Po to, kai rašėme Po mobingo skandalo Baisogalos kultūros centre direktorė nebedirbs

Esame jau rašę, kad Baisogalos kultūros centro darbuotojai yra kreipęsi į Radviliškio rajono savivaldybės administraciją, prašydami apsaugoti juos nuo direktorės Justės Juškaitės mobingo. Nei meno vadovas Vilimas Malinauskas, nei kultūros centro valytoja Laimutė, prašiusi nenurodyti tikro jos vardo, pagalbos iš savivaldybės vadovų nesulaukė. Direktorė, padedama kultūros centro administratorės, pavaldiniams nenusileido ir ėmėsi atsakomųjų veiksmų – parašė pareiškimą policijai, buvo išplatintas pranešimas socialiniuose tinkluose. Nežinia, kaip ši muilo operą primenanti istorija būtų pasibaigusi, jeigu ne žinia, kad direktorė J. Juškaitė nuo ateinančių metų paliks Baisogalos kultūros centro direktorės postą.

Vietoje direktorės posto – skyriaus vedėjos pareigos

NaujasKultūros, paveldosaugos ir turizmo skyrius vedėjo neturėjo nuo pat veiklos pradžios – 2021 metų rugsėjo 1 dienos. Vedėjo pavaduotoja čia dirbo Lina Mončauskienė, ilgą laiką priklausiusi konservatorių (TS-LKD) partijai, tačiau neseniai iš jos išstojusi. Galbūt šis faktas ir lėmė, kad iš dviejų pretendenčių – Baisogalos kultūros centro direktorės J. Juškaitės ir vedėjo pavaduotojos Linos Mončauskienės – buvo pasirinkta pirmoji. Vedėją rinkosi konservatorė administracijos direktorė Jolanta Margaitienė. Paaiškėjo, kad ji Kultūros, paveldosaugos ir turizmo skyrius vedėjo pareigoms pasirinko J. Juškaitę. Savivaldybės koridoriuose kalbama, kad  savivaldybės administracijos vadovė nusprendė partijai prijaučiančią jauną vadovę pasisodinti arčiau savęs, kad ją lengviau būtų prižiūrėti ir kad nebekrėstų „šposų“.  

Pasirinko dėl „didesnės motyvacijos“

Paklausėme J. Juškaitės, kuo netiko Baisogalos kultūros centro direktorės pareigos, tačiau atsakymo į šį klausimą nesulaukėme. Užtat būsimoji skyriaus vedėja pasigyrė: „Manau, kad turiu pakankamai kompetencijos ir patirties save realizuoti“… Dėl ko pasirinko būtent J. Juškaitę, o ne patirties, dirbant šiame skyriuje, turinčią L. Mončauskienę, paklausėme administracijos direktorės. Pasak J. Margaitienės, kultūros centro direktorė turi didesnę motyvaciją: „Savo motyvacijos pagrindu, pademonstruotomis kompetencijomis lūkesčius labiau atitiko pretendentė Justė Juškaitė.“ Pagal ką direktorė vertino motyvaciją, sunku suprasti, kai ilgametė pavaduotoja neįtiko, o naujokė savivaldybės pastate pasirodė kaip tik.

 „Špagavosi“ su valytoja bei meno vadovu

Maždaug prieš porą mėnesių į savivaldybės merą ir administracijos direktorę J. Margaitienę raštu kreipėsi Baisogalos kultūros centro valytoja Laimutė, prašydama ją apginti nuo direktorės taikomo jai mobingo. Deja, savivaldybės vadovai tik atrašė, kad ji kreiptųsi į Darbo ginčų komisiją. Tuo tarpu, susimokėjusi baudą už necenzūrinių žodžių vartojimą ir prastai pasijutusi, valytoja gavo nedarbingumo pažymėjimą, po to išėjo atostogų bei su baime laukė, kas bus toliau. Ši situacija buvo paviešinta savaitraštyje „Radviliškio kraštas“ ir netrukus sulaukė atsako – direktorė parašė policijai pareiškimą, kad meno vadovas Vilimas Malinauskas, užstojęs valytoją, ją šmeižia. Skundas baigėsi šnipštu – policija nenustatė, kad būtų padarytas teisės pažeidimas. Netrukus ginčas persikėlė į socialinius tinklus, kur buvo paviešintas raštas apie esą nesugyvenamą meno vadovo maestro V. Malinausko būdą, o žmonės, jį pažįstantys, ėmėsi ginti… Ši direktorės J. Juškaitės bei pavaldinių kova jau kurį buvo viešinama ir laikraščio puslapiuose.

Administracijos direktorė nemano, kad kels problemas

Paklausta, ar negalvoja, kad naujoji pavaldinė gali kelti problemų dėl gebėjimo sutarti su pavaldiniais bei bendradarbiais, administracijos direktorė J. Margaitienė patikino, kad taip nemananti, o tokia situacija, kokia buvo Baisogalos kultūros centre, esą gali susiklostyti kiekvienam. Pasak jos, šią situaciją „Lemia žmonės, sutikti kiekvieno iš mūsų kelyje, jų charakterio savybės, aplinkybės, siekių suderinamumas, veiklos rezultatų siekimas – bendras požiūris į kokybiškai atliekamas pareigas, empatija.“

Ar J. Juškaitei, kuri nuo Naujų metų nebedirbs direktore, o pereis į skyriaus vedėjos pareigas, nebus sunku atitikti administracijos direktorės išvardintus reikalavimus, parodys laikas. Dėl ko Baisogalos kultūros centro direktorė tapo skyriaus vedėja – dėl mobingo skandalo, išskirtinių sugebėjimų ar priklausymo tai pačiai partijai, paliekame spręsti Jums, mūsų skaitytojai.

Rita Grigalienė

Total
8
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts