Socialiniai tinklai

Aktualijos

Radviliškietis dėl svetimų pinigų neteko gyvybės

Paskelbta

data

Šiaulių apygardos teismas šių metų birželio pradžioje numato pradėti nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje anksčiau 15 kartų teistas, nuolatinės gyvenamosios vietos neturintis 47 metų M. Š. kaltinamas pasikėsinimų apiplėšti, nužudymu dėl savanaudiškų paskatų. Vyras teigia, kad su auka tik mušęsis.

Žmogaus gyvybę nusinešęs nusikaltimas padarytas praėjusiųjų metų spalio 31-osios vėlų vakarą Radviliškio mieste. Kaltinamajame akte nurodoma, jog 55 metų G. V. buvo nužudytas savo bute, esančiame Stiklo gatvėje. M. Š. kaltinamas tuo, kad lemtingąjį vakarą jis, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, supykęs, kad nukentėjusysis buvo iškvietęs policijos pareigūnus, nes buto šeimininko paprašytas išeiti lauk, tai daryti atsisakė, G. V. ėmė jį mušti.

Bylos duomenimis, mušdamas nukentėjusįjį, M. Š. turėjo savo tikslą – užvaldyti aukos bute laikomus apie 300 eurų, kurie priklausę jų bendrai pažįstamai moteriai. Mušdamas buto šeimininką, M. Š. reikalavo, kad šis atiduotų minėtus pinigus. Kaip vėliau konstatavo medicinos ekspertai, vyras buvo spardomas, mušamas rankomis. Aukai suduota ne mažiau 18 kartų: smogta į veidą, sulaužyti šonkauliai, plyšę plaučiai. Nuo patirtų  galvos sužalojimų G. V. mirė įvykio vietoje. Kaltinamajame akte nurodoma, jog tokiu fiziniu smurtu atimdamas galimybę nukentėjusiajam priešintis, apieškodamas virtuvėje baldus ir daiktus, M. Š. pasikėsino pagrobti iš G. V. pinigus, tačiau plėšimo nebaigė dėl priežasčių nepriklausančių nuo jo valios, nes jis pinigų tiesiog nerado.

Tyrimo metu nustatyta, kad lemtingąją dieną aukos bute kartu su šeimininku alkoholį vartojo M. Š.  ir minėta moteris, kuri neseniai buvo grįžusi iš Vokietijos. Pasak kaltinamojo, visą laiką pinigus gėrimui davusi minėta moteris, o kai pinigų pritrūko, tada lombarde buvo užstatytas ir jos mobiliojo ryšio telefonas. Gauti pinigai irgi buvo pragerti.

Per ikiteisminį tyrimą M. Š. kaltinimus neigė, vėliau jis pripažino, jog su G. V. mušęsis. Kaltinamasis paaiškino, kad jokių pinigų iš buto šeimininko nepaėmė, jų neieškojo. O įvykio metu sakydamas žodžius „atiduok pinigus“, galvoje turėjo tai, kad G. V. atiduotų moters pinigus. Dar parodė, jog smūgius sugėrovui sudavęs ne dėl pinigų, o dėl to, kad apramintų G. V., nes šis elgęsis agresyviai. Nužudytojo kūnas buvo rastas praėjus kelioms dienoms po įvykio.

Paskirtų teismo posėdžių datos ir laikas: birželio 9 d. 9.40 val., rugsėjo 6, 27, spalio 11 dienomis 10.00 val.

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Į Viešųjų pirkimų komisiją – tik savi ?

Paskelbta

data

Radviliškio rajone vis brangstant savivaldybės administracijos organizuojamiems Viešiesiems pirkimams, Radviliškio rajono savivaldybės taryboje buvo iškeltas ir šis klausimas.

Tarybos narys G. Lipnevičius pasidomėjo, kodėl į  pirkimų komisijas neįtraukiami Tarybos nariai bei kiti nešališki asmenys. „Viešųjų pirkimo komisijos visada yra sudaromos iš savivaldybės administracijos darbuotojų, kurie yra šališki ir jiems kartais sunku išsakyti savo nuomonę. Siūlyčiau į šių komisijų sudėtį  įtraukti nešališkus asmenis, nepriklausančius savivaldybės administracijai“,- siūlė G. Lipnevičius.

Pasak savivaldybės Juridinio skyriaus vedėjo A. Matuzevičiaus, į Viešųjų pirkimų komisijų sudėtį nedraudžiama pasitelkti kitų narių, tik tai turėtų būti specialistai, turintys  teisinių ir techninių žinių bei esantys nepriekaištingos reputacijos. „Manau, kad Viešųjų pirkimų komisijų narius atsakingai parenka administracijos direktorė“,- sakė savivaldybės teisininkas. Šis pasakymas šokiravo daugelį Tarybos narių – pasirodo, administracijos direktorės statytiniai tvarko Viešuosius pirkimus, per kuriuos  išeina savivaldybės milijonai. Ar galima pasitikėti komisijos nariais, kuriuos paskiria konservatorė J. Margaitienė, paliekame spręsti jums, mūsų skaitytojai.

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Naujas kelias – nauja afera?

Paskelbta

data

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau ne kartą rašė, kad  Radviliškio rajone labai brangiai asfaltuojami keliai. Štai Sadūnų – Karčemų kelio atkarpos asfaltavimui Tarybos buvo prašoma skirti beveik milijoną eurų, Vasario 16-osios gatvė rekonstruojama daugiau nei už puse milijono. Dabar užsimota brangiai asfaltuoti kelio atkarpą, vedančią į Oro ir gynybos batalioną.

Trim šimtams metrų – „auksinis“ asfaltas?

Gegužės 27 d. vykusiame Tarybos posėdyje  buvo aptartas kelio atkarpos, einančios nuo magistralinio kelio iki įvažiavimo į Oro ir gynybos bataliono teritoriją asfaltavimo klausimas. Tarybos narys Gediminas Lipnevičius  iškėlė  klausimą, kodėl  šios 300 metrų atkarpos asfaltavimui yra skiriama 620 tūkst. eurų suma – vieno metro asfaltavimas kainuoja daugiau nei 2 tūkst. eurų.

Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjas G. Vičas paaiškino, jog šis projektas buvo numatytas dar brangesnis. „Šios kelio atkarpos asfaltavimui buvo skirti 700 tūkst.eurų, o konkursą laimėjęs rangovas įsipareigojo darbus atlikti už 603 tūkst. eurų. Buvo organizuojamas atviras konkursas, kurį laimėjo rangovas, pasiūlęs mažiausią kainą“,- sakė G.Vičas. Šis kelias eis  nuo plento Šiauliai – Radviliškis, pro Miškų ūkio urėdijos administracinį pastatą, Oro ir gynybos bataliono link.

Administracijos direktorė konservatorė J. Margaitienė net nepaaiškino Tarybos nariams, kodėl jos valdomoje savivaldybės administracijoje vyksta  tokie brangūs Viešieji pirkimai.

Na, dėl didelės šios atkarpos asfaltavimo kainos komitetų metu buvo paaiškinta, jog šiam „kareivių keliui“ reikia ypatingai stipraus asfalto, kad juo galėtų važiuoti karinė technika. Tik įdomu, kaip ta karinė technika atriedės  iki Oro ir gynybos bataliono sustiprinto įvažiavimo – juk, kaip žinia, magistralinis kelias asfaltuotas  paprasta danga.

Ar „kareivių kelias“ yra tik rajono valdančiųjų pinigų įsisavinimas, o gal  tai yra bereikalingas pinigų švaistymas, paliekame spręsti jums, mūsų skaitytojai.

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau
REKLAMA

Skaitomiausi