Kuriu, kad linksmiau žvelgtume į problemas

Viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje veikia nuotaikinga veido kaukių paroda. Jos autorė – kaunietė Erika Laurinavičiūtė – Šuklinskienė. „Esu aktorė-kūrėja. Siuvu kostiumus, kaukes, piešiu, rašau eiles, scenarijus ir dar nemažai kitų dalykų darau.

Visai neseniai įkūriau savo gaminių liniją – „Pirštininės LėLės“. Seniai apie tai svajojau. Nuo tada, kai, būdama aštuonerių metų, pasiuvau pirmą savo pirštininę lėlytę. Labai mėgstu tai, ką darau, todėl vienam darbeliui sukurti skiriu daug laiko – savo kūrinį apgaubiu meile ir teigiama energija.

Kiekvienas gaminys yra unikalus, turintis tik jam būdingus bruožus ir charakterį. Tai mano sielos darbas.

Noriu, kad vaikai ir suaugusieji daugiau bendrautų tarpusavyje, todėl mano gaminiai –lėlytė, veido kaukė ar kostiumas – skirti vaidinti. Juk vaidinant atsiskleidžia vaiko emocijos, galima geriau jį pažinti, tobulinti jo socialinius įgūdžius, požiūrį į aplinką, lavinti judesį, žodžių tarimą, suprasti charakterio ypatybes. O svarbiausia tai įgalina pasinerti į pasakos, fantazijos pasaulį, tarsi išlaisvinti save. Išsirinkus gyvūnėlį – lėlytę ar kaukę – galima stiprinti savybes, kurių vaikui trūksta: gal dėmesio, susikaupimo, gal dar ko.

Šią gyvūnėlių kaukių parodą sukūriau, norėdama linksmiau pažiūrėti į susiklosčiusią šalyje situaciją, kai buvo privaloma dėvėti kaukes dėl apsaugos. Pažvelgti pozityviau, artistiškiau, nenukabinti nosies dėl jokios problemos, parodyti, kad į jas galima pažvelgti su šypsena ir, svarbiausia, nepasiduoti niūrioms mintims“.

Erikos Laurinavičiūtės-Šuklinskienės veido kaukių parodą kviečiame lankyti Radviliškio viešosios bibliotekos svetainėje (www.radviliskiobiblioteka.lt), o pasikeitus koronaviruso situacijai, betarpiškai spalio–lapkričio mėn.

Viešosios bibliotekos informacija

Total
1
Dalinasi
Related Posts