Rinkimuose konservatorius lydi teismų ir KGB šleifas

Šiemet dėl mero posto varžysis 7 kandidatai, tarp kurių ir teisiamas konservatorių meras bei „valstiečių” legionierius iš Vilniaus. Valdantieji konservatoriai šiemet pateikė staigmeną – suformavo visuomeninį komitetą, kurio vairą patikėjo buvusiam KGB rezervo leitenantui. 

Konservatorius veda KGB leitenantas

Nerimaujantys dėl visuomeninių komitetų populiarumo, konservatoriai (TS-LKD) ir jų rėmėjai suformavo „šešėlinį” komitetą. Komitete – nemažai konservatorių ir jiems lojalių asmenų, iki šiol krimtusių valdišką duoną. 

Rinkimų įstatymas riboja valstybės tarnautojų dalyvavimą rinkimuose – komiteto lyderis Romas Kalvaitis prieš pat rinkimų kampaniją pasitraukė iš Baisogalos seniūno posto, šiuo metu seniūnijoje neužima jokių pareigų.  

R. Kalvaitis buvo ilgametis konservatorių partijos narys, kurio pavardė nuskambėjo vadinamajame KGB rezervistų skandale. Savo buvusios veiklos represinėse okupantų struktūrose nedeklaravusių asmenų sąrašo paskelbimas nesutrukdė šio politiko karjerai konservatorių valdomoje Radviliškio rajono savivaldybėje. 

Paaiškėjo, kad R. Kalvaitis, kaip sovietams lojalus asmuo, buvo įtrauktas į KGB rezervo sąrašą. Jam suteiktas leitenanto laipsnis. 

KGB sovietų rezervo kovotojai buvo rengiami dirbti pogrindyje tuo atveju, jeigu prasidėtų karas su demokratinėmis Vakarų valstybėmis ir sovietai prarastų Lietuvos kontrolę. 

R. Kalvaičio vadovaujamas komitetas nekelia kandidato į merus, taip nesudarydamas konkurencijos rajono merui A Čepononiui.

Susikompromitavęs meras – prieš bendruomenės kandidatą

Konservatoriai kandidatu į mero postą siūlo šiuo metu dėl korupcijos Lietuvos Aukščiausiame teisme besilankantį ilgametį rajono merą Antaną Čepononį. 

Pagrindiniu A. Čepononio varžovu laikomas „Radviliškio krašto bendruomenės“ pasiūlytas nepartinis Gediminas Lipnevičius. 

Rajono valdančiųjų kritika išsiskiriantis G. Lipnevičius vadovauja keliems tūkstančiams Radviliškio krašto bendruomenės narių, rajono verslininkų asociacijai, labdaros ir paramos organizacijai, organizuoja kultūrines pilietines akcijas, kassavaitinius gyventojų susitikimus su valdžios institucijų atstovais. Vadovauja rinkimų komitetui „Už geresnį gyvenimą visiems”. 

„Kitokie”, bet tokie patys? 

Rinkimuose pareiškė norą dalyvauti ir visuomeninis rinkiminis komitetas „Mes esame Kitokie“. Šio komiteto pavadinimas daugeliui radviliškiečių kelia klausimą, kokie tie „Kitokie“ politikai? 

Šio komiteto veikloje dalyvauja Tarybos nariai  E. Martynkinas ir J. Malinauskas.  Abu šie politikai baigiantis kadencijai paliko savo partijų gretas: E. Martynkinas – socialdemokratų, J. Malinauskas – Darbo partijos. 

Nors šie politikai prisistato opozicionieriais, bet balsuoja už valdančiosios koalicijos sprendimus, kuriais keliami mokesčiai rajono gyventojams. 

Šis komitetas į rajono mero postą kelia teisininkę V. Budvytienę. 

Nuo sraigių – iki politikos 

Po vidinių rietenų dėl valdžios susiskaldę socialdemokratai į rajono merus siūlo politikos naujoką K. Račkauskį, naująjį partijos skyriaus pirmininką. 

Tokie pat visuomeniniame gyvenime mažai žinomi naujokai dominuoja partijos kandidatų sąraše. 

Pats K. Račkauskis – retai pastebimas visuomeninėje veikloje, be kitų veiklų, iki šiol užsiėmė neklestinčiu verslu – sraigių auginimu. 

Socialdemokratų rinkimų kampaniją varžo ir už grubius pažeidimus Vyriausiosios rinkimų komisijos pritaikytos sankcijos – partija negavo solidžios dotacijos iš valstybės biudžeto. 

Pasikvietė legionierių

Nors Seime „valstiečiai” kaunasi su konservatoriai, tai netrukdo jiems bendradarbiauti Radviliškio rajone. 

Šiemet valstiečiai, kalbant sportiniais terminais, pasikvietė legionierių – vilnietį M. Pauliuką. 

Rinkimų įstatymas tam palankus – pakanka, kad kandidatas bent tris paskutinius mėnesius būtų prisiregistravęs rajone. M. Pauliukas jau senokai vadinamas „skrajojančiu” kandidatu – kiekvienuose rinkimuose dalyvauja vis kitame rajone. 

Darbo partija savo kandidatu į mero postą kelia verslininką J. Baublį, o partija „Tvarka ir teisingumas“ – medicinos seserį A. Beresnevičienę.

„Radviliškio krašto“ informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts