Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Radviliškiečiai lankėsi kraštietės cirke

Avatar

Paskelbta

data

Savaitgalį radviliškiečiai turėjo galimybę apsilankyti tarptautiniame Čekijos cirke „Marcel ir Odeta“.

Cirkas „Marcel ir Odeta“ – tai klasikinis Čekijos cirkas, puoselėjantis ilgametes tradicijas – jau ketvirtoji Janečkų šeimos karta puoselėja šį meną. Kiek anksčiau cirkas vadinosi dabartinio jo savininko Marcel  prosenelio „Rudolfo“ vardu. Visi šeimos nariai buvo ar yra įžymūs artistai, dresuotojai ir muzikantai.

Radviliškiečiams labai malonu buvo vėl cirko arenoje  išvysti buvusią radviliškietę Odetą Janečkovą. Odeta cirku susidomėjo 1991 metais, kai atėjo į cirko studiją „Svajonė“, kuriai vadovavo A.Dabulskis. Vėliau cirko areną pakeitė studijos Lietuvos Kūno kultūros akademijoje, intensyvus dalyvavimas įvairiuose šou. Odeta programose programose pasirodė kaip „moteris-gyvatė“ Lietuvoje ir daugelyje pasaulio šalių.

Nuo 2011 metų buvo įkurtas jungtinis Čekijos-Lietuvos cirkas „Marcel ir Odeta“. Pagrindiniais cirko artistais yra patys šeimos nariai, tačiau kasmetinė nauja programa yra papildoma vis naujais artistais iš įvairių pasaulio šalių.  „Marcel ir Odeta“ vieninteliai Lietuvoje savo nedidelėje cirko arenoje žiūrovams pristato begalę įvairiausių egzotinių gyvūnų, tik čia iš taip arti galima išgirsti tigro ar liūto alsavimą, išvysti jų nasrus. Mažieji žiūrovai turėjo galimybę pajodinėti poni arkliukais, nusifotografuoti su tigru (na tai kas, kad ir netikru).

Ir mažus, ir vyresnius žiūrovus žavėjo oro akrobatų triukai, klounų pokštai.

„Mes visada su cirku  noriai atvažiuojame  į mano gimtąjį miestą Radviliškį ir norime žmonėms padovanoti šventę. Tikimės, kad apsilankę mūsų vaidinimuose žmonės pamiršta kasdienybę, vyresnieji vėl trumpam atsiduria vaikystėje, o mažiesiems žiūrovams, tikimės, cirkas visada asocijuosis su stebuklu, juoku“,- sakė Odeta.

„Radviliškio krašto bendruomenės“ informacija

 

 

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi