Socialiniai tinklai

Aktualijos

Rajoninė etikos komisija tampa psichiatrais?

Avatar

Paskelbta

data

Spalio 8 dieną į posėdį susirinkusi Etikos komisija pademonstravo „aukštąjį pilotažą“. Pirmininko Kęstučio Dambrausko vadovaujami etikos sargai turėjo nagrinėti du skundus. Vienas rajono gyventojo pareikštas skundas dėl rajono mero veiksmų, antrasis – persiųstas iš Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos.

Komisijos nariai  seniūnaičiai atvirai skundėsi, kad gaišinamas jų brangus laikas. Baisogalos bendruomenės atstovas Romas Kalvaitis be užuolankų siūlė atmesti visus skundus. Jis motyvavo, kad sunku suprasti, nes per daug surašyta įstatymų terminų. Lizdeikos seniūnaitė Vijolė Česienė nuėjo dar toliau – pasiūlė pareiškėjui pasigydyti, kol liga neprogresavo. Per tokius pareiškėjus ji negalinti dirbti svarbių darbų ir gaišta laiką komisijoje – galima pastebėti, kad gėlėmis prekiaujanti moteris galimai nenorėjo praleisti užsakymo telefonu iš savivaldybės ar jos administracijos darbuotojų…
Paprašytas pateikti savo versiją, rajono vadovas Antanas Čepononis kalbėjo: „Kad tik būčiau nuoseklus ir teisingas, nes čia tų situacijų krūvos buvo. Bet jeigu kalbėti apie šildymą, tai šildymo situacijų buvo gal penkios ar šešios, kai vis ateidavo ir pradėdavo aiškinti, kad aš šildausi centriniu šildymu, kad aš prisijungęs, kad aš šilumoj (UAB „Radviliškio šiluma“ – red.) dirbu ir turiu galimybes prisijungti. Nuo pat pradžių sakiau, kad niekada, kai nupirkau namą, nebuvo šilumos centrinės ir niekada centriniu nesišildžiau. Pas mane yra dujinis šildymas, dujos yra sunaudojamos kiekvieną mėnesį, bet tai nebuvo argumentas piliečiui, kuris kreipėsi. O kad jis sako netiesą, o jis sako netiesą, o kas yra žmogus, kuris sako netiesą – yra melagis. Aš ir dabar tą patį sakau, jeigu sakai netiesą. Man žadėjo atnešti iš registrų centro išimtas kažkokias pažymas, šiai dienai aš jų neturiu. Tai, tai, tai… tai va. Tiesiog nesu tas žmogus, kad eičiau į konfliktus – aš pas pilietį tą neinu, bet kai ateina, terorizuoja,  bet čia visuma. Čia žinokite aš galėčiau apie visumą išsakyti, kai į snukį siūlo duoti prie liudininkų, tai yra visuma, dabar ta byla teisme. Nesu nu aš ant tiek piemuo, kad galėtų iš manęs tyčiotis – tai mano pozicija labai paprasta. Nenusileisiu iki to lygmens, o kada sako netiesą, bet kuriam tą patį pasakysiu – meluoti nereikia. Bet ne tik kad yra melavimas, bet tai yra įžeidimas. Manęs, kaip piliečio, ne kaip mero, bet kaip piliečio. Aiškinti, po to prirašyti pareiškimų, kad eitų tikrinti pas kaimynus (prasideda juokas…), žiūrėtų, gal yra tie vamzdžiai ar kažkas. Nu tai yra tiesiog žemas lygis, žemas lygis ir kitokio pavadinimo neturiu. O kad melagis, dar kartą patvirtinu. Jeigu žmogus sako netiesą, jis yra melagis, nes jis meluoja. O apie pakeltą toną, nežinau, jeigu jūs kas nors mane girdėjote kalbantį pakeltu tonu, tai tada manau, kad ir mano šiandieną pakeltas tonas, nes mano tonas toks. Tai va tiek“.
