Socialiniai tinklai

Aktualijos

Radviliškio centre – „balanos gadynė“

Avatar

Paskelbta

data

Lietuva sparčiai sparčiai vejasi Europą – pagal europinius reikalavimus tvarkome bei rūšiuojame  atliekas – kuriame švaresnę gyvenamąją aplinką.
Europa taip pat reikalauja, jog palaipsniui išnyktų lauko tualetai, o visi gyventojai savo būstus prijungtų prie centralizuotų vandentiekio bei nuotekų tinklų. Vengiantiems prisijungti prie šių tinklų, nuo  2030 m. bus skiriamos baudos, kurios siektų nuo 70 iki 100 eurų. Tačiau ką daryti, kai tokios galimybės nėra. Vietoje vandentiekio – kibiras  vandens, o gamtiniai reikalai atliekami kieme esančioje būdelėje.      

Patogumai – tik svajonėse

Dariaus ir Girėno Nr. 26 namo gyventojai apie civilizacijos patogumus gali tik pasvajoti. Nors šis namas yra pačiame Radviliškio miesto centre, vos už poros šimtų metrų įsikūrusi rajono savivaldybė, už keliasdešimties metrų – Viešoji biblioteka. Šalia stovintys namai turi vandentiekį ir kanalizaciją, tačiau šio namo gyventojai gyvena lyg balanos gadynėje – neturėdami galimybės nusiprausti, o gamtinius reikalus atlikdami namo kieme stovinčiame sukrypusiame tualete, kuris gali netrukus nuvirsti.

„Nors gyvename pačiame Radviliškio miesto centre, neturime net elementariausių patogumų. Nėra galimybės išsimaudyti, o „prispyrus reikalui“ žiemą, spaudžiant šalčiui, tenka bėgti į namo kieme esančią būdelę. Ar tokia padėtis normali? Namas miesto centre, o gyvename lyg gūdžiame kaime. Valdininkai teigia, jog nėra galimybės į mūsų namą įvesti vandenį bei nuotekas. Nejaugi visą gyvenimą teks vandenį tampyti kibirais ir bėgioti į būdelę?“- skundėsi radviliškiečiai.

Tarybos nario komentaras

Apie šią gyventojų problemą žino ir Tarybos narys Gediminas Lipnevičius. Jis jau prieš metus padėjo Dariaus ir Girėno gatvės 15, 17, 15 B, 15 A, 13 namų gyventojams prisijungti prie centralizuotų nuotekų tinklų.

„Pagaliau galiu pranešti džiugią žinią – rugsėjo 27 d. su UAB „Radviliškio vanduo“ vadovais Egidijumi Barčkumi ir Mindaugu Gapšiu sutarėme, kad net dešimčiai šeimų bus atvestas vanduo ir nuotekos. Prie tinklų galės prisijungti Dariaus ir Girėno g.15, 17, 15 B, 15 A, 13 ir kiti gyventojai. Tiesa, dėl žmonių gerovės teks paaukoti automobilių stovėjimo aikštelės asfalto dangą. Bet viskas – radviliškiečių labui. Dar kartą dėkoju „Radviliškio vanduo“ vadovams, kad atsiliepė į mano prašymą ir Tėvo Stanislovo namo, ir kitų namų gyventojai galės prijungti prie centralizuotų miesto nuotekų tinklų. Bet problemos mieste nesibaigia: dar teks ieškoti sprendimų, kaip nuvesti nuotekų tinklus į miesto sodus bei Šiaulėnus, iš kur gavau ne vieną gyventojų prašymą“,- sakė Tarybos narys G. Lipnevičius, atstovaujantis visuomeniniam rinkimų komitetui „Už geresnį gyvenimą visiems“.

Tarybos nario nuomone, nenormalu, kai pačiame miesto centre, prie pat tris milijonus kainavusios aikštės, žmonės gyvena lyg balanos gadynėje, nors savivaldybės biudžete ir yra penki milijonai laisvų pinigų, kurie galėtų būti panaudoti radviliškiečių gerbūviui.

Administracijos direktorė apie daugiabutį namą be vandens ir nuotekų tinklų miesto centre sako nieko nežinanti

Pasiteiravome UAB „Radviliškio vanduo“ vadovo Egidijaus Barčkaus, kokia galimybė būtų Dariaus ir Girėno gatvės Nr. 26 namo gyventojams prisijungti prie centralizuotų nuotekų ir vandentiekio tinklų. „Radviliškio vanduo“ direktorius ėmė „sukti uodegą“, neva niekas į juos nesikreipė. Dėl netvarkos  mieste lygiai tokį pat atsakymą pateikė savivaldybės administracijos direktorė J. Margaitienė, kuri taip pat nurodė, jog niekas UAB „Radviliškio  vanduo“  neinformavo apie gyventojų norą turėti nuotekas ir vandentiekį, o jai ši problema nežinoma, nors namas yra centrinėje miesto gatvėje, mažiau nei už 200 metrų nuo prabangiosios aikštės.

Tad gyventojams reikėtų kuo skubiau kreiptis į savivaldybę bei UAB „Radviliškio vanduo“ administraciją ir būtinai raštu pateikti prašymus, kopiją pasiliekant sau. Ir, aišku, nepamiršti informuoti savaitraščio redakcijos, o redakcija pasidomės, ar vieną kartą Radviliškio miesto centre baigsis „balanos gadynė“. Tik reikėtų paskubėti, nes jau netrukus už lauko tualetus gali tekti susimokėti nemenkas baudas.

Jonas PetrikasKomentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

III Tarptautinis jaunųjų atlikėjų konkursas ,,Muzikuojantys berniukai”

Avatar

Paskelbta

data

Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos organizuojamas III tarptautinis konkursas „Muzikuojantys berniukai“, įvyko šių metų kovo 26 d.

Konkursas sulaukė net 78 dalyvių iš daugelio Lietuvos (Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio, Varėnos, Kretingos, Kauno, Radviliškio, Šiaulių, Švenčionių r., Druskininkų, Raseinių) bei Latvijos (Liepojos, Rygos, Malpils, Jekabpils) miestų. Sudėtingomis karantino sąlygomis – tai didelis pasiekimas ir konkurso populiarumo bei reikalingumo patvirtinimas.

Kaip ir daugelis šiuo metu organizuojamų renginių, konkursas vyko nuotoliniu būdu (klausomi ir vertinami konkurso dalyvių vaizdo įrašai). Svarbu paminėti, kad ne tik įrašų darymas, bet ir visas mokymo procesas jau beveik pusę metų tęsiasi tik per nuotolį. Šiandien dažnai vartojamas terminas „nuotolis“, įvairiose veiklose turi ir skirtingą prasmę, ir nevienodas tikslo siekimo galimybes. Praktiniame muzikos atlikimo mokyme – tai neįtikėtinas iššūkis. Ką reiškia nuotolinis darbas muzikos meno bei muzikos instrumento įvaldymo mokyme, kai svarbu ne tik žinių ir informacijos perteikimas (kuris, žinoma vyksta lėčiau ir sunkiau), bet ir daug kitų, specifinių profesinių dalykų: atidus klausymas, aiškus girdėjimas, kūno padėtis ir laisvumas grojimo metu, judesių tikslumas, muzikos pojūtis, emocija, energija ir kt. Visa tai perteikti (ir mokytojui, ir mokiniui), kai skiria ekranas, išties sudėtingas iššūkis, tad, visi jį priėmę ir sugebėję pasiekti gero rezultato, verti didžiulės pagarbos ir dėkingumo žodžių: konkurso dalyviams už jų savarankiškumą, užsispyrimą, darbštumą, norą muzikuoti; mokytojams už išradingumą, kūrybingumą, ištvermę, rūpestį, meilę vaikams ir muzikai.

 Laisvai pasirinktą konkurso dalyvių programą skirtingose amžiaus grupėse (bendras dalyvių amžius 6 – 18 metų) vertino dvi tarptautinės žiuri komisijos: pianistų – pirmininkas Latvijos muzikos akademijos profesorius Normuds Viksne, nariai profesorius Rokas Zubovas ir Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Biruta Vaišienė; stygininkų (smuikininkų ir violončelininkų) – pirmininkė Sandra Grinberga (Latvija), narės LMTA lektorė, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, S. Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Kristina Kupšienė ir Klaipėdos J. Karoso muzikos mokyklos mokytoja metodininkė Liuda Kuraitienė. Dalyvių pasirodymai (vaizdo įrašai) pagal surinktų balų skaičių buvo įvertinti laureatų (1, 2, 3 vietos) bei diplomantų vardais.

Radviliškio muzikos mokyklą jau nebe pirmą kartą šiais metais įvairaus lygio konkursuose atstovavo mokytojo Ryčio Borusevičiaus IV klasės mokinys Augustas Kazakėvič. Jei prieš du metus apskritai pirmą kartą dalyvaudamas tokio aukšto lygio kaip  „Muzikuojantys berniukai“ konkurse, Augustas laimėjo III vietos laureato vardą, tai šių metų konkurse jaunasis pianistas tapo  II vietos laureatu.

             Sveikiname nugalėtojus ir linkime naujų kūrybinių pasiekimų!

Skaityti daugiau

Aktualijos

Policija prašo atpažinti moterį

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą  dėl sukčiavimo. Internetiniame tinklalapyje moteris, pasivadinusi „Gettry“, iš pardavėjos  apgaule išviliojo  striukę, kurios vertė – 170 eurų. Kovo 1 d. Šiauliuose, Aido g., prie prekybos centro „Akropolis“, užfiksuota moteris, įtariama, atsiimanti  išviliotąją striukę. Atpažinusius ją gyventojus  prašytume paskambunti tyrėjui Artūrui Augiu telefonais (8 700) 61490, (8 686) 44630 arba parašyti elektroniniu paštu arturas.augys@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi