Socialiniai tinklai

Aktualijos

Greitoji pagalba taupo pacientų ir medikų gyvybių sąskaita?

Paskelbta

data

Gelbėjamų pacientų ir greitosios pagalbos darbuotojų saugumas turėtų būti svarbiausias tikslas, tačiau nudilusias „Radviliškio rajono greitosios medicinos pagalbos“ automobilių padangas suskubta keisti tik įsikišus „Radviliškio krašto“ redakcijai.

Direktorė bandė išsisukinėti

Rajono gyventojai pastebėjo, kad savivaldybei pavaldžios „Radviliškio rajono greitosios medicinos pagalbos“ automobiliai važinėja nudilusiomis padangomis.

Greitosios pagalbos automobiliais vairuotojams tenka į iškvietimus važiuoti žvyrkeliais, o palijus lietui nudilusiomis padangomis tokiais keliais važiuoti pavojinga – automobilis gali tapti nevaldomu. Nukentėti gali ne tik pacientai, bet ir jų gyvybes gelbstintys medikai.

Kodėl nekeičiamos nudilusios „greitukių“ padangos, klausėme VšĮ „Radviliškio rajono greitosios medicinos pagalbos“ direktorės Virginijos Jasiūnienės.

Pasak Greitosios medicinos pagalbos centro direktorės, įstaigoje jokios problemos dėl padangų keitimo nėra – vairuotojams tik informavus apie galimus padangų defektus, jos iš karto pakeičiamos. „GMP automobiliams padangos yra keičiamos ne tik sezonų laikotarpiais, arba kai nebeatitinka KET reikalavimų, bet būna atvejų, kai jos praduriamos, sprogsta, taigi per metus yra pakeičiamos ir ne vieną, o kelis kartus, o sprogus vienai padangai, keičiamos naujomis iš karto dvi“,- raštu į redakcijos paklausimą atsakė V. Jasiūnienė.

Vadinasi, vairuotojai galimai tingi pasikeisti padangas, todėl ir važinėja nudilusiomis?

Direktorės teigimu, sumontuotų atsarginių padangų komplektas su ratlankiais yra paruoštas ir padėtas garaže, kur vairuotojas, pastebėjęs trūkumus, kurie grėstų jų saugumui, turi galimybę padangas pasikeisti ir savaitgaliais, ir švenčių dienomis.

Pakeitė tik po fotografo „vizito“

Direktorei V. Jasiūnienei išsisukinėjant nuo atsakymo, kodėl greitosios pagalbos automobiliai važinėja nudilusiomis padangomis, savaitraščio „Radviliškio kraštas“ darbuotojai rugpjūčio 31 dieną, apie 13 valandą, itin prastos būklės padangas užfiksavo nuotraukose. Ir vėl direktorės buvo pakartotinai paklausta, dėl kokios priežasties greitosios pagalbos automobiliai „Renault“ važinėja priekinėmis nudilusiomis padangomis?
Šį kartą V. Jasiūnienė nebeaiškino, kad įstaigos garaže yra pridėta naujų padangų ir joms pirkti lėšų negailima. Ji atsakė, kad „Renault“ automobiliams padangos buvo pakeistos rugpjūčio 31 dieną, apie 13 valandą.

Redakcijos komentaras

Ne pirma kartas, kai savivaldybės įstaigų vadovai ima reaguoti tik įsikišus spaudai. Kaip ir šį kartą – tik nufotografavus „Renault“ automobilių nudilusias priekines padangas, jos kone akimirksniu yra pakeičiamos. Gal įstaigos vadovai seniai rengėsi pakeisti šių automobilių priekines padangas, o redakcijos darbuotojo apsilankymas ir problemos užfiksavimas – tik atsitiktinumas?

Gal ir atsitiktinumas, bet gera žinia, kad tarpininkaujant savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcijai, greitosios pagalbos vairuotojai važinės su naujomis padangomis, nors V. Jasiūnienės teigimu, ir senosios dar buvo geros, esą „joms dar yra likutinė rida“.

Lieka tikėtis, kad ateityje bus atsakingiau žiūrima į pacientų ir darbuotojų saugumą, nebus taupoma jų sąskaita. Bet kuriuo atveju redakcija dėkoja pastabiems ir pilietiškiems rajono gyventojams, kurie aktyviai praneša apie pastebėtas negeroves.

Jonas Petrikas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Į Viešųjų pirkimų komisiją – tik savi ?

Paskelbta

data

Radviliškio rajone vis brangstant savivaldybės administracijos organizuojamiems Viešiesiems pirkimams, Radviliškio rajono savivaldybės taryboje buvo iškeltas ir šis klausimas.

Tarybos narys G. Lipnevičius pasidomėjo, kodėl į  pirkimų komisijas neįtraukiami Tarybos nariai bei kiti nešališki asmenys. „Viešųjų pirkimo komisijos visada yra sudaromos iš savivaldybės administracijos darbuotojų, kurie yra šališki ir jiems kartais sunku išsakyti savo nuomonę. Siūlyčiau į šių komisijų sudėtį  įtraukti nešališkus asmenis, nepriklausančius savivaldybės administracijai“,- siūlė G. Lipnevičius.

Pasak savivaldybės Juridinio skyriaus vedėjo A. Matuzevičiaus, į Viešųjų pirkimų komisijų sudėtį nedraudžiama pasitelkti kitų narių, tik tai turėtų būti specialistai, turintys  teisinių ir techninių žinių bei esantys nepriekaištingos reputacijos. „Manau, kad Viešųjų pirkimų komisijų narius atsakingai parenka administracijos direktorė“,- sakė savivaldybės teisininkas. Šis pasakymas šokiravo daugelį Tarybos narių – pasirodo, administracijos direktorės statytiniai tvarko Viešuosius pirkimus, per kuriuos  išeina savivaldybės milijonai. Ar galima pasitikėti komisijos nariais, kuriuos paskiria konservatorė J. Margaitienė, paliekame spręsti jums, mūsų skaitytojai.

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Naujas kelias – nauja afera?

Paskelbta

data

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau ne kartą rašė, kad  Radviliškio rajone labai brangiai asfaltuojami keliai. Štai Sadūnų – Karčemų kelio atkarpos asfaltavimui Tarybos buvo prašoma skirti beveik milijoną eurų, Vasario 16-osios gatvė rekonstruojama daugiau nei už puse milijono. Dabar užsimota brangiai asfaltuoti kelio atkarpą, vedančią į Oro ir gynybos batalioną.

Trim šimtams metrų – „auksinis“ asfaltas?

Gegužės 27 d. vykusiame Tarybos posėdyje  buvo aptartas kelio atkarpos, einančios nuo magistralinio kelio iki įvažiavimo į Oro ir gynybos bataliono teritoriją asfaltavimo klausimas. Tarybos narys Gediminas Lipnevičius  iškėlė  klausimą, kodėl  šios 300 metrų atkarpos asfaltavimui yra skiriama 620 tūkst. eurų suma – vieno metro asfaltavimas kainuoja daugiau nei 2 tūkst. eurų.

Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjas G. Vičas paaiškino, jog šis projektas buvo numatytas dar brangesnis. „Šios kelio atkarpos asfaltavimui buvo skirti 700 tūkst.eurų, o konkursą laimėjęs rangovas įsipareigojo darbus atlikti už 603 tūkst. eurų. Buvo organizuojamas atviras konkursas, kurį laimėjo rangovas, pasiūlęs mažiausią kainą“,- sakė G.Vičas. Šis kelias eis  nuo plento Šiauliai – Radviliškis, pro Miškų ūkio urėdijos administracinį pastatą, Oro ir gynybos bataliono link.

Administracijos direktorė konservatorė J. Margaitienė net nepaaiškino Tarybos nariams, kodėl jos valdomoje savivaldybės administracijoje vyksta  tokie brangūs Viešieji pirkimai.

Na, dėl didelės šios atkarpos asfaltavimo kainos komitetų metu buvo paaiškinta, jog šiam „kareivių keliui“ reikia ypatingai stipraus asfalto, kad juo galėtų važiuoti karinė technika. Tik įdomu, kaip ta karinė technika atriedės  iki Oro ir gynybos bataliono sustiprinto įvažiavimo – juk, kaip žinia, magistralinis kelias asfaltuotas  paprasta danga.

Ar „kareivių kelias“ yra tik rajono valdančiųjų pinigų įsisavinimas, o gal  tai yra bereikalingas pinigų švaistymas, paliekame spręsti jums, mūsų skaitytojai.

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau
REKLAMA

Skaitomiausi