Kai kartu būti gera

Radviliškio Vinco Kudirkos pagrindinės mokyklos 4a klasės bendruomenė jau trečius metus iš eilės vasarą pasitinka kartu. Kelionėn vyksta ir mokiniai, ir broliukai su sesutėmis ir, žinoma, tėveliai.

Šiemet nutarėme aplankyti Tervetės gamtos parką Latvijoje. Šis parkas yra geriausia ir tinkamiausia vieta tiems, kurie neprarado gebėjimo žvelgti į pasaulį vaiko akimis, įžvelgdami gamtos ir pasakos sąsajas.

Nuvykę parko informacijos centre kartu su bilietais gavome ir žemėlapį, kuriame buvo išdėstyti visi svarbiausi jo objektai. Kitaip 1200 hektarų plote nesunku ir pasiklysti! Trečdalį parko teritorijos užima Pasakų miškas, siūlęs tiek įdomių dalykų, kad kaipmat paspartinome žingsnį – rūpėjo suspėti pamatyti ir tą, ir aną.

Pirmiausia savo kelionę pradėjome nuo pažinties su Nykštukų mišku. Čia mus pasitiko miniatiūriniai namukai, malūnas, nykštukų dirbtuvės – visur vaikai galėjo įlįsti, viską paliesti ir išbandyti.

Pasisvečiavę pas nykštukus nukeliavome paukščių stebėjimo bokšto link. Čia, iš paukščio skrydžio pasižvalgę po apylinkes, nuskubėjome tolyn, nes labai troškome pakliūti į Raganos valdas. Gyvena ji tankiame miške, trobelėje ant vištos kojelės, tarp išdidžiai ošiančių aukštų pušų ir skarotų eglių. Pasitiko ji mus  su tikru raganišku išdidumu. Bet, įvykdžius jos užduotį, – triskart apibėgti trobelę ant vištos kojelės – tapo sukalbamesnė, netgi zuikių „spiromis“ pavaišino.  Mums buvo staigmena, kad kalbino mus lietuviškai. Gudri ta ragana, pamokė vaikus, kaip savo pusėn mokytojus palenkti…

Pasakų parkas pinte apipintas legendomis, sakmėmis, čia karaliauja pasakų personažai ir gausybė miško gyventojų. Pažvelgę į medžių šakas, išvydome jas užtūpusius šikšnosparnius, pelėdas ir vorus. Kur tik pažvelgi- visur visokie miško žvereliai.

Nuotykiai tęsėsi žaidimų pievelėje, kur vaikai galėjo į valias prisilakstyti. Džiugu, kad ir tėveliai bei mamytės neatsiliko ir ne vieną labirintą išbandė.

Kelionės pabaigoje aplankėme tropinių drugelių namelį, kur išvydome neregėto grožio drugių.

Mums buvo gera būti kartu ne tik šioje kelionėje, bet ir visus ketverius metus.

Diana Muraulienė

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts