Po to, kai rašėme Baisogalos kultūros centre direktorės kerštas, pasibaigęs šnipštu

Visai neseniai rašėme apie Baisogalos kultūros centro direktorei mestą kaltinimą dėl mobingo. Dėl priekabaus šio centro vadovės Justės Juškaitės elgesio skundėsi jai pavaldi valytoja Laimutė (vardą nurodome pakeistą, tikras vardas bei pavardė redakcijai yra žinomi). Palaikymą bendradarbei išreiškė šio centro meno vadovas, kompozitorius ir Baisogalos garbės pilietis Vilimas Malinauskas. Pasekmės kūrėją netruko pasivyti – paaiškėjo, kad J. Juškaitė kreipėsi į policiją dėl jo daugiau nei prieš metus parašytų komentarų „Facebook“ socialiniame tinkle.

Savivaldybė patarė kreiptis į Darbo ginčų komisiją

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė bei meras Vytautas Simelis patvirtino, kad Laimutės prašymus padėti jai išspręsti įtemptą situaciją gavo. Nei meras, nei administracijos direktorė su Baisogalos kultūros centro valytoja susitikę nebuvo. Tiesa, savivaldybės vadovas V. Simelis nurodė, kad su pareiškėja bendravo telefonu. Pati Laimutė sako, kad telefonu merui paskambino ji pati, dar prieš surašydama pagalbos prašymus, bet problemos nesprendė. Į Baisogalos kultūros centrą savivaldybės vadovai taip pat nevyko. Paklausti, kuo galėjo padėti kultūros centro valytojai, meras ir administracijos direktorė nurodė, kad Laimutei raštu buvo išaiškinta, kad dėl situacijos darbovietėje ji turėtų kreiptis į Darbo ginčų komisiją arba Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą, nes „šios įstaigos kompetentingos spręsti tokio pobūdžio situacijas“. Išeitų, kad baisogalietė savivaldybėje pagalbos iš mero V. Simelio ir administracijos direktorės J. Margaitienės  negavo. Pasidomėjus, kaip šiuo metu jaučiasi, Laimutė pasiskundė sveikata ir sakė šiuo metu atostogaujanti ir sprendžianti, ką daryti toliau.

Netrukus prisistatė policija

Tuo tarpu į redakciją paskambinęs Vilimas Malinauskas informavo, kad Baisogalos kultūros centro direktorė savo skundais trukdo dirbti. Po to, kai spaudoje buvo paskelbta apie situaciją kultūros centre, pas jį atvyko policijos pareigūnai. V. Malinauskas mano, kad dėl išsakytų palaikymo žodžių Laimutei jo vadovė J. Juškaitė neva dėl įžeidimų parašė pareiškimą policijai. Pasirodo, didžiausia problema – kai meno vadovas prieš metus laiko, diskutuodamas su draugu socialiniuose tinkluose, kultūros centro vadovę galimai pavadino „pradinių klasių mokytoja“ bei užsiminė apie jos laimėtą konkursą, kai renkamasi buvo iš vieno kandidato. Pasak V. Malinausko, už šiuos savo parašymus jis direktorės buvo atsiprašęs, tačiau J. Juškaitė tai ir vėl prisiminė, kai situacija ėmė krypti jai nepalankia tėkme.

Vyko tyrimas dėl šmeižto

 Kas nutiko, kad kreipėsi į pareigūnus, paklausėme Baisogalos kultūros centro direktorės J. Juškaitės, tačiau ji nuo komentarų susilaikė, motyvuodama, kad nenori pakenkti tyrimui. Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė Gailutė Smagriūnienė informavo, kad iš tiesų J. Juškaitė kreipėsi į policiją dėl to, kad, jos manymu, buvo V. Malinausko apšmeižta.

Atsisakyta pradėti ikiteisminį tyrimą

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcijai ėmus domėtis paskutiniais įvykiais Baisogalos kultūros centre, Šiaulių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas informavo, kad pagal J. Juškaitės pareiškimą ikiteisminį tyrimą atsisakyta pradėti ir policija dėl V. Malinausko veiksmų problemos nemato. Apie tai, kad bent kurį laiką gali būti ramus, iš karto informavome maestro, kuris apie policijos sprendimą dar nieko nežinojo.

Kadangi Baisogalos kultūros centre kultūrą pakeitė direktorės J. Juškaitės skundai teisėsaugos institucijoms, pažadame toliau domėtis „kultūringais“ direktorės veiksmais.

Rita Grigalienė

Total
6
Dalinasi
Related Posts