Pratinsis negirtuokliauti areštinėje

Šių metų liepos 15 d. Šiaulių apygardos teismas išnagrinėjo nuteistojo Deivido R. skundą dėl Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų 2021 m. birželio 22 d. nutarties, kuria jam nuosprendžiu paskirtas laisvės apribojimas pakeistas areštu. Deividas R. prašė pakeisti laisvės apribojimo bausmę į viešuosius darbus bei pasižadėjo pasikeisti dirbdamas.

Nuteistas Varėnoje

Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmai Deividui R. bausmę skyrė 2021 m. vasario 11 d. teismo baudžiamuoju įsakymu. Jis buvo nuteistas dėl smurto artimoje aplinkoje. Buvo paskirta  8 mėnesių laisvės apribojimo bausmė, įpareigojant jį nevartoti alkoholio ir kitų psichiką veikiančių medžiagų. Bausmės vykdymą prižiūrėjo Lietuvos probacijos tarnybos Šiaulių regiono skyrius pagal nuteistojo gyvenamąją vietą.

Nesugebėjo atsisakyti alkoholio

Su teikimu į teismą kreipėsi bausmės vykdymą prižiūrinti institucija. Ji teismo paprašė pakeisti laisvės apribojimą į areštą. Buvo motyvuojama tuo, kad Deividas R. per trumpą laikotarpį piktybiškai pažeidė įpareigojimą nevartoti alkoholio, visiškai nerodė pastangų keistis, išvadų dėl savo veiksmų nepadarė. Užfiksuoti atvejai, kai nuteistasis, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, atvyko į Probacijos skyrių bei į teismą. Teismas prašymą tenkino ir skyrė 90 parų arešto. Bausmę Deividas R. turės atlikti areštinėje.

Prokuroras buvo griežtas

Prokuroro atsiliepime į skundą išsakomas nepasitikėjimas nuteistuoju Deividu R. Nurodoma, kad  jis pažeidinėja įpareigojimą nevartoti alkoholio ir kitų psichiką veikiančių medžiagų, nenuvyko į psichikos sveikatos centrą ir nepradėjo dirbti. Prokuroro nuomone, teismas, nagrinėdamas Probacijos tarnybos teikimą, priėmė teisėtą ir pagrįstą sprendimą. Skirta arešto bausmė sudarys galimybę stipriau kontroliuoti bausmės paskirties įvykdymą, tikėtina, nuteistajam bus sudarytos palankesnės galimybės gydytis priklausomybę nuo alkoholio.

Skundas atmestas

Šiaulių apygardos teismas nuteistojo Deivido R. skundą atmetė. Buvo padaryta išvada, kad Deivido nuolat daromi pažeidimai rodo jo piktybiškumą ir atsainų požiūrį į teismo jam paskirto įpareigojimo vykdymą. Radviliškio teismo rūmų nutartis palikta galioti. Be to, motyvuota ir tuo, kad nuteistojo skundo argumentas pakeisti jam paskirtą areštą viešaisiais darbais yra nepagrįstas, kadangi laisvės apribojimo bausmė, kai ją vengiama vykdyti, keičiama tik areštu.

Rita Grigalienė

Total
21
Dalinasi
Related Posts