PRO MEMORIA

Silva Danutė Survilienė 1946-2018

Gruodžio 15 dieną mus paliko mokytoja Silva Survilienė. Velionė gimė 1946 metais Radviliškyje. Tėtis dirbo mašinistu geležinkelyje, mama rūpinosi gausia šeima.

Silva Survilienė 1963 metais baigė V.Valsiūnienės vidurinę mokyklą, o 1967 metais  – Šiaulių Pedagoginį institutą, kur įsigijo fizikės specialybę. Mokytojauti pradėjo Baisogalos vidurinėje mokykloje. Ilgus metus fiziką dėstė Radviliškio vakarinėje vidurinėje mokykloje. 11metų dirbo direktoriaus pavaduotoja Jaunimo mokykloje. Dėstydama fiziką, pamokose aiškino ne tik materialaus pasaulio tiesos, bet ir skatino mokinių saviraišką, ugdė kritinį ir ligonį mąstymą. Darbas mokykloje buvo jos gyvenimas. Stebino begaliniu darbštumu, pareigingumu, reiklumu, noru padėti

jaunajai kartai. Mokinių buvo mėgiama ir gerbiama. Už iniciatyvą, kūrybingą ir prasmingą veiklą ne karto buvo apdovanota Padėkos raštais.
Bendraudama su kolegomis, artimais ar pažįstamais buvo nuoširdi, linksma. Turėjo savo nuomonę

įvairiais klausimais ir mokėjo drąsiai ją ginti. Ji buvo be galo nuoširdi su tais, kuriuos ištiko bėda, mokėjo nuraminti, paguosti. Būdama pensijoje tapo tikra Radviliškio miesto istorijos puoselėtoja. Išsaugojo milžiniška šeimos fotoarchyvą, kartu išsaugodama didelę dalį miesto istorijos. Jos pasakojimai ir prisiminimai leido pažinti geriau mūsų miesto praeitį ir vyravusias miestiečių nuotaikas, gyvenimišką buitį.

Velionė labai mylėjo savo dukrą Audronę, kuri taip pat pasirinko mokytojos kelia, rūpinosi anūkėmis Greta ir Vaiva, proanūkėle Mėta, seserimis, giminaičiais. Ji turėjo labai daug draugų, iki šiol nuoširdžiai bendravo su savo klasės draugais. Ji išėjo, bet paliko daug gražių prisiminimų apie save. Nuoširdžiai užjaučiame dukrą, anūkes, artimuosius, draugus.

Grupė draugų

Total
0
Dalinasi
Related Posts