Radviliškietis dėl narkotikų nuteistas laisvės atėmimo bausme

Kol Seimas priiminėja palankesnius įstatymus narkotikų turėtojams bei vartotojams, jauni žmonės ir toliau grimzta į narkotikų liūną – nesigilindami į atsakomybę, su savimi nešiojasi, vartoja ir parduoda narkotines medžiagas. Tiesa, ir anksčiau buvo sudėtinga įrodyti, kad narkotinės medžiagos įsigytos su tikslu parduoti, o ateityje gali būti dar sunkiau.

Turėjo narkotinių medžiagų ir didelę sumą pinigų

2021 m. liepos 9 d. apie 19.00 val. Radviliškyje, Radvilų gatvėje, policijos patruliai pastebėjo du įtarimą sukėlusius asmenis. Vienas iš jaunų vyrų buvo Linas R., kurį pareigūnai iš darbo patirties jau žinojo kaip linkusį vartoti narkotines medžiagas. Policininkams priėjus prie minėtų asmenų, Linas R. pradėjo jaudintis, iš karto nusiėmė kuprinę ir prisiglaudė ją prie savęs, po kiek laiko norėjo ją perduoti šalia buvusiam draugui. Neturėdamas, kur dėtis, dvidešimt šešerių vyras, paklaustas, ar turi draudžiamų daiktų, tyliai atsakė, kad turi „žolės“ ir ji yra kuprinėje. Pareigūnai apžiūrėjo juodos spalvos kuprinę. Buvo rastos augalinės kilmės narkotinės medžiagos -10,425 gramų kanapių, kurios buvo sudėtos į permatomą maišelį. Taip pat kuprinėje esančioje piniginėje rasta didelė suma grynųjų pinigų – 1500 Eur. Be to, kuprinėje rastos ir elektroninės svarstyklės.

Kartu ėjęs draugužis – irgi „ne šventas“

Ikiteisminio tyrimo metu apklaustas liudytojas K. V. paaiškino, kad tą dieną, kai Linas R. buvo sulaikytas, buvo kartu su juo. Tą pačią dieną K. V. buvo grįžęs iš Danijos atostogoms. Jie su bičiuliu buvo susitarę susitikti ir eiti į kavinę išgerti alaus. Kaip ir planuota, vyrai susitiko ir ėjo kartu. Linas R. buvo su dviračiu, kuriuo tai važiavo, tai varėsi. Vos už kelių minučių po susitikimo juos sustabdė policijos pareigūnai. Jie rado narkotinių medžiagų pas Liną R., o pas K. V. nieko draudžiamo nebuvo rasta, tačiau jis pripažino, kad narkotines medžiagas kartas nuo karto vartoja – esą, būdamas Danijoje, kur tai legalu, jis kartais parūkydavo „žolės“. Iš kur Linas R. gavo narkotinių medžiagų, jis paaiškinti negalėjo, taip pat įtikinėjo, kad draugužis jam nieko draudžiamo nesiūlė nei pirkti, nei pabandyti. Taip pat esą jis nieko nežino, ar Linas R. platina narkotines medžiagas.

Narkotikų įsigijo traukinių stotyje

Byla dėl narkotinių medžiagų gabenimo ir turėjimo be tikslo jas platinti išnagrinėta teisme. Kaltinamasis Linas R., apklaustas teisiamajame posėdyje, kaltu prisipažino visiškai. Pasak jo, kaltiname nurodytą dieną jis važinėjo po miestą su dviračiu. Važiuodamas pro traukinių stotį, jis pamatė savo amžiaus jaunuolius, kurie rūkė psichotropines medžiagas. Linas R. paklausė jų, ar turi šių medžiagų (taip vadinamos „žolės“) parduoti. Vaikinai atsakė, kad turi. Už 10 gramų kanapių Linas R. esą sumokėjo 100 eurų. Po to sutiko vyrukas susitiko su draugu K. V. ir planavo eiti į restoraną, bet pakeliui sustabdė policijos pareigūnai. Pasak Lino R., narkotines medžiagas jis pirko tik sau.

Skirta laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant

Linas R. pripažintas kaltu pagal Baudžiamojo kodekso 259 straipsnio 1 dalį, kas yra nesunkus nusikaltimas. Jo atsakomybę lengvinančia aplinkybe pripažinta tai, kad jis prisipažino kaltu ir gailėjosi, tačiau nusikalstamą veiką jis padarė, būdamas recidyvistu, ir tai yra atsakomybę sunkinanti aplinkybė. Linas R. buvo teisiamas penktą kartą. Jis baustas ir administracine tvarka.  Teismas padarė išvadą, kad švelnesnių bausmių skyrimas kaltinamojo elgesiui teigiamos įtakos neturėjo, todėl bausmės tikslai šiuo atveju bus pasiekti, paskyrus Linui R. griežčiausią įstatymo numatytą bausmės rūšį – laisvės atėmimą. Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėja Giedrė Kairienė Linui R. skyrė 8 mėnesių laisvės atėmimo bausmę. Jos vykdymas atidėtas 1 metų laikotarpiui, įpareigojant per bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpį dirbti arba būti registruotam Užimtumo tarnyboje, dalyvauti elgesio pataisos programoje bei gydytis priklausomybę narkotinėms medžiagoms. Kaip nuteistasis vykdys jam skirtą bausmę, kontroliuos Probacijos tarnyba. Linui R. nesilaikant teismo skirtų įpareigojimų, gresia „kelialapis“ į belangę. Nuosprendį nuteistasis gali skųsti per įstatyme nustatytą terminą Šiaulių apygardos teismui.

Rita Grigalienė

Asociatyvi nuotrauka

Total
0
Dalinasi
Related Posts