Kraštiečių sueiga ,,Kelias namo” sukvietė pociūnėliečius ir svečius

Rugpjūčio 7-oji Pociūnėliuose – ypač smagi ir prasminga diena: šurmuliavo kraštiečių sueiga ,,Kelias namo“, sukvietusi miestelin pociūnėliečius ir svečius. Pavakarę prasidėjusioje šventėje, užsitęsusioje iki vidurnakčio, įdomios veiklos galėjo surasti ir suaugusieji, ir vaikai.

Šventės vedėja Vilma Digimienė į sceną kvietė svečius, panorusius pasveikinti Pociūnėlių krašto žmones.

Skėmių seniūnijos seniūnė Ingrida Gladkienė, pasveikinusi šventės dalyvius, ne vienam padėkojo, įteikė apdovanojimų. Buvo pagerbti gražiausiai tvarkomų sodybų šeimininkai, taip pat tie miestelio bendruomenės nariai, kurie visada skuba pagalbon, stengiasi dėl kitų, džiugina gerais darbais. Padėkota ir atvykusiems svečiams, koncertinės programos dalyviams. Ypatingas momentas – padėkojimas koncertuoti atvykusiems svečiams iš Lenkijos bei juos lydėjusiai vertėjai Irenai Duchovskai, Kėdainių lenkų draugijos vadovei. Svečiai iš Lenkijos mūsiškiams taip pat atvežė dovanų.

Šventėje puikiai pasilinksmino vaikai! Kartu su animatoriumi Daugvydu jie džiaugėsi įdomių bandymų rezultatais, spalvingais dideliais muilo burbulais, drauge su Pelyte Mine galėjo savo veidukus papuošti nuotaikingomis laikinomis tatuiruotėmis. Čia pat vaikščiojo didelis draugiškas Meškis, su kuriuo buvo galima nusifotografuoti. O kaip vaikai šėlo putų šou – balti purslai teikė nepaprasto džiaugsmo. Nenuvylė mažųjų baikeriai, pažadėję atvykti į šventę plieniniais žirgais, ir atvykę.

Džiugus šventės laikas – muzikinė programa. Koncertavo Lenkijos Respublikos Mozūrijos krašto reprezentacinis choras „Ojczyzna“ (vadovas Ryszard Zabłotny), Radviliškio kultūros centro senjorų liaudiškų šokių grupė „Patrepsėlis“ (vadovė Romutė Baškevičienė), Šeduvos kultūros ir amatų centro folkloro ansamblis „Melnyčia“ (vadovė Evelina Stalgienė), Šiaulėnų kultūros namų šokėjos (vadovė Romutė Baškevičienė), Aukštelkų kultūros centro merginų vokalinis ansamblis „Vija“ (vadovė Inesa Alčauskienė), Skėmių seniūnijos šokėjos. Žiūrovus žavėjo rytietiškų šokių studija „Meliha Dance“, muzikos grupės  „Nešpėtni bernai“, ‚,Dreams“, ,,Intervalai“. Magiška programa užbūrė ugnies šou „Viduramžiai“.

Visi šventės dalyviai galėjo paragauti Pociūnėlių krašto medžiotojų ir žvejų puikiai suruoštų vaišių! Paskanauti lenkiškų produktų kvietė svečiai iš Lenkijos. Čia pat veikiančiuose kioskuose buvo galima įsigyti įvairių suvenyrų, žaislų, saldumynų.

Renginį organizavo Pociūnėlių miestelio bendruomenė ir Skėmių seniūnija. Organizatoriai ir dalyviai dėkingi rėmėjams, kurių buvo nemažai: Radviliškio rajono savivaldybė, Skėmių seniūnija, Rimanto Garucko ūkio kolektyvas, Arūnas Čižauskas, Viktoras Radionovas, Aivaras Rimkus, Rasa ir Kęstutis Saikauskai, Juras Sadzevičius, Elena Viseckienė, Dainius Vyšniauskas, Alfonsas Koryzna, Robertas Timofejevas, Jurgita Vaitkevičienė, ŽŪB „Ranktinėliai“, UAB „Radviliškio vanduo“, įmonė ,,Grinkiškio kredito unija“, UAB „Eurograntas“, Dariaus Krikščiūno individuali įmonė.

Jauki buvo kraštiečių sueiga „Kelias namo“, sulaukusi dalyvių iš įvairių Lietuvos miestų, miestelių, kaimų, paskatinusi ne vieną kraštietį sugrįžti iš užsienio. Atskubėjo kartu pabūti tie, kam Pociūnėlių kraštas savas, artimas, brangus. O tokių buvo tikrai nemažai.

Paruošta pagal Radviliškio rajono savivaldybės informaciją

Nuotraukos Sigito Mikučio

Total
3
Dalinasi
Related Posts