Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Savivaldybė  “skėlė”  juoką

Avatar

Paskelbta

data

Praėjusią savaitę netilo  “Radviliškio krašto” redakcijos telefonas. Ragelyje girdėjosi vis tie patys mūsų skaitytojų  žodžiai: “Ar matėte, kas Radviliškio rajono savivaldybės tinklalapyje patalpinta?”

Skubiai patikrinome, kokia  informacija sukėlė tokį ažioatažą. Atsivertę savivaldybės tinklapio puslapį negalėjome patikėti savo akimis – radviliškiečiai kviečiami dalyvauti sociologiniame tyrime “Radviliškio rajono savivaldybės antikorupcinė aplinka”.

Sunku patikėti, kad viena iš pačių korumpuočiausių Lietuvoje savivaldybių suskeltų tokį “šposą”. Juk, pagalvojus, kam tokiems tyrimams mėtyti lėšas ir gaišti laiką – ir taip aišku, kad Radviliškio rajone korupcija klestėte klesti – lyg piktžolė gerai mėšlu patręštoje žemėje.

Galime paskaičiuoti net korupcijos daigus: meras A.Čepononis jau ketverius metus kartu su bendražygiais konservatoriais mina teismų slenkstį. Įdomu, kokia radviliškiečių nuomonė apie pastaruoju metu itin dažnus mero pasisėdėjimus teisiamųjų suole? Beje, klausimyne buvo pateiktas klausimas “Kaip manote, kuriuose Radviliškio savivaldybės administracijos padaliniuose pasitaiko korupcijos?” Tačiau nebuvo klausimo, kaip radviliškiečiai vertintų patį merą – ar kaip korumpuotą valdininką, ar kaip skaidrumo įsikūnijimą.

Nebuvo ir klausimo, kaip radviliškiečiai vertintų administracijos direktorės konservatorės Jolantos Margaitienės vadovavimą korupcijos skandaluose skendinčiai savivaldybei. Prisiminkime rajoną valdančių konservatorių “mažas” nuodėmes:  perkami prabangūs automobiliai, kurių pirkimą Viešųjų pirkimų tarnyba rekomendavo nutraukti kaip neskaidrų; centrinė miesto aikštė renovuojama už “menkus” tris milijonus eurų. Beje, valdantieji konservatoriai ir miesto baseino statybą norėjo paversti puikiu “lėšų įsisavinimo” objektu, tačiau viešumo, pilietiškų gyventojų, principingų tarybos narių dėka šis projektas jiems nepavyko.

Galima vardinti ir vardinti tuos valdančiųjų konservatorių sodinamus korupcijos daigus,tačiau tam neužtektų ir kelių laikraščio puslapių.

Apie šią savivaldybės vykdytą absurdišką apklausą savo taiklią nuomonę išreiškė radviliškietis Vytautas: “Esu turėjęs keletą kaimynų, kurie tempdavo viską, kas, jų manymu, ne vietoje padėta… Tačiau, nepaisant tų blogų įpročių, jie pasižymėjo ir kuklumu… Neidavo klausti apvogtųjų, ką pastarieji apie juos mano“.
Atrodo, nuo „kuklumo“nemirs  rajono valdantieji konservatoriai ir socialdemokratai. Ir arkliui aišku, kad administracija vykdo politines daugumos nurodymus, tad kokia prasmė klausinėti apie korupciją administracijoje, kol nepasikeis politinė dauguma. Kas jau kas, bet politikai ir administracijos vadovai geriausiai žino, iš kur dygsta korupcijos kojos. Todėl tokios apklausos tik kelia šypseną.

Bus daugiau.

„Radviliškio krašto“ informacija

 

 

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi