Radviliškiečiai palangiškiams „pakišo kiaulę“?

Radviliškyje siautėjant  koronavirusui, patys to nežinodami, radviliškiečiai  juo „pasidalino“ ir su palangiškiais – iš Radviliškio ligoninės į Palangos „Lino“ sanatoriją buvo išsiųsti 9 asmenys, iš kurių 2 buvo užsikrėtę koronavirusu

Nei prieš, nei po operacijos – jokio tikrinimo dėl viruso

Po kelio sąnario  operacijos į „Lino“ sanatoriją  kartu su devynių žmonių iš Radviliškio bei Šiaulių grupe vyko ir radviliškietė  Danutė (vardas pakeistas). Pasak  moters, prieš operaciją jai Radviliškio ligoninėje nebuvo atliktas testas dėl koronaviruso. „Aš turėjau ir kitų sveikatos problemų, lankiausi  ligoninėje, leidausi vaistus, medikams turbūt nekilo įtarimų, kad galiu būti užsikrėtusi šiuo virusu ir jokio testo nedarė“,- sakė radviliškietė.

Buvau kaltinama dėl atvežto viruso“

Prieš ir po operacijos moteris gulėjo palatoje viena, su niekuo nekontaktavo. „Traumatologijos skyriuje visi vaikščiojo su kaukėmis, buvo pakankamai dezinfekcinio skysčio. Po operacijos, rugsėjo 16 dieną  mus atvežė į Palangos „Lino sanatoriją“, o 17 dienos vakarą nuėjau pas gydytoją. Pradėjome kalbėti apie mano ligas, gydytoja, pamačiusi, kad aš iš Radviliškio pakeltu balsu pasakė: „Ar jums darė  tyrimą dėl kovido? Jūs į Palangą  atvežėte  virusą“. Aš tapau kalta, kad  mane atvežė į sanatoriją užsikrėtusią  virusu. Gydytojai paaiškinau, kad kartu su manimi važiavo grupė žmonių, tame tarpe ir šiauliečiai“,-  redakcijai pasakojo  moteris.

Atliktas testas buvo teigiamas

Danutei atliko testą dėl Covid – 19 viruso ir jis buvo teigiamas. Moteris buvo viena izoliuota kambaryje. Izoliacijos metu jai buvo atvežamas ir prie durų paliekamas valgis, o vaistų suleisti slaugytojos ateidavo tik po trečio skambučio.

Šiuo metu radviliškietė jau namuose – ją ir ligonį iš Pakruojo parvežė Radviliškio greitosios pagalbos automobiliu. „Dar nežinau, ar bus pratęsta nebaigta reabilitacija – kiekvienas stumia nuo savęs. Dėl reabilitacijos pratęsimo reikia kalbėtis su šeimos gydytoja, su operavusiu chirurgu. Man reabilitacija labai reikalinga, nes sanatorijoje išmokau tik keturis pratimų ir mano koja gali likti nefunkcionali. Beje, esant karantine dar reikės pabūti ir chirurge – dezinfekuoti instrumentus ir pačiai iš kojos išsitraukti siūlus. Šiuo metu gyvenu baimėje, įtampoje bei nežinomybėje – šiandien jaučiuosi gerai, o gal ateityje prireiks ir kvėpavimo aparato“,- sakė moteris.

Iš Palangos buvo išvaryta dar viena radviliškietė

Iš Palangos „Lino“ sanatorijos buvo išvaryta dar viena  radviliškietė. „Rugsėjo 16 d., trečiadienį, mus atvežė į sanatoriją, o kitą dieną paskambino ir pasakė, kad neturime teisės išeiti iš kambario.  Kambaryje ir likome iki šeštadienio. Penktadienį iš ryto darė testą dėl koronaviruso, tačiau testas buvo neigiamas. Sanatorijoje tik ketvirtadienį turėjau vieną mankštą, jokios kitos reabilitacijos  procedūros nebuvo atliktos, darbuotojai su mumis bendravo tik telefonu.

Šeštadienį ligoniams buvo pasakyta, kad važiavusieji iš Radviliškio ligoninės viename autobuse su Covid -19 užsikrėtusiais asmenimis, nebeturime teisės būti sanatorijoje ir privalome susirasti, kas mus parveš. Niekam nebuvo įdomu, kad tu ką tik po operacijos, galbūt neturi su kuo grįžti į namus. Šeštadienį į namus grįžau savo transportu, sanatorijoje patyrėme daug streso“,- pasakojo moteris.

Ji sakė taip pat nežinanti, ar jai reabilitacija po karantino bus tęsiama. „Šiaulių ligoninėje sakė, kad reabilitacija mums nebepriklauso, tačiau kaip ji gali nepriklausyti, jeigu ne dėl mano kaltės taip atsitiko?“,- nuoskaudas liejo radviliškietė.

Labiausiai moterį nustebino, jog „Lino“ sanatorijos vairuotojas, rugsėjo 16 d. vežęs  ligonius reabilitacijai, laisvai vaikščiojo po sanatorijos teritoriją, visas tas dienas nesiizoliavęs, o ligoniai buvo priversti važiuoti namo. Budinti gydytoja į namus išvykstančius ligonius palydėjo „maloniais“ žodžiais: „Važiuokite namo, Radviliškis mums „pakišo kiaulę“,- atvežė virusą“.

Palangos meras taip pat metė kaltinimus Radviliškio ligoninei

Palangos meras Šarūnas Vaitkus savo socialinėje paskyroje taip pat metė kaltinimus radviliškiečiams: „Saugokite save. Vakar vakare gauta žinia iš NVSC. Informuojame, kad Palangos „Line“ nustatyti du sergantys COVID-19 asmenys. „Linas“ trečiadienį atsivežė 9 asmenis iš Radviliškio ligoninės, kurioje yra nustatytas COVID-19 židinys. Ketvirtadienį  atlikus testą 2 asmenims, gautas teigiamas atsakymas. Jie izoliuoti ir bus išvežti gydytis į namus. Kontaktiniai asmenys izoliuoti, paimti tyrimai. Atsakymų dar nėra. „Line“ paslaugos  neteikiamos. Epidemiologinę diagnostiką atlieka Šiaulių departamentas, sergantieji yra Radviliškio gyventojai. Klaipėdos departamento specialistai šiandieną atliko patikrinimą, pagal NVSC pavedimą. Todėl informaciją apie susirgimus gauta šiandien. Tik vieno dalyko nesuprantu, kaip galima išleisti ligonius iš ligoninės ir dar iš židinio, neatlikus testų ir neįsitikinus, ar jie sveiki ir tik tada juos vežti?“

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, patikrinęs Radviliškio ligoninę, nustatė itin daug pažeidimų bei nurodė skubiai juos šalinti. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga taip pat pasisakė dėl koronaviruso išplitimo Radviliškio ligoninėje. Savo poziciją dėl ligoninės vadovo darbo ministras išsakė viešai, neslėpdamas pasipiktinimo. „Galima dirbti, o galima užsiimti kaltųjų paieškomis ir bandyti perkelti atsakomybę kitiems. Kalbu apie Radviliškio ligoninę ir jos vadovo pasisakymus. Jei vadovui nėra suprantama, galiu pakartoti, ką ne kartą esu sakęs. Primenu, kad infekcijų kontrolės organizavimas ir priežiūra yra įstaigos vadovo atsakomybė, o iš įstaigos vadovo atsakomybės turi reikalauti įstaigos steigėjas. Šiuo konkrečiu atveju – savivaldybė. Jei situacija nebus valdoma ir vietoje darbų matysime tik kalbas, patys kelsime klausimus dėl vadovo arba vadovų atsakomybės! “, – socialiniame tinkle rašė ministras.

Į gyventojų skundus dėl dviejų epidemijų – niežų bei koronaviruso – nedelsiant sureagavo ir Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narys Gediminas Lipnevičius, kuris antradienį kreipėsi tiek į Tarybą, tiek į merą dėl  komisijos sudarymo tirti pažeidimus Radviliškio ligoninėje bei pasiūlė spręsti klausimą dėl Radviliškio ligoninės direktoriaus V. Smalinsko tinkamumo eiti šias pareigas. Kol vyks tyrimas, ligoninės vadovavimą  perduodant direktoriaus pavaduotojui.

Rajono meras A. Čepononis kol kas viešai dar neišsakė savo pozicijos dėl ligoninės vadovo tinkamumo eiti pareigas, bet  visai neseniai dėl panašių  pažeidimų savo postą paliko ir Marijampolės ligoninės direktorė.

(Bus daugiau)

Jonas Petrikas

Total
0
Dalinasi
Related Posts