Kodėl naujų automobilių ratai tokie dideli?

Jeigu važinėjate su 15-20 metų senumo automobiliu, turbūt ne kartą esate atkreipę dėmesį į naujus automobilius dėl jų milžiniškų ratų. Prieš 20 metų nemažai verslo klasės automobilių buvo siūlomi su ne didesniais nei 18 colių ratlankiais. Šiandien kai kurių verslo klasės automobilių siūlomų ratlankių gama tik prasideda nuo R18. 

Dideli ratlankiai bei žemo profilio padangos suteikia sportišką charakterį, bet padangos yra brangesnės. Tai kodėl gi naujų automobilių pirkėjai yra priversti rinktis tokio dydžio ratus?

Vairuotojai kaip niekad vertina estetiką

Šiais laikais automobilis tikrai nebėra tiesiog transporto priemonė. Didelė dalis vairuotojų automobilius renkasi kaip savo charakterio dalį, kartais siekiant pasidalinti su kitais savo skoniu. Taigi, automobilis yra dalis vairuotojo asmenybės.

Dabar rinka yra perpildyta miesto visureigiais. Tik nedaugeliui vairuotojų iš tiesų reikia visureigio, bet daugelis mėgsta jų išvaizdą, stovėseną, suteikiamus pojūčius. O kadangi šiuo metu vairuotojai itin vertina sportiškumą, jo bandoma įkvėpti net į visureigius.

Vienas pagrindinių būdų išreikšti automobilio sportiškumą yra užmontuojant jam didesnius ratus. R20 ir dar didesni ratlankiai su žemo profilio padangomis dažnai matomi tiek ant vienatūrių, tiek ant visureigių. Vairuotojai yra pasiryžę paaukoti dalį komforto ir investuoti daugiau į padangas siekiant palaikyti sportišką automobilio įvaizdį.

Dideli ratlankiai derinami ir su senais automobiliais

Didelių ratų tendencija suteikia galimybę senų automobilių savininkams „atsinaujinti“ transportą sumontuojant modernesnius ratus. Taip elgiasi nemažai vairuotojų ir užsitikrina mažiau laikui pavaldžią automobilio išvaizdą.

Tačiau, problema slypi tame, kad montuojant didesnius nei gamintojo numatytus ratus rizikuojama pakenkti automobiliui arba net savo saugumui. Sena „Audi A6“ nebuvo suprojektuota eksploatacijai su R20 ratlankiais, todėl kelyje automobilis gali būti nenuspėjamas.

Įprastai žieminės padangos už vasarines yra brangesnės, ypatingai jeigu jos yra žemo profilio. Esant slidiems keliams, padangų kokybė turi itin didelę įtaką jūsų ir aplinkinių saugumui. Kokio dydžio yra tinkamiausios žieminės padangos jūsų automobiliui galite sužinoti vartotojo vadove, ant degalų bako dangtelio, vidinės pusės statramsčio.

Kartu su galia auga ir standartai

Šiuo metu vidutinis Lietuvoje eksploatuojamų automobilių amžius yra apie 15 metų. Tuo metu rinkoje vis dar dominavo R16 dydžio padangos, kurios šiandien vis dar graibstomos parduotuvėse. Tačiau, to laikotarpio automobiliai buvo mažesni, o jų vidutinė galia dabar būtų laikoma maža.

Nauji automobiliai yra dideli ir sunkūs

Šiuo metu naujas „Volkswagen Polo“ yra tokio pat dydžio, kaip trečios kartos „Volkswagen Golf“. Daugelis naujai išleistų automobilių modelių tampa vis didesni, o su matmenimis kartu auga ir svoris.

Žmonės mėgsta erdvius ir komfortiškus automobilius. Dabar normalu tikėtis galios, komforto ir šiokio tokio rafinuotumo iš kompaktinės klasės automobilių. Taigi, dideliems automobiliams atitinkamai reikalingi ir didesni ratai.

Siekiant įrodyti, kad didesni ratai automobiliams reikalingi ne tik dėl estetikos, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kaip nuo to priklauso automobilio valdomumas. Mažesni ratai reiškia prastesnį padangų kontaktą su keliu. Sunkiam visureigiui reikalingi dideli ir platūs ratai, kad stabdymo kelias būtų saugus, o posūkiuose jis išlaikytų sukibimą. Kuo automobiliai didesni, tuo padangos turi būti didesnės siekiant išlaikyti saugų stabdymo kelią.

Didesnei galiai reikia geresnio sukibimo

Galų gale, šiuolaikinės technologijos leidžia net ir iš mažalitražių variklių išspausti šimtus kilovatų. Jeigu R16 dydžio padangos bus derinamos su 250 kW galia, tai sukibimą įsibėgėjant matysite kaip savo ausis. Negana to, stipriau spustelėję akceleratoriaus pedalą važiuojant galite netikėtai prarasti kontrolę.

Vairuotojai nori sportiškų ir prabangių automobilių, o gamintojai tai ir tiekia. Visais laikais sportinės automobilių versijos gaudavo didesnius ratus, o kai kurie dabartiniai šeimos automobiliai yra galingesni už dešimties metų senumo sportinius kupė – dideli ratlankiai ir plačios padangos tapo būtinybe tiek morališkai, tiek fiziškai.

Total
0
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts