Socialiniai tinklai

Aktualijos

Kai kartu būti gera

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio Vinco Kudirkos pagrindinės mokyklos 4a klasės bendruomenė jau trečius metus iš eilės vasarą pasitinka kartu. Kelionėn vyksta ir mokiniai, ir broliukai su sesutėmis ir, žinoma, tėveliai.

Šiemet nutarėme aplankyti Tervetės gamtos parką Latvijoje. Šis parkas yra geriausia ir tinkamiausia vieta tiems, kurie neprarado gebėjimo žvelgti į pasaulį vaiko akimis, įžvelgdami gamtos ir pasakos sąsajas.

Nuvykę parko informacijos centre kartu su bilietais gavome ir žemėlapį, kuriame buvo išdėstyti visi svarbiausi jo objektai. Kitaip 1200 hektarų plote nesunku ir pasiklysti! Trečdalį parko teritorijos užima Pasakų miškas, siūlęs tiek įdomių dalykų, kad kaipmat paspartinome žingsnį – rūpėjo suspėti pamatyti ir tą, ir aną.

Pirmiausia savo kelionę pradėjome nuo pažinties su Nykštukų mišku. Čia mus pasitiko miniatiūriniai namukai, malūnas, nykštukų dirbtuvės – visur vaikai galėjo įlįsti, viską paliesti ir išbandyti.

Pasisvečiavę pas nykštukus nukeliavome paukščių stebėjimo bokšto link. Čia, iš paukščio skrydžio pasižvalgę po apylinkes, nuskubėjome tolyn, nes labai troškome pakliūti į Raganos valdas. Gyvena ji tankiame miške, trobelėje ant vištos kojelės, tarp išdidžiai ošiančių aukštų pušų ir skarotų eglių. Pasitiko ji mus  su tikru raganišku išdidumu. Bet, įvykdžius jos užduotį, – triskart apibėgti trobelę ant vištos kojelės – tapo sukalbamesnė, netgi zuikių „spiromis“ pavaišino.  Mums buvo staigmena, kad kalbino mus lietuviškai. Gudri ta ragana, pamokė vaikus, kaip savo pusėn mokytojus palenkti…

Pasakų parkas pinte apipintas legendomis, sakmėmis, čia karaliauja pasakų personažai ir gausybė miško gyventojų. Pažvelgę į medžių šakas, išvydome jas užtūpusius šikšnosparnius, pelėdas ir vorus. Kur tik pažvelgi- visur visokie miško žvereliai.

Nuotykiai tęsėsi žaidimų pievelėje, kur vaikai galėjo į valias prisilakstyti. Džiugu, kad ir tėveliai bei mamytės neatsiliko ir ne vieną labirintą išbandė.

Kelionės pabaigoje aplankėme tropinių drugelių namelį, kur išvydome neregėto grožio drugių.

Mums buvo gera būti kartu ne tik šioje kelionėje, bet ir visus ketverius metus.

Diana Muraulienė

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Prašome pagalbos identifikuojant šias moteris

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono  komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl sugadintų parduotuvės prekių. Prašome pagalbos, identifikuojant šių moterų, galinčių turėti tyrimui reikšmingos informacijos, asmenybes.

Asmenis, atpažinusius vaizdo įraše matomas moteris, prašytume paskambinti vyriausiajam tyrėjui Laimonui Petkevičiui telefonu (8 700) 61481 arba parašyti elektroniniu paštu laimonas.petkevicius@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šiaulių pareigūnai demaskavo „greitosios pagalbos“ tašką Kuršėnuose

Avatar

Paskelbta

data

Ankstų spalio 21-osios rytą Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai Kuršėnuose surengė operaciją, kurios metu pričiupo „greitąją pagalbą“ namine degtine drebulio purtomiems klientams   teikiančius „gyduolius“.

Prie Daugėlių gatvėje esančio daugiabučio namo pareigūnai atvyko anksti ir jau septintą valandą užfiksavo  į laiptinę, kurioje, įtariama, buvo  vykdoma nelegali prekyba „naminuke“, traukiantį vyruką. Po kurio laiko išėjusį kuršėniškį tyrėjai sulaikė  ir pas jį rado  0,2 l talpos stiklinį buteliuką su „vaistais“, kurie skleidė specifinį naminės degtinės kvapą. Vyras nurodė,  kur tą skystimėlį nusipirko. Pirkėjas dievagojosi, kad naminės degtinės  reikėjo būtinai, nes jautėsi labai blogai, kadangi vakar gėrė.

„Žinojau, kad nelegalu, pirkau todėl, kad reikėjo atsigauti, nes parduotuvėje be 10 val. nebūčiau gavęs atsigauti, o  krūtinėje – skausmas… – aiškino sulaikytasis.

Vos spėję išsiskirti su šiuo „ligoniu“, pareigūnai pamatė jau kitą, traukiantį į tą pačią laiptinę. Šis buvo sulaikytas, išeinantis pro duris. „Vaistus“ jis buvo suvartojęs vietoje, nes tokia galimybė buvo  sudaryta. Patekę į „greitosios pagalbos“ buto vidų, pareigūnai rado sugraduotas stiklines, į kurias buvo pilamas kliento pageidaujamas kiekis vartoti vietoje.

Kol pareigūnai bute darė kratą,  sutartiniu ženklu į duris pasibeldė dar septyni „ligoniai“. Pareigūnų pasirodymas tarpduryje juos labai nuvildavo. Ir tik tada, kai prie daugiabučio privažiavo policijos automobilis, klientai išsilakstė ir į duris nebesibeldė.

Pareigūnai pas čia gyvenančią 64 metų moterį ir 52 metų jos sugyventinį rado apie 20 litrų skysčio, turinčio specifinį naminės degtinės kvapą, bei 33  pakelius cigarečių FEST, nepaženklintų Lietuvos Respublikos banderolėmis.

Dėl neteisėto naminių stiprių alkoholinių gėrimų laikymo ir realizavimo  pradėtas ikiteisminis tyrimas, o dėl akcizais apmokestinamų prekių įsigijimo ir laikymo – administracinė teisena.

Buto šeimininkė dėl neteisėto naminių stiprių alkoholinių gėrimų laikymo ir realizavimo jau teista anksčiau.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019