Radviliškio centre – „balanos gadynė“

Lietuva sparčiai sparčiai vejasi Europą – pagal europinius reikalavimus tvarkome bei rūšiuojame  atliekas – kuriame švaresnę gyvenamąją aplinką.
Europa taip pat reikalauja, jog palaipsniui išnyktų lauko tualetai, o visi gyventojai savo būstus prijungtų prie centralizuotų vandentiekio bei nuotekų tinklų. Vengiantiems prisijungti prie šių tinklų, nuo  2030 m. bus skiriamos baudos, kurios siektų nuo 70 iki 100 eurų. Tačiau ką daryti, kai tokios galimybės nėra. Vietoje vandentiekio – kibiras  vandens, o gamtiniai reikalai atliekami kieme esančioje būdelėje.      

Patogumai – tik svajonėse

Dariaus ir Girėno Nr. 26 namo gyventojai apie civilizacijos patogumus gali tik pasvajoti. Nors šis namas yra pačiame Radviliškio miesto centre, vos už poros šimtų metrų įsikūrusi rajono savivaldybė, už keliasdešimties metrų – Viešoji biblioteka. Šalia stovintys namai turi vandentiekį ir kanalizaciją, tačiau šio namo gyventojai gyvena lyg balanos gadynėje – neturėdami galimybės nusiprausti, o gamtinius reikalus atlikdami namo kieme stovinčiame sukrypusiame tualete, kuris gali netrukus nuvirsti.

„Nors gyvename pačiame Radviliškio miesto centre, neturime net elementariausių patogumų. Nėra galimybės išsimaudyti, o „prispyrus reikalui“ žiemą, spaudžiant šalčiui, tenka bėgti į namo kieme esančią būdelę. Ar tokia padėtis normali? Namas miesto centre, o gyvename lyg gūdžiame kaime. Valdininkai teigia, jog nėra galimybės į mūsų namą įvesti vandenį bei nuotekas. Nejaugi visą gyvenimą teks vandenį tampyti kibirais ir bėgioti į būdelę?“- skundėsi radviliškiečiai.

Tarybos nario komentaras

Apie šią gyventojų problemą žino ir Tarybos narys Gediminas Lipnevičius. Jis jau prieš metus padėjo Dariaus ir Girėno gatvės 15, 17, 15 B, 15 A, 13 namų gyventojams prisijungti prie centralizuotų nuotekų tinklų.

„Pagaliau galiu pranešti džiugią žinią – rugsėjo 27 d. su UAB „Radviliškio vanduo“ vadovais Egidijumi Barčkumi ir Mindaugu Gapšiu sutarėme, kad net dešimčiai šeimų bus atvestas vanduo ir nuotekos. Prie tinklų galės prisijungti Dariaus ir Girėno g.15, 17, 15 B, 15 A, 13 ir kiti gyventojai. Tiesa, dėl žmonių gerovės teks paaukoti automobilių stovėjimo aikštelės asfalto dangą. Bet viskas – radviliškiečių labui. Dar kartą dėkoju „Radviliškio vanduo“ vadovams, kad atsiliepė į mano prašymą ir Tėvo Stanislovo namo, ir kitų namų gyventojai galės prijungti prie centralizuotų miesto nuotekų tinklų. Bet problemos mieste nesibaigia: dar teks ieškoti sprendimų, kaip nuvesti nuotekų tinklus į miesto sodus bei Šiaulėnus, iš kur gavau ne vieną gyventojų prašymą“,- sakė Tarybos narys G. Lipnevičius, atstovaujantis visuomeniniam rinkimų komitetui „Už geresnį gyvenimą visiems“.

Tarybos nario nuomone, nenormalu, kai pačiame miesto centre, prie pat tris milijonus kainavusios aikštės, žmonės gyvena lyg balanos gadynėje, nors savivaldybės biudžete ir yra penki milijonai laisvų pinigų, kurie galėtų būti panaudoti radviliškiečių gerbūviui.

Administracijos direktorė apie daugiabutį namą be vandens ir nuotekų tinklų miesto centre sako nieko nežinanti

Pasiteiravome UAB „Radviliškio vanduo“ vadovo Egidijaus Barčkaus, kokia galimybė būtų Dariaus ir Girėno gatvės Nr. 26 namo gyventojams prisijungti prie centralizuotų nuotekų ir vandentiekio tinklų. „Radviliškio vanduo“ direktorius ėmė „sukti uodegą“, neva niekas į juos nesikreipė. Dėl netvarkos  mieste lygiai tokį pat atsakymą pateikė savivaldybės administracijos direktorė J. Margaitienė, kuri taip pat nurodė, jog niekas UAB „Radviliškio  vanduo“  neinformavo apie gyventojų norą turėti nuotekas ir vandentiekį, o jai ši problema nežinoma, nors namas yra centrinėje miesto gatvėje, mažiau nei už 200 metrų nuo prabangiosios aikštės.

Tad gyventojams reikėtų kuo skubiau kreiptis į savivaldybę bei UAB „Radviliškio vanduo“ administraciją ir būtinai raštu pateikti prašymus, kopiją pasiliekant sau. Ir, aišku, nepamiršti informuoti savaitraščio redakcijos, o redakcija pasidomės, ar vieną kartą Radviliškio miesto centre baigsis „balanos gadynė“. Tik reikėtų paskubėti, nes jau netrukus už lauko tualetus gali tekti susimokėti nemenkas baudas.

Jonas PetrikasTotal
0
Dalinasi
Related Posts