Kova dėl greičio kalnelių tęsiasi – Maironio gatvės ir Šniūraičių kaimo gyventojams jų dar teks palaukti

Radviliškio Maironio gatvės gyventojai jau dvejus metus prašo ir savivaldybės administracijos direktorės J. Margaitienės, ir Saugaus eismo komisijos šioje gatvėje įrengti greičio mažinimo kalnelius, kurie padėtų sutramdyti dideliu greičiu lakstančius „kelių erelius“. Tačiau kol kas jų prašymų savivaldybės administracija neišgirdo.

Diskutojama dėl konteinerių vietos…

Netekę kantrybės Maironio gatvės gyventojai pagalbos kreipėsi į Tarybos narį Gediminą Lipnevičių. Tarybos narys posėdžio metu pasiteiravo, kodėl greičio mažinimo kalnelių klausimas nejuda iš mirties taško nei Maironio gatvėje, nei Šniūraičių kaime.

Pasak Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjo G.Vičo, Maironio gatvėje greičio mažinimo kalnelių kol kas negalima įrengti, nes dar nenuspręsta, kur bus konteinerių aikštelės, be to, šioje gatvėje dar reikia ir šaligatvių. O kol šie klausimai nebus išspręsti, šios gatvės gyventojai apie greičio mažinimo kalnelius gali tik pasvajoti. Žinant, jog dėl konteinerių vietos Maironio gatvėje klausimas sprendžiamas jau antri metai, tikėtina, kad  dėl savivaldybės administracijos, vadovaujamos J. Margaitienės, veiksmų lėtapėdiškumo  teks palūkėti ir dar pora metų.

Teks palūkėti ir šniūraitiškiams

Šniūraičių kaimo gyventojai taip pat prašė Tarybos nario G. Lipnevičiaus  pagalbos dėl greičio mažinimo kalnelių įrengimo kaime –  čia dideliais greičiais važinėja vilkikai, keldami grėsmę gyventojų gyvybėms. Šis klausimas taip pat buvo iškeltas Taryboje.

G.Vičas atsakydamas į Tarybos nario iškeltą klausimą dėl kelio per Šniūraičių kaimą, kuris priklauso Lietuvos kelių direkcijai, problemos, sakė, kad  tik jos sprendimu šie kalneliai gali atsirasti. „Kelių direkcija labai skeptiškai žiūri į  greičio mažinimo kalnelių įrengimą – juos įrengti prašė Daugėlaičių, Nirtaičių kaimų gyventojai, tačiau gavo neigiamą atsakymą. Be to, kalneliai situacijos Šniūraičiuose neišgelbės – čia reikia įrengti perėją bei apšvietimą“,- sakė G. Vičas. Tad ir Šniūraičių kaimo gyventojams teks apsišarvuoti kantrybe ir laukti, kol Kelių direkcija teiksis įrengti kalnelius, ar savivaldybei perėmus kelią savo žinion ir atsiradus atliekamoms lėšoms šniūraitiškių saugumu pasirūpins savivaldybės administracija.

O savivaldybės administracijai Tarybos narys G. Lipnevičius pasiūlė savo lėšomis įrengti Šniūraičių kaime greičio mažinimo kalnelį bei nevilkinti klausimo su kalnelio įrengimu Maironio gatvėje. „Reikėtų vieną kartą susėsti jums ir nuspręsti, kur tas kalnelis turėtų būti, ir jį įrengti. Ir  gyventojai būtų patenkinti, ir jaustųsi saugesni, ir klausimas, besitęsiantis antrus metus, būtų išspręstas“,- Tarybos posėdžio pabaigoje sakė G. Lipnevičius.

Kaip  baigsis Dovydo ir Galijoto kova, o tiksliau, Tarybos nario, stojusio į gyventojų pusę, bei administracijos dėl greičio mažinimo kalnelių įrengimo, informuosime kituose savaitraščio „Radviliškio kraštas“ numeriuose.Total
5
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts