Socialiniai tinklai

Aktualijos

Greitoji pagalba taupo pacientų ir medikų gyvybių sąskaita?

Avatar

Paskelbta

data

Gelbėjamų pacientų ir greitosios pagalbos darbuotojų saugumas turėtų būti svarbiausias tikslas, tačiau nudilusias „Radviliškio rajono greitosios medicinos pagalbos“ automobilių padangas suskubta keisti tik įsikišus „Radviliškio krašto“ redakcijai.

Direktorė bandė išsisukinėti

Rajono gyventojai pastebėjo, kad savivaldybei pavaldžios „Radviliškio rajono greitosios medicinos pagalbos“ automobiliai važinėja nudilusiomis padangomis.

Greitosios pagalbos automobiliais vairuotojams tenka į iškvietimus važiuoti žvyrkeliais, o palijus lietui nudilusiomis padangomis tokiais keliais važiuoti pavojinga – automobilis gali tapti nevaldomu. Nukentėti gali ne tik pacientai, bet ir jų gyvybes gelbstintys medikai.

Kodėl nekeičiamos nudilusios „greitukių“ padangos, klausėme VšĮ „Radviliškio rajono greitosios medicinos pagalbos“ direktorės Virginijos Jasiūnienės.

Pasak Greitosios medicinos pagalbos centro direktorės, įstaigoje jokios problemos dėl padangų keitimo nėra – vairuotojams tik informavus apie galimus padangų defektus, jos iš karto pakeičiamos. „GMP automobiliams padangos yra keičiamos ne tik sezonų laikotarpiais, arba kai nebeatitinka KET reikalavimų, bet būna atvejų, kai jos praduriamos, sprogsta, taigi per metus yra pakeičiamos ir ne vieną, o kelis kartus, o sprogus vienai padangai, keičiamos naujomis iš karto dvi“,- raštu į redakcijos paklausimą atsakė V. Jasiūnienė.

Vadinasi, vairuotojai galimai tingi pasikeisti padangas, todėl ir važinėja nudilusiomis?

Direktorės teigimu, sumontuotų atsarginių padangų komplektas su ratlankiais yra paruoštas ir padėtas garaže, kur vairuotojas, pastebėjęs trūkumus, kurie grėstų jų saugumui, turi galimybę padangas pasikeisti ir savaitgaliais, ir švenčių dienomis.

Pakeitė tik po fotografo „vizito“

Direktorei V. Jasiūnienei išsisukinėjant nuo atsakymo, kodėl greitosios pagalbos automobiliai važinėja nudilusiomis padangomis, savaitraščio „Radviliškio kraštas“ darbuotojai rugpjūčio 31 dieną, apie 13 valandą, itin prastos būklės padangas užfiksavo nuotraukose. Ir vėl direktorės buvo pakartotinai paklausta, dėl kokios priežasties greitosios pagalbos automobiliai „Renault“ važinėja priekinėmis nudilusiomis padangomis?
Šį kartą V. Jasiūnienė nebeaiškino, kad įstaigos garaže yra pridėta naujų padangų ir joms pirkti lėšų negailima. Ji atsakė, kad „Renault“ automobiliams padangos buvo pakeistos rugpjūčio 31 dieną, apie 13 valandą.

Redakcijos komentaras

Ne pirma kartas, kai savivaldybės įstaigų vadovai ima reaguoti tik įsikišus spaudai. Kaip ir šį kartą – tik nufotografavus „Renault“ automobilių nudilusias priekines padangas, jos kone akimirksniu yra pakeičiamos. Gal įstaigos vadovai seniai rengėsi pakeisti šių automobilių priekines padangas, o redakcijos darbuotojo apsilankymas ir problemos užfiksavimas – tik atsitiktinumas?

Gal ir atsitiktinumas, bet gera žinia, kad tarpininkaujant savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcijai, greitosios pagalbos vairuotojai važinės su naujomis padangomis, nors V. Jasiūnienės teigimu, ir senosios dar buvo geros, esą „joms dar yra likutinė rida“.

Lieka tikėtis, kad ateityje bus atsakingiau žiūrima į pacientų ir darbuotojų saugumą, nebus taupoma jų sąskaita. Bet kuriuo atveju redakcija dėkoja pastabiems ir pilietiškiems rajono gyventojams, kurie aktyviai praneša apie pastebėtas negeroves.

Jonas Petrikas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Šeduvoje susidūrė du automobiliai: nukentėjusiam vyrui prireikė medikų pagalbos

Avatar

Paskelbta

data

Lapkričio 24 d. 18:04 val. Radviliškio rajone, Šeduvoje, Baukų g., blaivi moteris, gim. 1965 m., automobiliu „VW Golf“, išvažiavo iš šalutinio kelio į pagrindinį ir susidūrė su blaivaus vyro, gim. 1968 m., vairuojamu automobiliu „VW Transporter“. Eismo įvykio metu nukentėjo vyras, kuriam
2020-11-28, Respublikinėje Šiaulių ligoninėje nustatytas krūtinkaulio lūžis ir skirtas ambulatorinis gydymas.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Sugyventinę skriaudęs šiaulėniškis atsidūrė areštinėje

Avatar

Paskelbta

data

Lapkričio 28 d. 16:00 val. Radviliškio rajone, Šiaulėnų miestelyje, Sodų g., namuose neblaivus (1,47 prom.) vyras, gim. 1971 m., sumušė neblaivią (2,48 prom.) sugyventinę, gim. 1973 m.
Nukentėjusioji dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019