Baisogalos šauliai – Kryžiaus pastatymo 30-metyje

Paskutinį rugsėjo sekmadienį Baisogalos 608-osios kuopos šauliai kartu su parapijos bendruomene garbingai paminėjome Kryžiaus pastatymo 30-metį ir taip pat visų keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną. Baisogalos Švč. Trejybės Bažnyčios kunigas Arūnas Urbelis aukojo Šv. Mišias, sveikino įvairaus amžiaus parapijiečius ir svečius susirinkusius minėti Kryžiaus pastatymo 30-mečio Baisogaloje datą ir pagerbti žuvusių keliuose atminimą. Po iškilmingų Šv. Mišių visus parapijiečius sveikino Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Radviliškio rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausiasis tyrėjas Aivaras Kardašius, primindamas, kad visi esame atsakingi už savo ir kitų saugumą kelyje ir išreiškė viltį, kad buvimas kartu ugdo mus sąmoningus ir atsakingus ne tik eismo dalyvius, bet ir piliečius.

Pasibaigus pamaldoms parapijos kunigas kvietė šventės dalyvius su giesme ir malda lūpose, uždegtomis žvakelėmis ir vėliavomis rankose dalyvauti šventinėje eisenoje iki jubiliejinio kryžiaus,  pastatyto 1989 m. šalia autobusų stotelės.

 Kryžius mums lietuviams krikščionims ne vien tik tikybos, bet ir tautos pasipriešinimo okupantams simbolis. Šventasis kryžius yra ne tik kančios, bet daugiau vilties ženklas, kad nepamirštume savo tėvų ir protėvių tikėjimo, paveldo, tradicijų – tiesiog, kad nepamirštume vieni kitų. Jau daug senyvo amžiaus žmonių, kurie prieš 30 metų rūpinosi kryžiumi, nėra šiandien su mumis, jie išėjo Amžinybėn. Tačiau mes visi gyvieji, minėdami garbingą Kryžiaus pastatymo jubiliejų visai Lietuvai ir visam pasauliui kalbame, kad mūsų krikščioniška tautos dvasia yra gyva. Kristaus kryžiuje yra mūsų ateitis ir mūsų pergalė.

Šventės dalyvius trumpa malda ir prasminga prakalba palaimino kunigas Arūnas Urbelis. Šaulių vadas Rimantas Narbutis, kurio rūpesčiu kryžius buvo atnaujintas, čia pat vaišino visus gardžia šauliška koše, kurią paruošė pagal savo ypatingąjį receptą.

Ilgai nesiskirstėme, šildėmės šauliška arbata, gardžiavomės parapijos moterų  iškeptais pyragais, džiaugėmės vieni kitų bendryste ir įprasminta diena.

Mokytoja, šaulė Giedrė Nakutienė

Total
23
Dalinasi
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts