Teisėjas – triatlono prizininkas

Šių metų rugsėjo 4 d. Druskininkuose vyko Lietuvos triatlono taurės paskutinis etapas. Sprinto distancijoje čia varžėsi ir Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėjas Augustinas Mitkus, 45-50 metų amžiaus grupėje užėmęs trečią vietą. Pasak A. Mitkaus, laimėti šioje sporto šakoje tą dieną jis neplanavo. Varžybos vyko visą dieną. Sprinto distancijos dalyvis turėjo plaukti 750 metrų, 20 km važiuoti dviračiu ir bėgti 5 km atstumą. Jeigu sportininkas pasirenka dalyvauti olimpinėje distancijoje, visi šie atstumai didėja dukart. Sprinto distancijoje rungtyniavo 10 šios amžiaus grupės dalyvių. Iš viso Druskininkų triatlone rungėsi rekordinis dalyvių skaičius – apie 700.

Sportuoja visą gyvenimą

A. Mitkus pasakoja, kad sportuoja visą gyvenimą: visą laiką jis buvo plaukikas, o prieš maždaug 7 metus pradėjo aktyviau bėgioti, po to, prieš 3 metus, draugas pasiūlė sudalyvauti triatlone. Rugsėjo 4-osios apdovanojimas triatlone radviliškiečiui teisėjui buvęs pirmas. Dalyvavęs jis Lietuvos triatlono varžybose ir Veisiejuose, tačiau tada likęs 8-tas. Pasak A. Mitkaus, kartais jis dalyvauja ir bėgimo varžybose. Paskutinį kartą – aplink Žaslių ežerą. Paprastai be šio teisininko neapsieinama kalėdiniuose bėgimuose. Dalyvavo jis ir bėgime Radviliškio 450 metų jubiliejui paminėti, kur įveikė 4,5 km atstumą ir laimėjo trečią vietą, bet susikuklinęs neatvyko pasiimti apdovanojimo.

Link prizų veda sveikas gyvenimo būdas

Į dalyvavimą varžybose A. Mitkus sakosi žiūrintis ne kaip į prizų medžioklę, bet kaip į sveiką gyvenimo būdą. Teisėjas stengiasi bent šešis kartus per savaitę bėgti, minti dviratį ar plaukti. Bėgdamas jis aplankė visas miesto istorines ir atmintinas vietas, o keliaudamas dviračiu – aplankė rajono įžymybes. Sveikos gyvensenos mylėtojas sako, kad plaukioja dažniausiai Verdulių karjere, o paskutiniu metu – atsinaujinusio Eibariškių parko vandens telkinyje. A. Mitkus patvirtino, kad vanduo ten tikrai švarus, nors kai kurie radviliškiečiai  teigia priešingai. Sveikata teisėjui rūpintis padeda ne tik sportas, bet ir sveika mityba. A. Mitkus savo stalui mielai renkasi žuvį bei lėkštėje niekada nemaišo mėsos ir bulvių. Na, o alkoholio sveikuolis nevartoja todėl, kad yra pastebėjęs, jog organizmas jį sunkiau toleruoja. Teisėjas ne tik pats gyvena sveikai, tačiau nepraleidžia progos paraginti ir artimųjų mesti rūkyti bei daugiau pajudėti. 

Rita Grigalienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts