Socialiniai tinklai

Aktualijos

Popietė ,,Gimtajam žody – dienų skambesys“

Avatar

Paskelbta

data

Pociūnėlių pagrindinėje mokykloje kovo 2 dieną surengta popietė ,,Gimtajam žody – dienų skambesys“. Renginys skirtas Lietuvių kalbos dienoms, kurios jau antri metai Lietuvoje organizuojamos vasario 16 d. – kovo 11 d., o jų tikslas – didinti kalbos prestižą, stiprinti jos mokymosi motyvaciją.

Popietę surengė jaunųjų kūrėjų būrelis kartu su Pociūnėlių kultūros namų folkloro ansambliu ,,Garduva“ (vadovė Genovaitė Vorienė). Mokiniai deklamavo poetų Justino Marcinkevičiaus, Janinos Degutytės, Aldonos Kruopytės, Vytauto Skripkos, Salomėjos Nėries eiles apie gimtąją kalbą. Vaikai taip pat skaitė pačių sukurtus eilėraščius, atskleidžiančius, kas jiems yra gimtoji kalba. Prisiminimais, susijusiais su gimtosios kalbos mokymusi, dalijosi popietės svečiai: pradinių klasių ir dailės mokytoja Danguolė Kavaliauskienė, buvusi Skėmių seniūnijos seniūnė Romualda Rimkuvienė, mokyklos direktorius Anatolijus Gailiūnas. Apie savo mokyklinių metų sėkmes ir nesėkmes pasakojo pociūnėlietės Genovaitė Vorienė ir Veronika Kalinaitienė. Folklorinio ansamblio ,,Garduva“ dainininkai padainavo kelias lietuvių liaudies dainas, įrodydami, kad lietuviškas žodis ir muzika neatsiejami.

Popietės pabaigoje visi dalyviai kartu deklamavo posmelį iš Janinos Degutytės eilėraščio ,,Gimtoji kalba“ ir vaišinosi Pociūnėliuose iškepta namine duona, lyg patvirtindami mintį, kad gimtoji kalba mums, lietuviams, reikalinga kaip duona kasdieninė.

Roma Buivydienė,
Pociūnėlių pagrindinės mokyklos jaunųjų kūrėjų būrelio vadovė

Aktualijos

Gimtųjų žodžių apkabintas, aš gyvas kalboje…

Avatar

Paskelbta

data

Kalba, kurią kalbam ir didžiuojamės, yra mūsų kalba!

Joje užtenka žodžių meilei

ir neapykantai, džiaugsmui

ir liūdesiui…

Ji niekuo negrasina, ji nieko neatstumia… Kaip ir visos kitos… Ji nori gyventi!!!

Kas moka žodį, randa kelią

Visur ir visada…

J.Marcinkevičius

Vasario 25-ą Vinco Kudirkos progimnazijos Indigo mieste vyko edukacinės pamokėlės, skirtos Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti. Jose dalyvavo priešmokyklinio  ugdymo programos vaikai. Pamokėlės prasidėjo J. Marcinkevičiaus eilėraščiu Gimtųjų žodžių apkabintas, kurį deklamavo Pelėdžiukų grupės mokinė Ema Blinstrubaitė. Lietuvių kalbos mokytoja Jovita Brunienė vaikams papasakojo apie gimtosios kalbos kilmę, jos išskirtinumą iš kitų pasaulio kalbų. Vaikai sužinojo, kad pirmąją lietuvišką abėcėlę sudarė pirmosios lietuviškos knygos Katekizmas autorius Martynas Mažvydas. Su bibliotekininkėmis mokiniai rinko gražiausius žodžius, kuriais tapo Mama, Lietuva. Vėliau vaikai atsakinėjo į viktorinos klausimus apie Lietuvą ir kalbą. Džiugu, kad mokiniai žinojo, kas parašė Lietuvos himną, kas Lietuvos sostinė, iš ko susideda sakiniai, puikiai atsakinėjo į klausimus, iš raidžių dėliojo žodžių dėliones. Pasibaigus pamokėlėms, palinkėjome priešmokyklinės grupės vaikams, kad mūsų gimtoji kalba skambėtų ne tik lūpose, bet ir jų širdelėse.

Vladislava Šiaudvytienė, bibliotekininkė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Į Radviliškio ligoninę pateko narkotikų perdozavusi moteris

Avatar

Paskelbta

data

Vasario 25 d. 13.45 val. Radviliškyje, V. Kudirkos g. bute rastas
plastikinis maišelis, kuriame buvo balti milteliai, įtariama,
narkotinė medžiaga. Iš buto į Radviliškio ligoninės priėmimo
skyrių atvežta moteris, gim. 1994 m., įtariama, perdozavusi
narkotinių medžiagų.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi