Socialiniai tinklai

Aktualijos

Pokalbis su nauja gydytoja Inga Giedraitiene

Avatar

Paskelbta

data

Gerbti nuomones, ieškoti kelių bendravimui. Taip pasibaigė mano pokalbis su nauja VšĮ Radviliškio PSPC (poliklinikos) bendrosios praktikos gydytoja Inga Giedraitiene, o kalbėjomės apie…

…apie šaknis.

Esu kaunietė,visą laiką gyvenau Kaune, Kalniečių mikrorajone. Čia mokiausi vidurinėje mokykloje,čia įstojau ir baigiau Lietuvos sveikatos mokslų universitetą,sukūriau šeimą.

…apie profesiją.

Lėlių negydžiau, šeimoje medikų nebuvo. Aštuntoje klasėje teko lankytis Kauno klinikose ir ten pasijutau it namie. Mamai pasakiau, kad būsiu gydytoja. Ji visaip mane atkalbinėjo, nes sunku, reikia mokytis 10 metų. Tad iki 10 klasės ir vėliau vis mąsčiau, ką pasirinkti – architektūrą, ekonomiką. Besimokydama 12-oje klasėje, sutikau Naujuosius Portugalijoje. Vienam žmogui papasakojau apie apie abejones. Jis pasakė „kad jeigu labai noriu, turiu stoti į mediciną, pasirinkimas bus teisingas ir tau pasiseks“. Įstojau ir pajutau, kad sėdžiu savo rogėse, nes darbas patinka.

…apie pirmą pacientą.

Jį, be abejo, prisimenu. Gydėsi pulmanologijos skyriuje. Užmezgiau gerą kontaktą. Deja, liga buvo nepagydoma.

…apie reikalavimus gydytojui.

Jie auga taip sparčiai, kaip įvairios naujovės medicinoje. Pageidaujama, kad gydytojas galėtų teikti kuo platesnį paslaugų spektrą. Deja, išaugo popierizmas ir gydytojas skiria mažiau laiko pacientui. O bendravimas gydyme, mano nuomone, be galo svarbus. Kartais geras pokalbis gali pakeisti medikamentus.

…apie skiepus ir profilaktiką.

Aš, kaip ir visi gydytojai, remiuosi mokslu. Būtent skiepų pagalba gyvename ženkliai ilgiau ir esame sąlyginai sveikesni. Be abejo, pasitaiko vienetinių atvejų, kai skiepai sukelia nepageidaujamas reakcijas.  Dėl visko reikia konsultuotis ir taip išvengti naujų ligų, pvz., tymų proveržio. Norėčiau tarti kelis žodžius apie raminamuosius. Kartais jie reikalingi, bet vartoti galima tik trumpą laiko tarpa, o priklausomiems nuo raminamųjų asmenims reikalinga pagalba, kad išspręstų šią problemą. Profilaktines programa palyginčiau su automobilių technine apžiūra. Jei nori saugiai važiuoti, turi tuo pasirūpinti. Idealus variantas – kasmetiniai sveikatos profilaktiniai patikrinimai. Ne dėl darbdavio teisių ar pan.,o tam, kad laiku užkirstum kelią ligai, blogiausiu atveju bent atitolintum.

…apie pacientus.

Taip, be abejo, yra skirtumas tarp didžiųjų miestų ir miestelių pacientų. Dideliame mieste didesnis sveikatos paslaugų prieinamumas, daugiau aukštos klasės specialistų. Tad nori nenori turi pripažinti, kad gyvenančių provincijoje asmenų sveikata labiau apleista. O čia dar ir pandemija.

…apie laisvalaikį.

Darbas labai svarbu, bet svarbus ir laisvalaikis. Anksčiau mėgau rankdarbius, dabar dėl laiko stokos – tapyba, mėgstu geras, psichologinio pobūdžio knygas. Yra ir šeima. Turime globojamą mergaitę, vyras inžinierius.

… ir palinkėjimą.

Norėtųsi, kad pacientas ir gydytojas būtų tarsi šeima. Kad pacientai daugiau rūpintųsi sveikata, nebijotų klausti patarimo. Kad gerbtų gydytojo nuomonę, o gydytojas gerbtų paciento, taip atrandant bendradarbiavimo būdus ir kelius.

Pokalbį apibendrino Vytautas MIKALAUSKIS

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Naktį du girti radviliškiečiai daužė namo bei buto duris, gadino automobilių veidrodėlius

Avatar

Paskelbta

data

Sausio 22 d. 2.30 val. Radviliškyje, Kaštonų g., neblaivus (2,25
prom.) vyras, gim. 1995 m., ir kitas neblaivus (2,04 prom.) vyras, gim.
1989 m., sugadino trijų lengvųjų automobilių veidrodėlius,
sulaužė daugiabučio namo laiptinės duris bei apgadino vieno buto
duris. Abu įtariamieji sulaikyti ir uždaryti į areštinę.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Radviliškyje du nepažįstamieji užpuolė ir apvogė automobilio vairuotoją

Avatar

Paskelbta

data

Sausio 21 d. 7.11 val. Radviliškyje, G. Sakalausko g., vyrą, gim. 1961
m., sumušė du nepažįstami asmenys ir iš jo automobilio pagrobė
krepšį su asmeniniais daiktais, dokumentais ir maisto produktais.
Nukentėjusysis galvos žaizdas po medikų apžiūros Radviliškio
ligoninėje gydosi ambulatoriškai. Turtinė žala – 385 eurai. Vėliau
netoli įvykio vietos pagrobtas krepšys su daiktais rastas.
Nusikalstamos veikos padarymu įtariami neblaivus (2,32 prom.) vyras,
gim. 1992 m., ir neblaivus (1,80 prom.) vyras, gim. 1982 m., sulaikyti
ir uždaryti į areštinę.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi