Socialiniai tinklai

Aktualijos

Radviliškiečiai palangiškiams „pakišo kiaulę“?

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškyje siautėjant  koronavirusui, patys to nežinodami, radviliškiečiai  juo „pasidalino“ ir su palangiškiais – iš Radviliškio ligoninės į Palangos „Lino“ sanatoriją buvo išsiųsti 9 asmenys, iš kurių 2 buvo užsikrėtę koronavirusu

Nei prieš, nei po operacijos – jokio tikrinimo dėl viruso

Po kelio sąnario  operacijos į „Lino“ sanatoriją  kartu su devynių žmonių iš Radviliškio bei Šiaulių grupe vyko ir radviliškietė  Danutė (vardas pakeistas). Pasak  moters, prieš operaciją jai Radviliškio ligoninėje nebuvo atliktas testas dėl koronaviruso. „Aš turėjau ir kitų sveikatos problemų, lankiausi  ligoninėje, leidausi vaistus, medikams turbūt nekilo įtarimų, kad galiu būti užsikrėtusi šiuo virusu ir jokio testo nedarė“,- sakė radviliškietė.

Buvau kaltinama dėl atvežto viruso“

Prieš ir po operacijos moteris gulėjo palatoje viena, su niekuo nekontaktavo. „Traumatologijos skyriuje visi vaikščiojo su kaukėmis, buvo pakankamai dezinfekcinio skysčio. Po operacijos, rugsėjo 16 dieną  mus atvežė į Palangos „Lino sanatoriją“, o 17 dienos vakarą nuėjau pas gydytoją. Pradėjome kalbėti apie mano ligas, gydytoja, pamačiusi, kad aš iš Radviliškio pakeltu balsu pasakė: „Ar jums darė  tyrimą dėl kovido? Jūs į Palangą  atvežėte  virusą“. Aš tapau kalta, kad  mane atvežė į sanatoriją užsikrėtusią  virusu. Gydytojai paaiškinau, kad kartu su manimi važiavo grupė žmonių, tame tarpe ir šiauliečiai“,-  redakcijai pasakojo  moteris.

Atliktas testas buvo teigiamas

Danutei atliko testą dėl Covid – 19 viruso ir jis buvo teigiamas. Moteris buvo viena izoliuota kambaryje. Izoliacijos metu jai buvo atvežamas ir prie durų paliekamas valgis, o vaistų suleisti slaugytojos ateidavo tik po trečio skambučio.

Šiuo metu radviliškietė jau namuose – ją ir ligonį iš Pakruojo parvežė Radviliškio greitosios pagalbos automobiliu. „Dar nežinau, ar bus pratęsta nebaigta reabilitacija – kiekvienas stumia nuo savęs. Dėl reabilitacijos pratęsimo reikia kalbėtis su šeimos gydytoja, su operavusiu chirurgu. Man reabilitacija labai reikalinga, nes sanatorijoje išmokau tik keturis pratimų ir mano koja gali likti nefunkcionali. Beje, esant karantine dar reikės pabūti ir chirurge – dezinfekuoti instrumentus ir pačiai iš kojos išsitraukti siūlus. Šiuo metu gyvenu baimėje, įtampoje bei nežinomybėje – šiandien jaučiuosi gerai, o gal ateityje prireiks ir kvėpavimo aparato“,- sakė moteris.

Iš Palangos buvo išvaryta dar viena radviliškietė

Iš Palangos „Lino“ sanatorijos buvo išvaryta dar viena  radviliškietė. „Rugsėjo 16 d., trečiadienį, mus atvežė į sanatoriją, o kitą dieną paskambino ir pasakė, kad neturime teisės išeiti iš kambario.  Kambaryje ir likome iki šeštadienio. Penktadienį iš ryto darė testą dėl koronaviruso, tačiau testas buvo neigiamas. Sanatorijoje tik ketvirtadienį turėjau vieną mankštą, jokios kitos reabilitacijos  procedūros nebuvo atliktos, darbuotojai su mumis bendravo tik telefonu.

Šeštadienį ligoniams buvo pasakyta, kad važiavusieji iš Radviliškio ligoninės viename autobuse su Covid -19 užsikrėtusiais asmenimis, nebeturime teisės būti sanatorijoje ir privalome susirasti, kas mus parveš. Niekam nebuvo įdomu, kad tu ką tik po operacijos, galbūt neturi su kuo grįžti į namus. Šeštadienį į namus grįžau savo transportu, sanatorijoje patyrėme daug streso“,- pasakojo moteris.

Ji sakė taip pat nežinanti, ar jai reabilitacija po karantino bus tęsiama. „Šiaulių ligoninėje sakė, kad reabilitacija mums nebepriklauso, tačiau kaip ji gali nepriklausyti, jeigu ne dėl mano kaltės taip atsitiko?“,- nuoskaudas liejo radviliškietė.

Labiausiai moterį nustebino, jog „Lino“ sanatorijos vairuotojas, rugsėjo 16 d. vežęs  ligonius reabilitacijai, laisvai vaikščiojo po sanatorijos teritoriją, visas tas dienas nesiizoliavęs, o ligoniai buvo priversti važiuoti namo. Budinti gydytoja į namus išvykstančius ligonius palydėjo „maloniais“ žodžiais: „Važiuokite namo, Radviliškis mums „pakišo kiaulę“,- atvežė virusą“.

Palangos meras taip pat metė kaltinimus Radviliškio ligoninei

Palangos meras Šarūnas Vaitkus savo socialinėje paskyroje taip pat metė kaltinimus radviliškiečiams: „Saugokite save. Vakar vakare gauta žinia iš NVSC. Informuojame, kad Palangos „Line“ nustatyti du sergantys COVID-19 asmenys. „Linas“ trečiadienį atsivežė 9 asmenis iš Radviliškio ligoninės, kurioje yra nustatytas COVID-19 židinys. Ketvirtadienį  atlikus testą 2 asmenims, gautas teigiamas atsakymas. Jie izoliuoti ir bus išvežti gydytis į namus. Kontaktiniai asmenys izoliuoti, paimti tyrimai. Atsakymų dar nėra. „Line“ paslaugos  neteikiamos. Epidemiologinę diagnostiką atlieka Šiaulių departamentas, sergantieji yra Radviliškio gyventojai. Klaipėdos departamento specialistai šiandieną atliko patikrinimą, pagal NVSC pavedimą. Todėl informaciją apie susirgimus gauta šiandien. Tik vieno dalyko nesuprantu, kaip galima išleisti ligonius iš ligoninės ir dar iš židinio, neatlikus testų ir neįsitikinus, ar jie sveiki ir tik tada juos vežti?“

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, patikrinęs Radviliškio ligoninę, nustatė itin daug pažeidimų bei nurodė skubiai juos šalinti. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga taip pat pasisakė dėl koronaviruso išplitimo Radviliškio ligoninėje. Savo poziciją dėl ligoninės vadovo darbo ministras išsakė viešai, neslėpdamas pasipiktinimo. „Galima dirbti, o galima užsiimti kaltųjų paieškomis ir bandyti perkelti atsakomybę kitiems. Kalbu apie Radviliškio ligoninę ir jos vadovo pasisakymus. Jei vadovui nėra suprantama, galiu pakartoti, ką ne kartą esu sakęs. Primenu, kad infekcijų kontrolės organizavimas ir priežiūra yra įstaigos vadovo atsakomybė, o iš įstaigos vadovo atsakomybės turi reikalauti įstaigos steigėjas. Šiuo konkrečiu atveju – savivaldybė. Jei situacija nebus valdoma ir vietoje darbų matysime tik kalbas, patys kelsime klausimus dėl vadovo arba vadovų atsakomybės! “, – socialiniame tinkle rašė ministras.

Į gyventojų skundus dėl dviejų epidemijų – niežų bei koronaviruso – nedelsiant sureagavo ir Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narys Gediminas Lipnevičius, kuris antradienį kreipėsi tiek į Tarybą, tiek į merą dėl  komisijos sudarymo tirti pažeidimus Radviliškio ligoninėje bei pasiūlė spręsti klausimą dėl Radviliškio ligoninės direktoriaus V. Smalinsko tinkamumo eiti šias pareigas. Kol vyks tyrimas, ligoninės vadovavimą  perduodant direktoriaus pavaduotojui.

Rajono meras A. Čepononis kol kas viešai dar neišsakė savo pozicijos dėl ligoninės vadovo tinkamumo eiti pareigas, bet  visai neseniai dėl panašių  pažeidimų savo postą paliko ir Marijampolės ligoninės direktorė.

(Bus daugiau)

Jonas Petrikas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

„Auksinė krivūlė“ – ne už rajono pasiekimus

Avatar

Paskelbta

data

Vietos savivaldos dienos išvakarėse Vilniuje Lietuvos savivaldybių asociacija tradiciškai suorganizavo savivaldos apdovanojimus „Auksinė krivūlė“. Šį kartą  apdovanojimas po ilgos pertraukos pasisekė ir Radviliškio rajoną, jo į Vilnių atsiimti vyko meras Antanas Čepononis su Moterimi Saule – administracijos direktore Jolanta Margaitiene.

Ar „Auksinė krivūlė“ buvo išmaldauta?

Ne paslaptis, kad konservatoriams valdant Radviliškio rajoną, jis pagal gyventojų atlyginimų dydį bei gyventojų skaičiaus mažėjimą sparčiai grimzta į dugną. Gal todėl ir savivaldybių asociacijos apdovanojimas „Auksinė krivūlė“ jau aštuonerius metus aplenkdavo Radviliškio rajoną. O ir už kokius pasiekimus galima teikti apdovanojimą, kai  Radviliškio rajono savivaldybės ypatingi nuopelnai būtų nebent dažnas valdininkų lankymasis teisme, nebaigtos brangios statybos, mažiausi medikų ir mokytojų atlyginimai regione bei visoje Lietuvos žiniasklaidoje skambantys skandalai apie Viešųjų pirkimų procedūrų pažeidimus.

Tačiau merui A. Čepononiui  susiruošus   dalyvauti Seimo rinkimuose, situacija pasikeitė – Radviliškio rajonui „Auksinė krivūlė“ įteikta už glaudų savivaldos ir Lietuvos kariuomenės bendradarbiavimą.

Dėl tokios  nominacijos kyla šiokių tokių abejonių – ar tik ne tos krivūlės rajono meras  spalio 5 dieną vyko į Vilnių maldauti? Juk reikia pasirodyti – štai dar netapęs Seimo nariu auksinius daiktus į rajoną parveža, o kai taps, tai jau visus auksu apipils ir iš visų jėgų dirbs, kad  tik „rajonui būtų geriau“.

Rajono ir kariuomenės bendradarbiavimas susiklostęs istoriškai

Dar kyla klausimas, ar  yra koks  bent koks Radviliškio rajono savivaldybės nuopelnas dėl to, kad  rajonas apsuptas Lietuvos kariuomenės padalinių? Rajone nuo seno yra dislokuoti Lietuvos kariuomenės Depų tarnybos Arsenalas, Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalionas, Kunigaikščio Margirio pėstininkų batalionas, Krašto apsaugos savanoriai. Tiesa, dar Radviliškio rajone planavo įsikurti Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalionas, tačiau savo dislokacijos vieta batalionas pasirinko Šilalės miestelį.

„Glaudus bendradarbiavimas“ – stovėjimas šalia kariškių?

Na, o pastaruoju metu „labai glaudų“ bendradarbiavimą su Lietuvos kariuomene rajono meras A. Čepononis ir administracijos direktorė J. Margaitienė pademonstruoja  pastovėdamas šalia kariškių per iškilmingą  priesaikos ceremoniją,  vykstančią Radviliškio miesto aikštėje. Meras ir direktorė  paprastai stovi šalia aukšto rango kariškių, vadinasi, „glaudžiai bendradarbiauja“?

Ateities vizija – apdovanojimai už realius darbus

Belieka tikėtis, jog ateityje, galbūt rajoną valdant naujam merui, „Auksinės krivūlės“ Radviliškio rajonui bus teikiamos ne „pritempiant“ nuopelnus už  bendradarbiavimą su Lietuvos kariuomene, o už realius pasiekimus. Pavyzdžiui, už atsakingą požiūrį į efektyvų finansų valdymą, kaip  Varėnos rajono savivaldybei ar  už smulkaus ir vidutinio verslo skatinimą, kaip Plungės rajono savivaldybei.

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Replika Invaziniai kurmiai

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškį pamėgo invazinis Sosnovskio barštis. „Paplentės“ soduose karaliauja invaziniai šliužai, tačiau tuo invazinės bėdos nesibaigė.

Miško gatvėje pastebėtas ir invazinis kurmis. Ieškodamas patelės poravimuisi, jis perkniso kelkraštį, įgriaudamas trinkeles. Kalbama, jog panaudos savo būsto įrengimui. Bet ir tai juokas, pasakojama, kad kai kuriose Lietuvos savivaldybėse esama ir invazinių merų. Kai pagalvoji – siaubas.

Paulius Ropė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019