Pokalbis su UAB „Mano Būstas Radviliškis“ atstovėmis apie naujoves įmonėje

Rugsėjo 9 d. „Radviliškio krašto bendruomenės“ namuose, bendruomenės pirmininko ir Tarybos nario Gedimino Lipnevičiaus kvietimu, lankėsi daugiabučius namus prižiūrinčios įmonės UAB „Mano Būstas“ regiono vadovė Roma Janušonienė, UAB „Mano Būstas Radviliškis“ direktorė Neringa Paulauskienė bei klientų asmeninės vadybininkės Ieva Šukaitienė, Diana Repšienė, Gintarė Jasiukaitienė.
Susitikimo metu buvo atsakyta į gyventojų klausimus, aptartos problemos susijusios su daugiabučiais namais, bei jų aplinka, supažindinta su renovacijos (namo atnaujinimo – modernizavimo) tvarka bei galimybėmis.

Naujovės taikomos įmonėje
Pokalbis prasidėjo nuo regiono vadovės pristatymo apie naujoves įmonėje: „Turbūt daugelis esate mūsų klientai, ir jau esate susipažinę, ar bent girdėję, jog keitėsi įmonės pavadinimas  – UAB „Mano Būstas Radviliškis“, tai ne tik naujasis įmonės pavadinimas, kartu su nauju pavadinimu įmonėje patobulėjo bei atsinaujino tam tikras paslaugų paketas, kuris, tikimės, palengvins bent daliai gyventojų susisiekimą su mumis, namo vadybininku, ar tiesiog pagreitins problemos ar gedimo užregistravimą.
Mūsų vienas iš pagrindinių tikslų ir uždavinių – atsižvelgti į klientų poreikius bei kuo efektyviau juos įgyvendinti.  Atlikti tyrimai rodo, kad daugelis nori lankstesnio bendravimo, patogesnio susisiekimo. Viena iš įmonės naujovių ir būtinų žingsnių –  veiklos skaitmenizavimas.   Daug dėmesio skiriame e-būstas programėlei. Tai pirmoji būsto programėlė telefone, kurios pagalba  galite apmokėti sąskaitas, registruoti gedimus, matyti, kada vykdomi darbai, sekti naujienas, bendrauti, balsuoti, dalyvauti sprendimuose. 
Pastaruoju metu  daugiau laiko skiriame ir gyvam bendravimui su gyventojais: esant svarbiems klausimams, vadybininkai organizuoja susirinkimus prie daugiabučių namų po darbo valandų, kurių metų dauguma savininkų priima svarbius sprendimus namui, nutaria vykdyti reikalingus darbus ir kt. , taip pat vadybininkai eina į daugiabučius namus paprastiems susitikimams su gyventojais:  kviečiame gyventojus pokalbiams bei diskusijoms darbo valandomis, kurių metu padedame įsidiegti būsto programėlę telefonuose, parodome, kaip naudotis programėle ir ką daryti ištikus problemai.  Suprantame, kad dažną gyventoją naujovės gąsdina, tad mūsų tikslas nuraminti klientą ir suteikti kuo daugiau informacijos šių susitikimų metu.
Norime daugiau rangovų įtraukti, kurie turi verslo liudijimus, suteikti jiems galimybę dirbti – jie gali registruotis į programą PortalPRO. PortalPRO – tai „City Service“ įmonių grupei priklausanti atvira ir skaidri darbų dalinimosi platforma, skirta visiems Lietuvos meistrams. Platformoje, kurios veikimo principas pagrįstas dalijimosi ekonomika, skelbiami daugiau kaip 190 tūkst. namų ūkių klientų remonto darbų pasiūlymai. „Tai dar vienas teigiamas pokytis, kurio principas būti kuo skaidresniais  ir socialiai atsakingais organizuojant veiklą, kuriant pridėtinę vertę tiek meistrams, tiek klientams“ – sakė  UAB „Mano Būstas“ regiono vadovė Roma Janušonienė.
Pasak UAB „Mano Būstas Radviliškis“ direktorės Neringos Paulauskienės,  apie pokyčius buvo informuoti ir supažindinti klientai: „Kol kas „gyvas“ klientų aptarnavimas dar veikia, biure siūlome įsidiegti e-būsto programėlę. Su klientais bendrausime elektroniniu būdu, per skambučių centrą, per e-būstas programėlę, o ateityje – per Skype – šiuos būdus ir pristatome klientams.

Prisiskambinti į UAB skambučių centrą sudėtinga
Pasak susitikime dalyvavusių bendruomenės narių, nelengva prisiskambinti į skambučių centrą –  kartais skambinimas užtrunka valandą, liepiama  spausti atitinkamus skaičių mygtukus, specialistai būna užimti ir liepiama palaukti ar perskambinti vėliau.
Anot R. Janušonienės, visos Lietuvos  UAB „Mano Būstas“ padaliniuose  vienu metu pereita prie konsultacijų skaitmeniniu būdu, tad ir skambučių į centrą  padaugėjo – „Galbūt tai įtakojo linijų užimtumą. Pereinamas laikotarpis visada sunkus, tačiau vadybininkai geranoriškai suteikia savo darbinių tel. numerius, kuriais susisiekimas paprastas ir patogus, tad drąsiai kreipkitės į savo vadybininkus ir Jums bus suteiktos vizitinės kortelės“ – patikino regiono vadovė.
Diskusijos apie skambučių centrą metu bendruomenės pirmininkas G. Lipnevičius atliko eksperimentą – pabandė prisiskambinti skambučio centro numeriu 8 700 55 966.  Kuomet buvo atlikti būtini žingsniai identifikuojant kliento skambinimo priežastį, atsakingas darbuotojas atsiliepė po 5 sekundžių. 
„Skambinant į centrą, ne veltui klausiama, dėl kokios problemos skambinama ir nurodoma spausti atitinkamus telefono klaviatūros skaičius. Jeigu skambinama dėl gedimo –  atsakingas konsultantas užregistruoja gedimą, jeigu dėl mokesčių, pasiteiravimo apie sąskaitą – su buhaltere, dėl skolos – su skolų skyriumi. Tokiu būdu centras nori skambučius „išgryninti“,- situaciją su skambučių centru paaiškino N. Paulauskienė.

Gyventojams rūpimi klausimai
Dėl durų Stiklo g. 8, Radviliškis daugiabutyje
Bendruomenės pirmininkas G. Lipnevičius pasiteiravo, ar Stiklo g. Nr. 8 dingusios vienos laiptinės durys jau pakeistos naujomis.
Pasak šio namo vadybininkės I. Šukaitienės, vykusio susirinkimo metu buvo aptartas klausimas – opi problema dėl vykdomo vandalizmo name. Durys yra montuojamas nebe pirmą kartą, tad buvo siekiama priimti sprendimą, kuo palankesnį gyventojams, kuris padės sudrausminti, o galbūt ir visai užkirs kelią tokiam elgesiui, kuomet yra niokojamas namo turtas, už kurį pinigus tenka mokėti savininkams. Gyventojams buvo pristatytas UAB „Mano Sauga“ vykdomas projektas: saugos kamerų montavimas name bei priežiūra visą parą. „Džiugu, kad Radviliškyje  suprantama saugios kaimynystės prasmė.  Mūsų mieste tai antras daugiabutis, kuris sutinka sudaryti sutartį su saugos įmone, kad jų daugiabutis namas bei namo kiemas būtų stebimas ir saugomas visą parą. Sumontavus name saugos kameras, išsispręs daug problemų: tikimės, jog sumažės niokojamo turto atvejų, dažnai pasitaikančių vagysčių ar automobilių apgadinimo aikštelėse“ – tikisi regiono vadovė.
Jai pritarė ir  G. Lipnevičius: „Mano mintis yra teikti siūlymą savivaldybės administracijai, kad ant visų viešųjų pastatų būtų sumontuotos stebėjimo kameros – tai nedideli pinigai, kameros kaina nesiekia šimto eurų.  Miesto gyventojai jaustųsi saugesni, policijai būtų lengviau nustatyti viešosios tvarkos pažeidėjus, išaiškinti vagystes“.
Pasak N. Paulauskienės, stebėjimo kameros daugiabučiuose įdiegiamos pilnai su visa įranga (kompiuteris, pultas, interneto ryšys) savininkams yra taikomas pastovus mėnesinis mokestis, kuris tikrai nėra didelis, tačiau jo nauda užtikrinama saugumu, kas yra labai svarbu mums visiems. Užfiksavus įvykį, saugos darbuotojas  skambina policijai ir informuoja apie galimai nusikalstamą veiką. Filmuojama medžiaga archyvuojama 15 dienų, tad prireikus įrašai gali būti suteikti policijos tarnyboms. Dvi kameros namui kainuoja šimtą eurų – 45 butų namui kainuotų du eurus butui. Prisijungimas prie kamerų suteikiamas vadovaujantis duomenų apsaugos įstatymu tik namo atstovui, kuris pasirašo konfidencialumo sutartį.

