Socialiniai tinklai

Aktualijos

Po šešiasdešimt metų – tik septynios

Avatar

Paskelbta

data

Laikas tarsi smėlis byra pro pirštus, tarsi paukščiai kažkur skrieja mūsų metai…
Ir nepamatėm, ir nepastebėjom 60 metų, kai mes, V. Valsiūnienės vidurinės mokyklos 17 laidos mokiniai, baigėme mokyklą.

Nepastebėjome!

To negali būti. Juk mes, jauni ir drovūs, ką tik baigę mokyklą, galvojome, kad  gyvensime tik 50-55 metus. Mums pasisekė – kai kurie viršijome savo lūkesčius.

Dvyliktą  kartą  nutarėme susitikti rugpjūčio 1d. Susitikimo datos laukėme keletą savaičių, bet likus kelioms dienoms vėl Kaune buvo paskelbtas Covid -19 viruso protrūkis. Penki kauniečiai supanikavo, prie jų prisijungė keturi klaipėdiečiai. Taigi į susitikimą atvykome tik septynios merginos – kai  kurios su vyrais, kaunietė Valerija atvyko su dukra ir anūke. To dar nebuvo – mūsų susitiko net trys kartos!

Nors ir nelabai draugiškos buvome mokyklos klasėje, susitikimus visada švenčiame kartu. Taigi iš 45, baigusių šią mokyklą, net 15 jau iškeliavo į kitą krantą…

Prisiminėme visus mus mokiusius mokytojus. Griežtą, reiklų fizikos mokytoją, bet  linksmą, nuoširdų klasės auklėtoją T. Jagminą, švelniąją chemijos mokytoją G. Jagminienę, matematikę I. Kazlauskienę, lietuvių kalbos mokytojus G. ir J. Genius, geografijos ir astronomijos mokytoją A. Petronį ir daugelį kitų. Nepamiršome muzikos ir choro vadovo P. Gaubo. Ji pravardžiuodavome „Do-re-mi“. Visų išėjusių amžinybėn atminimą pagerbėme tylos minute.

Pasidžiaugėme  „b“  klasės gyva auklėtoja Danguole Paliliūnaite, kuri sulaukė 87 metų, tačiau į susitikimą nebeatvyko.

Susitikimas vyko Aukštelkuose, pas nuostabiai vaišingus ir draugiškus Elytę ir Kazimierą Ivanauskus. Šioje sodyboje vykdavo beveik visų klasės susitikimų pratęsimai.

Nesvarbu, kad mūsų buvo nedaug, bet mes pasijutome esančios vienos šeimos seserys. Net trys esame chemikės. Valerija V.  baigė KPI ir ilgus metus pradirbo Kauno „Drobės“  fabrike  koloriste. Irena P. baigė VVU ir 30 metų pradirbo Šiaulių televizorių gamykloje. Irena džiaugiasi, kad į pensiją išėjusi 56 metų dar gali aktyviai dalyvauti Šiaulių senjorų renginiuose. Elytė B., baigusi Šiaulių felčerių mokyklą, darbinę veiklą pradėjo Šeduvoje, po 3 metų grįžo į gimtinę, kur ilgiausiai dirbo ligoninės infekcijos skyriuje.

Labai noriu parašyti apie klasės draugę Ievą M., kuri, įgijusi felčerės – akušerės specialybę, net 40 metų išdirbo Radvilonių medicinos punkte, kuris aptarnavo 12 kaimų. Tai buvo tikra kaimo „daktarytė“. Nesvarbu, ar lijo, ar snigo, ar vėjas pūtė – Ieva dviračiu ar motociklu skubėjo pas savo ligoniukus. Ji priėmė  net 17 gimdymų namuose ir visi buvo sėkmingi. Visą save atidavusi kitiems, savo sveikata nesuspėjo pasirūpinti- klubo ir kelių sąnariai išėjo iš rikiuotės. Skauda, bet operuotis nesiryžta. Ne veltui Ieva yra apdovanota „Gerumo angelu“.

Susitikime dalyvavo dvi pedagogės -Virginija S., baigusi Vilniaus pedagoginį universitetą, fizikos – matematikos specialybę. Dirbo Klaipėdoje, Šiauliuose ir 37metus aktyviai dainuoja. Zofija B., baigusi Šiaulių pedagoginį institutą, įgijo pradinių klasių mokytojos specialybę ir 39 metus dirbo Radviliškio miesto mokyklose.

Vlada B., baigusi KPI Šiaulių vakarinį skyrių, visus darbingus metus praleido Šiaulių galanterijos fabrike, eidama įvairiausias pareigas. Žinoma, darbinę veiklą baigė būdama vyriausia inžiniere.
Kiek pridainavome dainų! Juk mes – Valsiūnienės mokiniai. Sustoję sudainavome „Už gimtinės klonius, su dangum giliu, visą žemės auksą atiduot galiu“.

Už nuostabiai praleistą laiką, begalinį vaišingumą ir draugiškumą dėkojame sodybos šeimininkams Elytei ir Kazimierui. Ačiū, kad Jūs esate, tad būkite sveiki ir laimingi.

