Socialiniai tinklai

Aktualijos

Popietė ,,Gimtajam žody – dienų skambesys“

Avatar

Paskelbta

data

Pociūnėlių pagrindinėje mokykloje kovo 2 dieną surengta popietė ,,Gimtajam žody – dienų skambesys“. Renginys skirtas Lietuvių kalbos dienoms, kurios jau antri metai Lietuvoje organizuojamos vasario 16 d. – kovo 11 d., o jų tikslas – didinti kalbos prestižą, stiprinti jos mokymosi motyvaciją.

Popietę surengė jaunųjų kūrėjų būrelis kartu su Pociūnėlių kultūros namų folkloro ansambliu ,,Garduva“ (vadovė Genovaitė Vorienė). Mokiniai deklamavo poetų Justino Marcinkevičiaus, Janinos Degutytės, Aldonos Kruopytės, Vytauto Skripkos, Salomėjos Nėries eiles apie gimtąją kalbą. Vaikai taip pat skaitė pačių sukurtus eilėraščius, atskleidžiančius, kas jiems yra gimtoji kalba. Prisiminimais, susijusiais su gimtosios kalbos mokymusi, dalijosi popietės svečiai: pradinių klasių ir dailės mokytoja Danguolė Kavaliauskienė, buvusi Skėmių seniūnijos seniūnė Romualda Rimkuvienė, mokyklos direktorius Anatolijus Gailiūnas. Apie savo mokyklinių metų sėkmes ir nesėkmes pasakojo pociūnėlietės Genovaitė Vorienė ir Veronika Kalinaitienė. Folklorinio ansamblio ,,Garduva“ dainininkai padainavo kelias lietuvių liaudies dainas, įrodydami, kad lietuviškas žodis ir muzika neatsiejami.

Popietės pabaigoje visi dalyviai kartu deklamavo posmelį iš Janinos Degutytės eilėraščio ,,Gimtoji kalba“ ir vaišinosi Pociūnėliuose iškepta namine duona, lyg patvirtindami mintį, kad gimtoji kalba mums, lietuviams, reikalinga kaip duona kasdieninė.

Roma Buivydienė,
Pociūnėlių pagrindinės mokyklos jaunųjų kūrėjų būrelio vadovė

Aktualijos

Pieno gamintojams pradedama mokėti valstybės pagalba

Avatar

Paskelbta

data

Pieno gamintojams, nukentėjusiems nuo koronaviruso pandemijos ir karantino sukeltų pasekmių, pradedama mokėti valstybės pagalbos parama. 10 534 pareiškėjų jau pasiekė 6,974 mln. eurų. Šia parama kompensuojamos balandžio-gegužės mėnesių pieno gamintojų pajamų netektys.

27 122 pieno gamintojams, pateikusiems paraiškas, bus išmokėta 18,5 mln. Eur. Žemės ūkio ministro Andriaus Palionio įsakymu patvirtintos pagalbos dydis – 77,80 Eur už š. m. birželio 1 d. Ūkinių gyvūnų registre registruotą pieninę karvę.

Bendra valstybės pagalbos suma (neatskaičius mokesčių) vienam pieno gamintojui negalės viršyti 100 tūkst. Eur.

Pagalba teikiama tik tiems pieno gamintojams, kurie iki birželio 30 d. pateikė paraiškas šiai pagalbai gauti.

Pagalbos lėšas išmokės Nacionalinė mokėjimo agentūra.

ŽŪM informacija

Skaityti daugiau

Aktualijos

Po remonto Eibariškėse automobiliai skęsta balose

Avatar

Paskelbta

data

Eibariškių mikrorajone po stipresnio lietaus Marijošiaus Nr.1 namo gyventojams ne visada gali pavykti pasiekti savo automobilį – jis gali stovėti nemažos balos viduryje.

„Viskas prasidėjo po naujo keliuko ištiesimo bei bandymo kasti naujuosius šiukšlių konteinerius. Kiemą pasitvarkydavome bendromis jėgomis, savais pinigais. Kadangi kiemas mums nepriklauso, o kažkam kitam – nesinori kišti pinigų. Kreipėmės ir į merą, ir į komunalininkus, tačiau jokių atsakymų negavome. Mums buvo pažadėta, kad atveš skaldos, tačiau jos pusę metų nematome. Šįryt po stiprios liūties buvo užlietos 3-4 automobilių stovimos vietos, tad prie savo autobuso prieiti ryte negalėjau. Nepatogumai didžiuliai – prasidėjus lietui reikia eiti patraukti automobilius, kad ryte galėtum išvažiuoti. Visada buvo problemų su stovėjimo aikštelėmis, dabar tuo labiau“,- sakė Eibariškių gyventojas.

Gyventojams, nesulaukusiems valdininkų pagalbos, siūlome kreiptis tik raštu į savivaldybę bei seniūniją, o nesulaukus problemos sprendimo nenusiminti – juk greitai rinkimai, o visiems ne paslaptis, kad nauja šluota geriau šluoja…

Paulius Ropė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019