Gyventojai ironizuoja, kad sėdėdami ant suoliuko galės grožėtis konteinerių aikštelės vaizdu

Baisogaliai kovoja prieš konteinerių aikštelės įrengimą šalia namų

Pastaruoju metu Radviliškio rajone nemažai triukšmo kyla dėl naujų pusiau požeminių atliekų konteinerių aikštelių vietos parinkimo. Gyventojai skundžiasi, kad naujosios konteinerių aikštelės įrenginėjamos tiesiog po namų langais, nesilaikant būtino 20 metrų atstumo. Dėl naujosios konteinerių aikštelės vietos „Radviliškio krašto“ redakcijai skundėsi ir Baisogalos, Žebenkos gatvės, gyventojai.

Su gyventojais nebuvo tartasi?

Pasak baisogalių, įrenginėjant naują pusiau požeminių konteinerių aikštelę, seniūnė Renata Masiulienė su gyventojais nesitarė, neišklausė jų nuomonės: „Mūsų nepasitenkinimas kilo po to, kai birželio 29 dieną  išvydome šalia stovėjimo aikštelės, 4 metrai po langais, išpiltą žvyrą, skirtą atliekų konteinerių  pastatymo darbams, o liepos 1 dieną jau buvo numatyti rangovo atliekami kasimo darbai.

Mes, taikūs gyventojai, seniūnę kaltinam vienašališku vietos aikštelei parinkimu. Pykstam, kad ji nesitarė su vietos bendruomene ir visiškai neina į jokias kalbas, kur žmogiškas faktorius?

Birželio 30 dieną iki namo, esančio Žebenkos gatvėje, atvykusi seniūnė mums pranešė, kad rytojaus dieną nestatytumėme automobilių kieme, nes bus pradedami kasimo darbai. Ji net nesiteikė pakalbėti su vietos bendruomene, senjorais ir namų gyventojais apie šias statybas. Kol išėjome į kiemą, seniūnės ir pėdos buvo ataušusios. Tiesa, vėliau seniūnė mus pasikvietė į seniūniją pasikalbėti, tačiau kaip mums atvykti?

Dauguma gyventojų esame pensinio amžiaus žmonės, iš name esančių 8 butų, 2  savininkės, turinčios neįgalumą, prikaustytos prie lovos, 2 butų savininkai dirba užsienyje. Nušvietus šią situaciją,  seniūnė tylėjo.

Kai seniūnei papriekaištavom, jog negavome jokios informacijos apie būsimą konteinerių aikštelę, mums buvo atsakyta, kad prieš dvejus metus seniūnijos atstovai ėjo į kiekvieną laiptinę ir laiptinėse esančiuose stenduose kabino informaciją“.

Su būsima pusiau požeminių konteinerių aikštele susiję nepatogumai

Baisogaliai savo skunde numatė ir nepatogumus, kuriuos sukels naujoji konteinerių aikštelė. „Nuo šalia namų esančios konteinerių aikštelės sklis amžinas šiukšlių kvapas, svetimi gyventojai neš šiukšles į šiuos, jiems nepriklausančius, konteinerius. Naktimis paslapčiomis mašinomis ir karučiais bus atvežamos ir  paliekamas prie konteinerių buitinės atliekos, padedami supuvusių bulvių maišai, baldai, statybinės medžiagas, kalėdinės eglutės ir amžinai besisklaidantys popieriai, kuriuos mes būsime priversti rinkti. Tai dabar visą šį „grožį“ gausime per  metrą nuo mūsų mylimo suoliuko? Gersime kavą, pavėsinėje kepsime šašlykus su šiukšlių kvapeliu ir tikrai neestetišku vaizdeliu“,- rašė gyventojai.

Kertami medžiai, išversta džiovyklė

Nesitarimas su gyventojais, nemalonus kvapas, sklindantis nuo konteinerių – tai dar ne visi Žebenkos gatvės gyventojų kaltinimai, mesti seniūnei. Pasak šios gatvės gyventojų, įrengiant pusiau požeminių konteinerių aikštelę, pjaunami 50- mečiai medžiai, buvo išversta rūbų džiovyklė, kurią į vietą pastatyti buvo pasiūlyta patiems gyventojams. Gyventojų nuomone, buvo galima konteinerių aikštelę perkelti į kitą vietą – jos yra pakankamai.

Seniūnės komentaras

Kadangi dėl objektyvumo turi būti išklausytos abi pusės, pasiteiravome Baisogalos seniūnės, kodėl naujosios pusiau požeminių konteinerių aikštelės įrengimui buvo pasirinkta vieta Žebenkos gatvėje, šalia daugiabučių namų ir apie jos įrengimą nebuvo informuoti gyventojai.
„Viešo pristatymo nebuvo, nes konteinerių aikštelių projektavimas vyko Covid-19 pandemijos metu. Tačiau visose namų laiptinėse buvo patalpinti pranešimai, tokia informacija iki šiol kabo skelbimų lentoje prie seniūnijos. Taigi informacija buvo skleidžiama“,- teigė seniūnė.
Pasak seniūnės, Baisogalos miestelyje ruošiamasi statyti 14 požeminių konteinerių aikštelių – tokiam miesteliui labai daug. O šioms aikštelėms surasti vietas labai sunku, nes miestelyje labai daug požeminių komunikacijų, tad buvo ieškomas optimaliausias variantas.

R. Masiulienės nuomone, pusiau požeminių konteinerių aikštelė statoma tikrai ne po gyventojų langais: „Konteinerių aikštelė bus atokiau nuo aštuonbučių namų, nes dar yra žalios zonos juosta. Na, o dėl svetimų šiukšlių – gyventojai patys turi kontroliuoti, kad jos nebūtų sumetamos į jų konteinerius ar prie jų. Nemalonus kvapas nuo konteinerių sklinda dėl to, kad gyventojai, išmetę šiukšles, dažnai neuždaro konteinerių dangčių“,- aiškino Baisogalos seniūnė.

Seniūnė taip pat pastebėjo, kad gyventojai mano, jog daugiabučiai namai – jų nuosavybė, nors prie namų nesuformuoti sklypai.

Nors ir baisogaliai, gyvenantys Žebenkos gatvėje, labai nepatenkinti naujosios pusiau požeminių konteinerių aikštelės įrengimu šalia jų daugiabučių namų, tačiau jeigu nuo aikštelės iki namo yra 20 metrų, nieko nepadarysi – atstumai išlaikyti, viskas vykdoma pagal reikalavimus. Bet lieka klausimas, kur valdininkų žmogiškumas?

P.S. Gyventojams siūlytume dar nenuleisti rankų, nedelsti ir raštu kreiptis į rajono merą, administracijos direktorę, ŠRATC direktorių, savivaldybės Tarybos narius su prašymu atsižvelgti į namo gyventojų interesus ir nestatyti stacionarių šiukšlių konteinerių gyventojų prižiūrimoje namo kiemo teritorijoje – po langais.

Jonas Petrikas

Total
0
Dalinasi
Related Posts