Po mero pasisakymo, R. Kalvaitis teigė, kad melagis nėra įžeidimas, nes tai tiesiog pozicija arba nuomonė apie žmogų. Vėliau jis argumentavo, kad toks nuomonės svarstymas nėra etikos komisijos tikslas ar pareiga. Dar daugiau. Jis pasiūlė skundo net nesvarstyti, nors K. Dambrausko vadovaujama komisija anksčiau nusprendė pradėti tyrimą. Dar pridūrė, kad dokumentai nepateikti. Birutė Mickaitienė išreiškė stiprų palaikyme merui: „Dokumentų nepateikė, gauta pozicija, kas yra melagis, tai tvirtina meras (kuris tuo pačiu kartojo, kad tvirtina), tai sakau, kad jis pats (pareiškėjas -red.) tapo melagiu.“ R.Kalvaitis apibendrino: „Tai tik mūsų laiko gaišinimas. Bet kokį sprendimą priėmę mes nuomonės nepakeisime.“ Etikos komisijos pirmininkui dar kartą pasiteiravus, ar viskas išsakyta, meras pradėjo garsiai kvatodamasis sakyti: „Kadangi jau tikrino ir tarnybos visos mane. Esmės yra tame, tai kad aš nesu pasijungęs šilumos centrinį šildymą. Nu jo gi nėra. Jo nėra nuo pirkimo. Žmogus gauna kažkokią informaciją ir jis jos nepatikrinęs puola. Bet taip negalima. Nu negalima. Pirmą kartą, atsimenu, aš net pasimečiau ir galvoju, apie ką tu čia dabar, žmogau, mielas kalbi, kad aš šildausi centriniu šildymu. Aš net nekreipiau dėmesio, nu užėjo kažkais. Kai antrą kartą, trečią – palaukime, išsiaiškinkime, kuo aš šildausi, nes aš šildausi dujomis. Yra centrinis šildymas pas mane, pas mane yra dujos, yra katilas dujinis, tai nėra miesto centrinis šildymas. Aš gal pasakyčiau, net melagis yra pernelyg švelniai. Tai yra noras žeminti, noras žeminti per netikslumą, per savęs kažkokį iškėlimą, per žeminimą – manęs  prieš mano kaimynką, kuri yra 80 metų su kažkiek. Kai aš buvau išvykęs, tai ji pradėjo pasakoti, kad buvo atėję tikrinti vamzdžių ir dėl manęs, ji klausė, ar dar dėl ko nors ateis? Bet aš jai ir sakau, kad Jūs (mero kaimynė, gyvenanti tame pačiame name – red.) geriausiai mane žinote. Bet tai gali ateiti elektrą patikrinti, nes aš ir elektrą dar turiu (pradeda juoktis), vandenį gali patikrinti (dar garsiau juokdamasis), nes vandenį turiu. Melavimas dar žema, čia ne tas. Čia yra tiesiog žeminimas. Taip negalima tiesiog.“
Tiesa, posėdyje nedalyvavo skundą pateikęs pilietis ir į posėdį neatsiuntė dokumentų. Jokių dokumentų nepateikė ir rajono vadovas. Redakcijos žiniomis, naujasis Etikos komisijos pirmininkas K.Dambrauskas neprašo savo bendrapartiečio Jono Povilaičio pagalbos – patyręs politikas teigė patarimų nepagailėtų.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Velžiuose du girti kariai apgadino automobilį ir elektrinį dviratį

Avatar

Paskelbta

data

Liepos 11 d. 08.02 val. Radviliškio rajone, Velžių kaime, Ežero g. esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje, neblaivūs (1,55 prom.), Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono karys, vyras, gim. 1990 m., ir (1,09 prom.) vyras, gim. 1999 m., viešoje vietoje, dėl chuliganiškų paskatų, demonstruodami nepagarbą aplinkai ir aplinkiniams, apgadino Latvijos piliečio, gim. 1974 m., automobilį „Fiat Ducato“, ir apgadino vyro, gim. 1971 m., elektrinį dviratį „Pegasus“. Turtinė žala tikslinama. Įtariamieji uždaryti į Šiaulių AVPK areštinę.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Girtą radviliškietį sumušė pažįstamas vyras

Avatar

Paskelbta

data

Liepos 10 d.17.48 val. Radviliškyje, Aušros a. g., viešoje vietoje pažįstamas vyras, gim. 1962 m., demonstruodamas nepagarbą aplinkai ir aplinkiniams, dėl chuliganiškų paskatų sumušė neblaivų (2,08 prom.) vyrą, gim. 1964 m. Nukentėjusysis dėl patirto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis nesulaikytas, neapklaustas.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019