Populiariausi sodo priežiūros darbūs palengvinantys prietaisai

Gražiai sutvarkytas sodas, jo aplinka neretai tampa pagrindiniu traukos objektu. Sode, ypač vasaros metu, šiltuoju laikotarpiu, praleidžiame itin daug laiko. Na, o siekiant, kad sodo aplinka būtų ne tik jauki, bet ir tvarkinga bei graži, būtina ją tinkamai prižiūrėti. Vejos pjovimas, daržų priežiūrą, gėlių ir kitų augalų laistymas – visi šie ir daugybę kitų sodo priežiūros darbų reikalauja ne tik laiko,  bet ir jėgų, pastangų. Dėl to, dalis žmonių ieško ir renkasi sodo priežiūros darbus palengvinančių prietaisų, kurie ne tik leistų darbus atlikti greitai, bet ir efektyviai, patogiai bei lengvai. Kokie tai prietaisai ir ką apie juos naudinga žinoti? Visą tai sužinosite šiame straipsnyje. 

Kultivatoriai – lengvesniam daržo dirvos paruošimui

Daugelis sodo negali įsivaizduoti be daržo, kuriame auga skaniausios daržovės, vaisiai, uogos. Tiesa, siekiant, kad daržas būtų derlingas ir lengvai prižiūrimas, būtina tinkamai paruošti dirvožemį. Žinoma, dirvą visada galima sukasti kastuvu. Tačiau, tai reikalauja tikrai nemažai laiko ir dar daugiau pastangų bei jėgų. Dėl šios priežasties, dauguma sodininkų ir daržininkų kastuvą iškeičia į kultivatorių. Sodo kultivatorius – galingas ir efektyviai veikiantis įrenginys, kuris leidžia greitai, patogiai ir be jokio vargo paruošti dirvą tolesniam naudojimui. Kultivatoriai, kurių itin platų pasirinkimą galite rasti Varle.lt internetinėje parduotuvėje: https://www.varle.lt/kultivatoriai/, gali būti tiek elektriniai, tiek akumuliatoriniai ar benzininiai. Galingiausi – benzininiai. Tačiau, jie gali būti tikrai sunkūs ir kainuoja tikrai nemažai. Nors elektriniai kultivatoriai ir užtikrina nenutrūkstamą veikimą, jie gali būti naudojami tik ten, kur yra tiesioginė prieiga prie elektros energijos. Lengvi ir patogūs yra ir akumuliatoriniai kultivatoriai, tačiau, jie turi tik ribotą veikimo laiką, o išsikrovus akumuliatoriui teks laukti kol jis įsikraus. Dėka skirtingų modelių, funkcijų ir ypatybių kultivatorių, kiekvienas gali rasti sau tinkamiausią, sodininkystės poreikius labiausiai patenkinantį modelį. Tai sodo darbus tikrai palengvinantis, pagreitinantis įrenginys, apie kurio įsigijimą turėtų pagalvoti kiekvienas žmogus sode turintis daržą. 

Žoliapjovės ir vejos robotai – nepriekaištingai vejos išvaizdai 

Tam, kad sodas pasižymėtų nepriekaištinga išvaizda labai svarbu tinkamai prižiūrėti veją. Graži, tinkamai prižiūrima veja gali tapti sodo vizitine kortele. Na, o tam, kad ji tikrai atrodytų nepriekaištingai būtina ją reguliariai pjauti. Šiomis dienomis, žolės ir vejos pjovimui plačiai naudojamos yra įvairios žoliapjovės, trimeriai. Jų dėka, veją galima nupjauti patogiai ir efektyviai. Žoliapjovės gali būti tiek benzininės, tiek akumuliatorinės bei elektrinės. Tinkamos pasirinkimas visiškai priklauso nuo vejos ar sodo dydžio, turimų poreikių bei norų. Galingiausiomis ir patogiausiomis laikomos benzininės vejapjovės, kurios puikiai tiks dideliems plotams tvarkyti. Tiesa, tokios vejapjovės yra sunkios ir brangiausios. Elektrinės ir akumuliatorinės yra lengvesnės, pigesnės, tačiau, ne tokios galingos ir efektyvios. Nepaisant žoliapjovės tipo, tokia vejos priežiūra, pjovimas vis tiek reikalauja laiko ir pastangų. Na, o tie, kurie neturi laiko ir jėgų, bet nori gražios ir nepriekaištingos vejos, šiandien renkasi vejos robotus. Vejos robotai – išmanios ir labai modernios vejapjovės, kurių dėka be vargo ir pastangų yra nupjaunama veja. Tai automatiškai veikiantis įrenginys, kuris yra valdomas telefono programėle ar nuotoliniu būdu. Vejos robotas geba efektyviai, nepriekaištingai nupjauti veja, o nupjovęs pats grįžta į krovimosi stotelę. Sode turint tokį įrenginį galėsite pamiršti apie daug laiko reikalaujantį vejos pjovimą. 

Laistymo įranga 

Koks sodas be augalų? Gėlės, krūmai ir įvairūs kiti augalai yra neatsiejama sodo dalis, kuri suteikia aplinkai grožio, jaukumo, natūralumo. Lygiai taip pat, kiekvienas turintis sodą, auginantis augalus žino, kiek laiko ir priežiūros jiems reikia skirti, norint, kad jie papildytų lauko erdves, suteiktų joms grožio. Vienas iš pagrindinių priežiūros darbų – laistymas. Tam, kad augalų laistymui skirto vandens nereikėtų tampyti laistytuvais, kibirais, naudinga pasirinkti laistymo darbus palengvinančią laistymo įrangą. Tai laistymo žarnos, įvairūs jų priedai ir antgaliai, kurie padeda augalus, gėles ar daržą palaistyti greičiau, efektyviau ir patogiau. Galima pasirinkti skirtingų tipų laistymo žarnas, kurios skiriasi ne tik savo ilgiu, bet ir medžiagomis, iš kurių yra pagamintos. Laistymo įranga tikrai palengvina sodo priežiūros darbus ir leidžia juos atlikti greičiau ir lengviau. 

Lengviems ir efektyviems sodo darbams reikia kokybiškų ir gerų sodo priežiūros įrenginių ir prietaisų. Platų jų pasirinkimą rasite Varle.lt svetainėje. Čia visada žemos kainos!

Total
0
Dalinasi
Related Posts