Radviliškietis mėtėsi raktais ir alaus buteliu – gavo laisvės apribojimo bausmę

Šių metų rugsėjo 28 d. Radviliškio miesto gyventojui Renatui M. teismas skyrė bausmę dėl smurto prieš artimą jam žmogų – sugyventinę. Rugpjūčio 23 d. beveik keturiasdešimties sulaukęs vyras gyvenimo draugę sumušė net du kartus.

Turi bėdų dėl alkoholio

Renato M. sugyventinė Inga (vardas yra pakeistas) ikiteisminio tyrimo metu papasakojo, kad vyriškis nesaikingai vartoja alkoholinius gėrimus, po to būna agresyvus, todėl ji jaučiasi nesaugi. Moteris tyrėjams sakė, kad jokiu būdu su smurtaujančiu sugyventiniu nesitaikys. Grįžęs iš užsienio Renatas M. nuolat gėrė alkoholį, o iki įvykio tris paras nenakvojo namuose. Rugpjūčio 23 d., apie vidurdienį, vyras, būdamas pagiringas, sugalvojo Ingos automobiliu važiuoti pas draugą. Jis pasiėmė automobilio užvedimo raktelį, prie kurio buvo prikabinti namų raktas namų bei pakabukas, ir išėjo į kiemą. Moteris paprašė, kad gyvenimo draugas atrakintų jos automobilį ir leistų pasiimti daiktus. Be to, ji uždraudė sugyventiniui važiuoti automobiliu, nes buvo pagiringas. Pats Renatas M. tyrėjams sakė, kad vidurdienį įvykusio konflikto metu buvo blaivus, vėliau, kai buvo sugrįžęs į savo namus, išgėrė apie keturis litrus alaus. Po dar kartą tą pačią dieną pavartoto smurto atvykus pareigūnams, girtumą nusistatyti jis atsisakė.

Mėtėsi raktais

Išgirdęs moters prašymus, Renatas M. pradėjo elgtis agresyviai, šaukė ant jos, vadino ją įžeidžiamais necenzūriniais žodžiais. Konflikto metu radviliškietis į sugyventinę metė raktus. Raktais pataikė jai į kaktą bei sukėlė fizinį skausmą. Moteris iškart susiėmė už kaktos ir, pasižiūrėjusi į delną, pastebėjo ant jo kraują. Po konflikto moteris parėjo namo, o kur išvyko gyvenimo draugas, nežinojo. Renatas M. sakė, kad konfliktas įvyko dėl to, jog Inga neleido važiuoti jos automobiliu. Pasak vyriškio, pirma automobilio raktelius į jį metė sugyventinė. Jis dėl to labai supyko ir metė jai raktelius atgal ir jais pataikė į gyvenimo draugės kaktą.

Į veidą sudavė plastikiniu buteliu

Pasak Ingos, apie 20.00 valandą Renatas M. grįžo prie daugiabučio namo Dariaus ir Girėno gatvėje ir paprašė jos, kad nuvežtų į jo nuosavą namą. Moteris sutiko artimą žmogų pavežti, bet netrukus susipyko, nes atvežtas į vietą, jis nesutiko išlipti iš automobilio. Jis sakė, kad neleis Ingos vienos važiuoti ir prikaišiojo kitus vyrus. Netrukus jis vieną kartą trenkė plastikiniu buteliu sugyventinei į veidą. Bijodama, kad vyras gali imti dar daugiau muštis, moteris iš automobilio išlipo. Tada Renatas M. taip pat išlipo iš automobilio, metė platikinį alaus butelį į savo gyvenimo draugę. Nepataikė. Be to, jis spyrė į automobilio galinį ratą. Buvo iškviesta policija. Pats Renatas M. aiškino, kad jam užvirė kraujas dėl to, kad sugyventinė norėjo kažkur važiuoti be jo, o jis į Lietuvą grįžta retai ir trumpam, todėl norėjo būti kartu.

Įpareigotas būti namuose

Teismas įvertino tai, kad Renatas M. padarė du nesunkius tyčinius nusikaltimus, yra teistas, tačiau teistumas išnykęs, baustas administracine tvarka, nedirbantis. Radviliškiečio atsakomybę lengvinančia aplinkybe pripažintas jo prisipažinimas dėl nusikalstamų veikų padarymo bei nuoširdus gailėjimasis. Atsakomybę sunkinanti aplinkybė – nusikalstamas veikas padarė, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio ir tai turėjo įtakos nusikalstamų veikų padarymui. Atsižvelgdamas į visas aplinkybes, teismas skyrė galutinę 6 mėnesių laisvės apribojimo bausmę. Šiuo laikotarpiu Renatas M. įpareigotas būti namuose nuo 22 val. iki 6 val. ryto, jei tai nesusiję su darbu ar gydymusi. Visą šį laikotarpį vyras bus prižiūrimas Probacijos tarnybos. Skirtas įpareigojimas vyrui gali sutrukdyti išvykti į užsienį. Teismo baudžiamasis įsakymas yra neįsiteisėjęs ir Renatas M. gali pateikti teismui prašymą surengti žodinį bylos nagrinėjimą.

Rita Grigalienė

Asociatyvi nuotrauka

Total
20
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts