Virė aistros dėl naujosios Radviliškio visuomeninės kultūros tarybos

Gegužės 27 d. vykusiame Tarybos posėdyje netikėtai daug diskusijų kilo dėl Visuomeninės  kultūros tarybos sudėties.

Kultūros tarybos balsas – patariamasis

Šios Visuomeninės kultūros tarybos pagrindinė užduotis būtų analizuoti kultūros būklę savivaldybėje ir teikti išvadas bei pasiūlymus dėl valstybės ir savivaldybės kultūros politikos įgyvendinimo savivaldybės teritorijoje. Kultūros taryba – patariamoji institucija, atliekanti eksperto bei konsultanto funkcijas įgyvendinant valstybės ir Savivaldybės kultūros politiką savivaldybės teritorijoje.

Šios Kultūros tarybos buvo siūloma tokia sudėtis: R. Aleknavičius, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos vyriausiasis specialistas (jaunimo reikalų koordinatorius); Rasa Atkočiūnienė, režisierė ir pedagogė; Laima Didžbalienė, Šeduvos kultūros ir amatų centro kultūros darbuotoja; Indrė Grigaliūnaitė – Pipirė, Radviliškio rajono savivaldybės Švietimo kultūros ir sporto skyriaus, Paveldosaugos ir turizmo poskyrio vyriausioji specialistė; Kęstutis Jakštas, Radviliškio seniūnijos kultūros darbuotojas, Karčemų kultūros salės kapelos „Karčemėlė“ vadovas; Germantė Jucevičiūtė – Kluczynska, Radviliškio rajono savivaldybės Švietimo kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja; Paulius Kablys, Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narys. Radviliškio r. Baisogalos kultūros centro meno vadovas;  Alma Kubilinskienė, Radviliškio rajono savivaldybės Aukštelkų seniūnijos seniūnė; Rugilė Pangonytė, Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus – draustinio Šeduvos kraštotyros skyriaus vedėja;  Daiva Paulauskienė, Radviliškio viešosios bibliotekos, kraštotyros – leidybos skyriaus vedėja; Jūratė Stakvilevičienė, liaudiškos muzikos kapelos „Radvija“ vadovė;  Lina Stirbienė, Radviliškio rajono savivaldybės Švietimo kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė; Alvydas Tamošiūnas, Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų vyriausiasis puskarininkis.

Tokia Kultūros tarybos sudėtis pasirodė nepriimtina nepartiniam Tarybos nariui Gediminui Lipnevičiui. „Kodėl į šios Kultūros tarybos sudėtį nėra įtrauktų bendruomenių atstovų? Juk kaimuose ir gyvenvietėse dažniausiai renginius bei šventes organizuoja bendruomenės“,- sakė Tarybos narys.

Šį sprendimo projektą ruošusi savivaldybės administracijos darbuotoja Germantė Jucevičiūtė – Kluczynska paaiškino, jog bendruomenių yra labai daug ir jų atstovų įtraukti į Kultūros tarybą nėra galimybių, o tarpininku tarp bendruomenių ir Kultūros tarybos bus Rimvydas Aleknavičius. Toks paaiškinimas Tarybos nario neįtikino. „Bendruomenės nedelegavo joms atstovauti R. Aleknavičiaus. Tokiai Kultūros tarybos sudėčiai negalima pritarti, ją reikia koreguoti“,- sakė G. Lipnevičius.

Priekaištų dėl Kultūros tarybos sudėties turėjo ir  „valstietis“ Jonas Povilaitis. Pasak jo, Kultūros tarybos nare neturėtų būti Aukštelkų seniūnė A. Kubilinskienė, kuri pastaruoju metu dažnai lankosi teismuose, o ir pati Aukštelkų seniūnija negarsėja gausiais kultūriniais renginiais, tad reikėtų kito seniūnų atstovo.

Meras, pateikęs siūlymą, pats už jį nebalsavo

Tarybos nario J. Povilaičio nuomonei, jog Aukštelkų seniūnę reikia pakeisti kitu asmeniu, pritarė meras V. Simelis. Pasak mero, buvo tartasi su Baisogalos seniūnijos seniūne Renata Masiuliene, jog ji Kultūros taryboje atstovautų seniūnams – Baisogalos seniūnija garsėja gausiais kultūriniais renginiais, buvo išrinkta Mažąja kultūros sostine.

Balsavimui buvo pateikti du alternatyvūs  pasiūlymai – palikti Kultūros taryboje Aukštelkų seniūnę A. Kubilinskienę  ar vietoj jos  pakviesti seniūnams atstovauti Baisogalos seniūnę R. Masiulienę.

Balsavimo metu kilo nemaža sumaištis – buvo nesusigaudyta, kiek Tarybos narių dalyvauja balsavime, kiek kartų reikia balsuoti, balsavimo viduryje netikėtai prisijungė kažkur buvęs pradingęs Tarybos narys „valstietis“ K. Dambrauskas.

Daugumos balsavusių Tarybos narių balsais, Aukštelkų seniūnė A. Kubilinskienė buvo palikta Kultūros  tarybos sudėtyje: už balsavo 11 Tarybos narių, prieš jos kandidatūrą balsavo 10 Tarybos narių.

Įdomi detalė, jog vietoje  A. Kubilinskienės į Visuomeninę kultūros tarybą teikęs R. Masiulienės kandidatūrą pats meras V. Simelis nebalsavo.

Pasiteiravus, kodėl taip pasielgė, meras savo poelgį įvardijo žioplu. „Aš balsavau už savo pasiūlymą, tačiau dėl balsavimo metu kilusios nemažos sumaišties kiek sutrikau, pradėjau blaškytis ir  nepatvirtinau savo balsavimo. Kad mano balsas neįskaitytas, pastebėjau tik po posėdžio. Nebijau prisipažinti, jog pasielgiau žioplai – pats nebalsavau už savo pasiūlymą. Jeigu būčiau laiku apsižiūrėjęs ir savo balsą patvirtinęs, ir rezultatas būtų  buvęs kitoks“,- sakė V. Simelis.

Kadangi V. Simelio balso pritrūko pakeisti A. Kubilinskienę kita seniūne, toks keistas nebalsavimas nustebino daugelį posėdyje dalyvavusių Tarybos narių, nes jis lėmė, jog Kultūros taryboje liktų konservatorių iškelta A. Kubilinskienė. 

Tarybos narys sėdės ant dviejų kėdžių?

Diskusijų sukėlė ir konservatoriaus Pauliaus Kablio kandidatūra. Pasak Tarybos nario J. Povilaičio, gal reikėtų paieškoti kito kandidato, nes  Tarybos nariui, sprendžiant su kultūra susijusius klausimus, dažnai teks nusišalinti. Dėl šios kandidatūros klausimų iškilo ir kitiems Tarybos nariams. Vienas iš jų – kaip Tarybos narys sėdės ant dviejų kėdžių?  Tačiau į išsakytas pastabas nebuvo atsižvelgta ir P. Kablys buvo paliktas Kultūros tarybos sudėtyje.

Kiti kandidatai priekaištų nesulaukė.

Jonas Petrikas


 

  

Total
5
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts