Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Pociūnėliečio sėkmė tarptautiniame konkurse – parodoje

Avatar

Paskelbta

data

Vilniaus lietuvių namai praeitų metų pabaigoje organizavo tarptautinį konkursą – parodą ,,Kalėdų senelio kepurė”. Kūrybinį darbą šiam konkursui – parodai pateikė ir Pociūnėlių pagrindinės mokyklos aštuntokas Ovidijus Buivydas, paskatintas geografijos vyr. mokytojos Ligitos Požaitienės. Sausio mėnesį paskelbus konkurso rezultatus, paaiškėjo, jog Ovidijus Buivydas tapo vienu iš nugalėtojų.

Ovidijus sukūrė Kalėdų senelio kepurę, kurią pavadino ,,Kalėdinis gamtos žaismas“. Kūrybiniam darbui jis panaudojo gamtines medžiagas: triskiaučio vynvyčio, vynuogių bei obelų šakeles, samanas, natūralius ir balintus pušų kankorėžius, kaulenio uogas. Kepurė iš gamtinių medžiagų ir spalvinga, ir įdomiai atrodo, ir tvirta.

Tarptautiniam konkursui – parodai buvo pateikta apie 500 darbų iš 160 Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų.  Džiugu, kad Ovidijaus darbas patiko vertinimo komisijai: 5 – 8 klasių grupėje mokinys užėmė trečiąją vietą! Ovidijus Buivydas bei jį konsultavusi mokytoja Ligita Požaitienė apdovanoti Vilniaus lietuvių namų padėkomis.

 

Pociūnėlių pagrindinės mokyklos

pradinių klasių ir dailės mokytoja Danguolė Kavaliauskienė

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi