Radviliškio ligoninėje pinigai  – į balą?

Redakciją pasiekė informacija, kad po ilgo laiko sutvarkyta VšĮ Radviliškio ligoninės aplinka – išasfaltuotas Konsultacinės poliklinikos kiemas, trinkelėmis išklotas šaligatvis. Ligoninė viešai pranešė, kad praplatino automobilių stovėjimo aikštelę. Įstaigos darbuotojai ir lankytojai kalba, kad iš tiesų seno asfalto vietoje išlietas naujas asfaltas ir tai – visas aikštelės „padidinimas”.

Kas pasikeitė?

Gyventojai, vaikščiojantys naujai išasfaltuota aikštele bei šaligatviais, redakcijai sakė pastebėję, kad aikštelės dydis nepasikeitė, o asfaltas klotas vietoje senos dangos. Kyla klausimas, kur yra ta “praplatinta” aikštelė ir ar ji – ne vien Ligoninės vadovų fantazijos vaisius.

Darbai atlikti ne už dyką

Pasidomėjus atliktų darbų kaina, VšĮ „Radviliškio ligoninės“ direktorius Vaidas Smalinskas pranešė, kad viso aplinkos sutvarkymo kaina – 57118,05 Eur su PVM. Išasfaltuotas 1150 maikštelės plotas. Pagal nurodytą sumą, išeitų, kad 1 m2 asfalto mokesčių mokėtojams kainavo 49,68 Eur.  Daug tai ar mažai, paliekame spręsti skaitytojams. Tik turime pastebėti, kad, kelių asfaltavimo įmonė UAB „Plentuva“ prieš porą metų skelbėsi atliekanti asfaltavimo darbus, kurių 1 m2 kaina – 20 Eur be PVM. Kokia yra dabartinė asfaltavimo darbų kaina, tiek UAB „Plentuvos“, tiek kitų įmonių atstovai konkrečiai atsakyti negalėjo. Jie sakė, kad kiekvienas atvejis kitoks ir į kainą įskaičiuojamos įmonės patiriamos sąnaudos – kiek ir kokių medžiagų sunaudojama, kokios technikos reikia ir kiek darbuotojų turės atlikti darbus. Svarbus ir klojamo asfalto storis bei tai, ar kelio danga taisoma, ar klojama naujai. Tad 1 m2 asfaltavimo kaina prasideda nuo 12 Eur/m2.

Vietų skaičius aikštelėje priklausys nuo parkavimo įgūdžių

Ligoninės vadovo paklausėme ir apie tai, kiek anksčiau automobilių tilpdavo šioje aikštelėje ir kas pasikeitė. Sulaukėme gana nekonkretaus atsakymo, kad duomenys apie automobilių skaičių, telpantį aikštelėje, nebuvo renkami, tik būdavo gaunami nusiskundimai, kad trūksta automobilių statymo vietų šalia Ligoninės. Pasidžiaugta, kad dabar aikštelėje gali tilpti papildomai „bent trys automobiliai“. Kurioje aikštelės dalyje yra šios trys vietos automobiliams, atsakyti ligoninės vadovas negalėjo, tik trumpai informavo, kad konkrečios vietos aikštelėje nėra sužymėtos ir naujų trijų ar daugiau vietų skaičius priklausys nuo vairuotojų gebėjimų tvarkingai statyti transporto priemones.

Apšvietimui pinigų nebeliko

Radviliškiečiai, komentuodami atliktus darbus, pastebėjo: „dar labai reikėtų lempos – šviesos šone ant šio pastato. Dažnai tenka vaikščioti tuo takeliu, tad labai nejauku ir pavojinga rodosi vakarais, nes miesto lempos visiškai neapšviečia šios vietos ir eiti tenka gilioje tamsoje.“ Tikimės, kad Radviliškio ligoninės vadovai į gyventojų nusiskundimus atsižvelgs, ir ligoninės kiemas bus apšviestas, saugesnis.

Monika Ilgauskytė

Total
9
Dalinasi
Related Posts