Problema dėl suolelių

„Prie šimtabučio namo Gedimino g. Nr.1 nėra normalių suolelių“,- pasiskundė bendruomenės narė.
„Namo  gyventojų daugumai reikia parašyti prašymą, kad pageidauja suoliukų prie namo, mes prašymus pateikiame seniūnijai, seniūnija pastato suoliukus nemokamai. Bendradarbiavimas vyksta, tik būtinas savininkų prašymas/sutikimas.  Tačiau klientai ne visada būna patenkinti šia paslauga. Štai prie daugiabučio namo  Kęstučio g. Nr. 11a  buvo pastatytas suoliukas, kurį vėliau gyventojai liepė pašalinti, nes prie jo renkasi jaunimas, garsiai kalba, šiukšlina. Kad  tokia situacija nepasikartotų, reikia namo gyventojų daugumos sutikimo, nurodyti tikslią pastatymo vietą“ ,- problemos sprendimą pasiūlė UAB „Mano Būstas Radviliškis“ direktorė Neringa Paulauskienė.

Kodėl nėra dviračių stovų?

„Kodėl prie daugiabučių namų nėra įrengtų dviračių stovų?“- teiravosi popietės dalyviai.
„Visus pageidavimus „Mano Būstas Radviliškis“ gali padėti  įgyvendinti, tik reikia pristatyti daugumos sutikimą, o mes informuosime, kiek tai kainuotų, gavus pritarimą pasiūlytai kainai, užsakysime ir darbų atlikimą“, – atsakė „Mano Būstas Radviliškis“ direktorė.
Bendruomenės pirmininko G. Lipnevičiaus nuomone, galbūt dviračių stovus būtų galima pagaminti Radviliškio mašinų gamykloje – tai nebūtų dideli finansiniai kaštai.

Problemos dėl elektros instaliacijos

Žaliosios g. Nr. 10 namo rūsyje buvo siūlyta pakeisti elektros laidus ir atlikti kitus su elektros instaliacija reikalingus darbus, tačiau pasiūlymas liko neįgyvendintas, nes nesutiko namo savininkų dauguma. Namas statytas prieš 50 metų, ar nebūtų galima atlikti darbų be gyventojų sutikimo? Baisu, nes gali įvykti nelaimė“,- teiravosi šio namo gyventojai.
„Administratorius gali priimti tokį spendimą, kai mato gaisro ar kt. pavojų. Tokią grėsmę  nustato ugniagesių atstovai ar techninės priežiūros inžinierius. Po 2 metų ši problema Radviliškyje bus opiausia, nes daugumos namų elektros instaliacija pasenusi, neatitinka šiai dienai keliamų energetinės inspekcijos reikalavimų, visi nori didesnio elektros galingumo. Iškyla problema – norint daryti elektros instaliacijos rekonstrukciją, reikalingas projektas, kuris kainuoja didelius pinigus. Elektros remonto darbai taip pat nėra pigūs, o už savavališkas statybas/remonto darbus gresia didelės baudos. Inspekcijos prašo perteklinių dalykų, tačiau vieną kartą investavus į elektros ūkį, išsispręstų daugybę problemų.  Šiandien butai turi po 3- 4 kilovatvalandes, o turint elektrinę viryklę, reikia turėti bent po 5 – 6. Gyventojai įsirengia elektrines virykles savavališkai, prasideda įvairūs elektros gedimai“, – būsimą problemą apibūdino R. Janušonienė.
Daugiabučiuose nebeliks dujų balionų

„Didelė problema artėja dėl esamų dujų balionų, kurie yra daugiabučiuose namuose Naujojoje, Dariaus ir Girėno gatvėse – jų greitai turi nebelikti. Ar yra koks pasistūmėjimas šiuo klausimu?“,- teiravosi bendruomenės pirmininkas.

Pasak N. Paulauskienės, tokių namų yra daugiau, tik Registrų centras pateikia netikslius duomenis: „Mes turime pateikti savivaldybei bei Energetikos ministerijai duomenis, kiek yra dujų vartotojų daugiabučiuose namuose. Bus skiriami ES pinigai, iš kurių Energetikos ministerija planuoja rėmimus. Laukiame jų pradinių planų. Ministerija mus informuos, kokia tvarka ruošiasi kompensuoti gyventojams rekonstrukciją, kuri turi įvykti iki 2020 metų vasaros. Kol kas dar nežinome, ką  pasiūlys Energetikos ministerija –  dujas ar elektrą, o gal dėlios pagal regionus“.
Problemos dėl nuomininkų
Buvo pasiteirauta, ką daryti, kai buto nuomininkai kelia problemų laiptinės senbuviams.
Pasak R. Janušonienės, kai yra gaunamas pranešimas dėl nuomininkų keliamo triukšmo ar kitų viešosios tvarkos pažeidimų, vadybininkas susisiekia su buto savininkais, informuoja apie gaunamus skundus ir pan. Taip pat kaimynai visada turi teisę skambinti policijai, kuri gali taikyti atitinkamas poveikio priemones pažeidėjams.

Daugiabučių gyventojai  pageidavo, kad  UAB  „Mano Būsto“ atstovai parodytų, kur rūsyje užsukti šaltą ir karštą vandenį, kad įvykus avarijai būtų išvengta didesnių nuostolių.
Šaltą vandenį galima nurodyti, kur užsukti, tačiau  karštas vanduo priklauso šilumos punktui, į kurį gali įeiti tik atestuoti specialistai.
Problemos dėl laiptinių valymo
Popietėje dalyvavusios  Žaliosios g. Nr. 10 namo gyventojos pasidžiaugė įmonės UAB „Mano aplinka“ darbuotoja, prižiūrinčią jų kiemo teritoriją. Anot gyventojų moteris labai sąžiningai tvarko  kiemą. Tačiau iškilo problemų su laiptinių valymu – jau 2 ketvirtadienius 5 ir 6 laiptinės niekas neplovė – puse namo išplovė, pusė paliko neplautas. Gyventojai už neatliktą paslaugą mokesčio nenorėtų mokėti. Šią problemą buvo pažadėta išsiaiškinti.
Šio namo gyventojos taip pat skundėsi, kad valydama laiptinę darbuotoja neišvalo šiukšlių po suoleliu, ant kurio padėtos gėlės.
„Pagal įstatymą, laiptinėse negali būti nei vieno daikto: nei gėlės, nei suoliuko ir valytoja neprivalo po juo plauti. Laiptinėse negalima laikyti dviračių, paspirtukų ar savininkams priklausančių daiktų. Jos paskirtis – nueiti iki savo turimo turto, tai yra buto. Rūsiai taip pat negali būti užgriozdinti daiktais, nes kilus gaisrui ugniagesiams gali būti sunku pasiekti gaisro židinį“,- atsakė N. Paulauskienė.
Taip pat buvo teirautasi, kiek kainuotų namo laiptinės langų išvalymas. Pasak „Mano Būstas Radviliškis“ direktorės, vienos laiptinės langų nuvalymas kainuotų apie 60 eurų, jeigu sutinka dauguma gyventojų, langai bus išvalyti.
Žaliosios g. Nr. 10 namo gyventojai  prie laiptinės norėtų turėti  žolyną bei  gėlyną ir pasiteiravo, kas jiems  galėtų padėti šią svajonę įgyvendinti – atvežti žemių, jas išskirstyti.
Pasak viešnių, yra du variantai: kreiptis į seniūniją ir pasiteirauti ar suteiktų pagalbą dėl žemių klausimo, arba kreiptis į „Mano Būstas Radviliškis“, tik tokiu atveju paslauga bus mokama.
Remonto darbai brangs
Jaunystės g. Nr. 37 name buvo atliktas ruloninio stogo dangos smulkus – dalinis remontas, už kurį reikėjo sumokėti savininkams per  6 mėnesius. Jūs atliekate iš karto daug darbų ir imate mokesčius – nuo 19 eurų jie pašoko iki 37, pensininkams sunku išsimokėti. Gal galėtumėte darbus atlikti  ne iš karto visus?“ – piktinosi gyventoja.
„Jaunystės g. Nr. 37 namui reikia atlikti nemažai darbų. Mes atsižvelgiame į senjorus, suteikiame sumoms už remontą išsimokėjimo terminus, kad būtų lengvesnė našta, tačiau esant problemai darbų nukelti negalime, administratorius privalo užtikrinti saugią konstrukcijų būklę, kad jų defektai ar gedimai nekeltų pavojų gyventojams bei negadintų jų turto.  Darbai dažniausiai atliekami su namo savininkų daugumos pritarimu. Jeigu savininkai nubalsavo teigiamai už darbą, mes turime organizuoti jo atlikimą: pakeisti laiptinių langus, hermetizuoti tarpblokines siūles. Suprantame, kad kainos yra nemažos, tačiau pažadėti, kad ateityje jos bus pigesnės, taip pat negalime. Rinka diktuoja sąlygas:  didėjant minimaliam atlyginimui, brangsta ir visos kitos paslaugos, tame tarpe ir rangos darbai. Siūlytume visiems daugiabučių gyventojams pamąstyti apie renovaciją ir naudotis proga, kol valstybė duoda dotacijas. Taip pat  siūlome gyventojams kaupti papildomas lėšas namo atnaujinimui ar pasididinti esamą kaupimo tarifą“,- sakė regiono direktorė.

