Po susitaikymo smurtavęs pakartotinai gavo atsakyti už du nusikaltimus

Iki tol anksčiau neteistas Augmėnų (Baisogalos seniūnija) gyventojas Aivaras Lenkis neseniai gavo bausmę už du nusikaltimus. Už tai, kad primušė 26-erių sūnų, jo atžvilgiu ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas, jam susitaikius su nukentėjusiuoju. Deja, kadangi, nepraėjus vieneriems metams, vyriškis padarė kitą nusikaltimą – smurtavo prieš sugyventinę, tyrimas buvo atnaujintas ir dėl ankstesnio nusikaltimo. Tad teko prisiminti ir tai, ką jis veikė Naujųjų išvakarėse, būdamas neblaivus ir į alkotesterį įpūtęs 3,61 promilę.

Tramdė sūnų

Švęsti Naujųjų metų pas keturis sūnus turintį Aivarą L. atvyko jo tėvai. Alkoholį vartojo tik kaltinamasis ir jo sūnus T., vėliau tapęs nukentėjusiuoju. Nuo išgertų alkoholinių gėrimų – nepilno 0,7 l talpos butelio vyno, vieno litro alaus ir nepilno butelio šampano – vyras jautėsi apsvaigęs ir sakė dėl to ne viską gerai pamenantis. Artėjant vidurnakčiui, sūnus, su kuriuo prieš tai vartojo alkoholį, išėjo į lauką, pasiėmęs savo senelio automobilio raktelius. Aivaras L. susirūpino, kad tas nesėstų už vairo girtas. Vyras baiminosi, kad sūnus gali kažkur išvažiuoti. Tuo tarpu nukentėjusiuoju tapęs sūnus vėliau sakė, jog jo senelis buvo prašęs pašildyti automobilį, kad galėtų juo išvažiuoti namo. Išbėgęs į kiemą, Aivaras L. pribėgo prie automobilio, kuris buvo užvestas, degė šviesos. Aivaras L. ištraukė automobilio raktelius, taip automobilį užgesindamas. Sūnus iššoko iš automobilio ir tėvą pastūmė. Supykęs Aivaras L. sudavė nukentėjusiajam delnu į veidą, taip pat galėjo suduoti smūgį į ausį. Nukentėjusysis vėliau pasakojo, kad tąkart jam iš ausies ėmęs bėgti kraujas, prireikė vykti ir į ligoninės Priėmimo skyrių, kur teko žaizdą susiūti.

Išgąsdino galimos skyrybos

Ikiteisminis tyrimas buvo atnaujintas, kai policiją iškvietė Aivaro L. sugyventinė, su kuria jis gyvena daug metų, turi 4 bendrus vaikus. Konfliktas įvyko 2023 m. vasario 26 d., apie vidurnaktį. Dieną prieš tai jo sūnus A. L. esą pasakė, kad jo sugyventinė nori išsiskirti, nes turi kitą vyrą. Kitą dieną vyriškis sodo namelyje pjovė malkas, tvarkėsi bei išgėrinėjo. Sutemus jis grįžo namo, kur sugyventinė į akis pasakė, jog su juo nebegyvens. Po to jis išgirdo, kad sūnaus kambaryje moteris kalbėjosi su vaiku apie tai, kad ruošiasi skirtis. Jis esą nuėjo į kambarį, jie su sugyventine konfliktavo žodžiais, po to Aivaras L., priėjęs fotelio, kur sėdėjo jo gyvenimo draugė, vieną kartą delnu jai trenkė į skruostą. Supratęs, kad moteris skambina policijai, vyras išėjo į savo sodo namelį. Pasak nukentėjusiosios, sugyventinis ją neteisingai supratęs ir ji neturinti jokio kito vyro.

Skirtas laisvės apribojimas pusei metų

Teismo baudžiamuoju įsakymu nuspręsta Aivarui Lenkiui už sūnaus sumušimą skirti laisvės apribojimą 4 mėnesiams, o už sugyventinės skriaudimą – laisvės apribojimą 6 mėnesiams. Šios bausmės buvo subendrintos, o bausmė dargi sumažinta trečdaliu, todėl galutinė bausmė – laisvės apribojimas 6 mėnesiams, įpareigojant visą bausmės vykdymo laikotarpį būti  namuose nuo 23 iki 6 val., jei tai nesusiję su darbu ar sveikatos priežiūra, bei uždrausti vartoti psichiką veikiančias medžiagas. Kaip nuteistasis vykdo paskirtus apribojimus, prižiūrės Probacijos tarnyba. Įpareigojimų nevykdant, bausmė gali būti pakeista.

Turi teisę nesutikti

Baudžiamasis įsakymas išsiųstas įteikti nuteistajam. Per 14 dienų nuo šio dokumento įteikimo Aivaras Lenkis, nesutikdamas su paskirta bausme, turi teisę pareikšti teismui prašymą surengti žodinį bylos nagrinėjimą. Jam per nurodytą laikotarpį tokio prašymo nepareiškus, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir pradedamas vykdyti.

Rita Grigalienė

Asociatyvus nuotraukų koliažas

Total
0
Dalinasi
Related Posts