Kam panaudojamos kaupiamos lėšos?
Popietės dalyviai teiravosi, kam panaudojamos kaupiamosios lėšos. Pasak viešnių, šios lėšos naudojamos taip, kaip numato įstatymas: avariniams darbams likviduoti, taip pat naudojamos namo atnaujinimo darbams. Jeigu namas nėra sukaupęs pakankamai lėšų, gyventojai apmokestinami papildomai.
„Mes gyventojams teikiame ataskaitas, kiek buvo sukaupta lėšų ir kiek jų panaudota – tai  matyti elektroninėje erdvėje. Kiekvieno mėnesio sąskaitoje gyventojai taip pat mato informaciją, koks praėjusį mėnesį name darbas atliktas ir iš kokių lėšų.  Investuojame į paprastą, ūkišką ir lengvai suprantamą gyventojams ataskaitą“,- sakė direktorė.
Namų administratorius dirba vadovaudamasis teisės aktais
Pasak susitikime dalyvavusio DNSB „Giraitė“ bendrijos pirmininko A. Vitarto, daugiabučių namų administratorius dirba vadovaudamasis teisės aktais, o  jeigu kam nors nepatinka šie teisės aktai, pirmininkas patarė  kreiptis į Seimo narį A. Gaidžiūną, kad jie būtų pakeisti.
„Problema dėl paukščių perėjimo yra  Stiklo g. Nr. 4, 2 namuose – reikėtų uždėti ant ventiliacinių angų tinklus ar sumontuoti atbaidomuosius spyglius ir problema, manoma, būtų išspręsta. Tuo galėtų pasirūpinti ir patys gyventojai. Mes Stiklo g. Nr. 10 pridėjome smaigų, kad paukščiai neperėtų, ant ventiliacinių angų taip pat yra uždėti tinkliukai. Ant mūsų bendrijos namo yra 11 stebėjimo kamerų – tai dar viena  pagalbinė priemonė.

Remonto darbams taip pat kaupiame lėšas ir mes renkame daug daugiau nei 5 euro centus už kvadratinį metrą, ir už jas atliekame įvairius darbus. Jau 13 metų turime patalpas dviračiams laikyti“ – savo patirtimi pasidalijo A. Vitartas.
„Netrukus nebeliks bendrijų įstatų, bus sugriežtinta daugiabučių priežiūra, tikrins inspektoriai. Ir inspektoriams bus neįdomu, kad  namas neturi pinigų darbams atlikti – būtini darbai privalės būti atlikti. Už būtinus neatliktus darbus bendrijos pirmininkas bus traukiamas baudžiamojon atsakomybėn“,- trumpai būsimas naujoves pristatė R. Janušonienė.

Klausimams išsekus, bendruomenės nariai viešnioms padėkojo gausiais aplodismentais.
Po  dalykinės „Kavos popietės“ dalies buvo pereita prie linksmosios – gimtadienio proga visos bendruomenės vardu senjorų vadovę Rimantę Radavičienę pasveikino bendruomenės pirmininkas G. Lipnevičius, linkėdamas laimės, sveikatos, stiprybės bei energijos.
Popietės metu jos dalyvius kava vaišino bendruomenės pirmininkas G. Lipnevičius, jam padėjo bendruomenės nariai: V. Aleknienė, S. Skorkaitė, G. Chodosovskaja, V. Goštautienė, J. Bagdžiūnienė, A.Litinskas.


„Radviliškio krašto“ informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Aplikasi Bambu4d
Aplikasi RTP Slot
Aplikasi RTP Booster
Aplikasi Slot Demo
Aplikasi Prediksi Togel
RTP Bambu4d
RTP IDN Slot
RTP PG Soft
RTP Habanero
RTP Microgaming
RTP TopTrend Gaming
RTP GMW
RTP Nolimit City
RTP Booster
Slot Demo Bambu4d
Slot Demo PG Soft
Slot Demo Habanero
Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Prediksi Togel Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Lexitoto
Lexitoto
Aplikasi Lexitoto
Aplikasi RTP Slot
Aplikasi RTP Booster
Aplikasi Slot Demo
Aplikasi Prediksi Togel
RTP Lexitoto
RTP IDN Slot
RTP PG Soft
RTP Habanero
RTP Microgaming
RTP TopTrend Gaming
RTP GMW
RTP Nolimit City
RTP Booster
Slot Demo Bambu4d
Slot Demo PG Soft
Slot Demo Habanero
Situ Togel Online
Situs Togel Amanah
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Prediksi Togel Lexitoto