Ačiū „B“ klasės auksarankei Irenai B., kuri visus dalyvius apdovanojo dailiai numegztomis kojinėmis ir mažais angeliukais. Būdama meniškos sielos, kiekviename susitikime ji sugalvoja, kuo mus nustebinti. Ačiū, Irena, ir tau.
Ir visai nesvarbu, kad mūsų buvo tiek nedaug. Svarbu, kad mums buvo linksma, gera, malonu. Ir tegul toliau tas laikas iš raukšlėto delno byra, bet mes po metų vėl susitiksime išgyvenę virusą ir gausesniame būryje.

Rimantė Utkutė – Radavičienė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Ar milijoninės vertės vamzdžių keitimas didins šilumos kainą?

Avatar

Paskelbta

data

Balandžio 1 d. vykusiame Radviliškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje nemažai nepatogių klausimų sulaukė UAB „Radviliškio šiluma“ direktorius Pranas Mickaitis. Tarybos narių bei radviliškiečių akį patraukė įspūdingi skaičiai „Radviliškio šilumos“ ataskaitoje už  2020 metus – šiluminių trasų keitimas kainuos apie 2 milijonus eurų.

Ar ne per brangus projektas?

Tarybos narys Gediminas Lipnevičius suabejojo, ar ne per brangiai bus keičiamos antžeminės šilumos trasos į požemines – ataskaitoje parašyta, jog 1444,52 metro magistralinių šilumos tiekimo tinklų pakeitimo kaina – apie 2 milijonus eurų. Kadangi „Radviliškio šilumos“ vadovas P. Mickaitis dar nebuvo prisijungęs prie posėdžio, šios bendrovės specialistė į klausimą atsakyti nesugebėjo.

Visos investicijos gula ant vartotojų pečių…

Klausimų „Radviliškio šilumos“ direktoriui turėjo ir prie Tarybos posėdžio prisijungęs radviliškietis. „Ar šiluminių trasų pakeitimo investicija neguls ant vartotojų pečių – kiek trasų buvo keičiama, tiek didėjo šilumos kaina – beje, Radviliškyje šildymo kaina didėja septynerius metus iš eilės. Kodėl dėl nežinomų priežasčių didėja ir šilumos kiekis, ateinantis į namą, nors ir administratorius, ir šilumininkai teigia nieko nereguliuojantys?“ – klausė gyventojas.

Beje, savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau rašė, kad gyventojai žiemą pastebėjo ryškų šilumos padidėjimą nakties metu.

Šiluma jau metus nebrangsta…

Prie Tarybos posėdžio prisijungęs „Radviliškio šilumos“ vadovas atsakė į Tarybos nariams bei gyventojams kylančius klausimus. Pasak  P. Mickaičio, šiluminių trasų keitimas kainavo ne 2 milijonus eurų, o tik  milijoną su trupučiu (koks tas truputis, direktorius neįvardijo). „Sąmatinė  projekto vertė buvo 2 mln. eurų, tačiau konkurse dalyvavo 10  įmonių ir suma pamažėjo“,- sakė P. Mickaitis. Šiuo metu keičiami paskutiniai antžeminių šiluminių trasų metrai iš buvusių 25 kilometrų.

„Radviliškio šilumos“ vadovas visus labai nustebino tikindamas, jog  šiluma nebrangsta jau nuo 2020 m. rugpjūčio mėnesio. „Šilumos pastovioji dalis 2,98  nesikeičia, o brangsta kintamoji dalis dėl kuro  kainos“,- sakė P. Mickaitis. Keistokas paaiškinimas – nors šią žiemą biržoje kuras ir buvo atpigęs, radviliškiečiai  šilumos atpigimą vargu, ar pajuto…

Pjauną šaką, ant kurios sėdi?

Buvo aptartas ir daugiabučių namų  renovacijos klausimas. Gyventojų nuomone,  Radviliškio rajone daugiabučių namų renovacija vyksta labai vangiai, nes renovacijos administratorius – „Radviliškio šiluma“. Kaip žinia, renovacijos paskirtis – taupyti šilumos energiją daugiabučiuose namuose, tad  galimai „Radviliškio šiluma“ ir nenori pjauti šakos, ant kurios sėdi – juk taupant šilumą sumažės ir šios įmonės pajamos.

Tačiau P. Mickaitis patikino, kad taip tikrai nėra ir renovacijos rūpesčius  jis su džiaugsmu atiduotų  kitam administratoriui: „Mes pradėjome administruoti daugiabučių renovaciją, nes turėjome specialistų ir jų nereikėjo papildomai samdyti – taip buvo sutaupytos biudžeto lėšos“.

Tik įdomu, nuo kada konservatoriai pradėjo rūpintis biudžeto ar gyventojų lėšų taupymu? Radviliškiečių nuomone,  jeigu galimai nuo renovacijos projekto nieko „nenubyrėtų“, vargu, ar „Radviliškio šilumos“ vadovai  jo  imtųsi – juk šio proceso metu tenka nuolat išklausyti nepatenkintų gyventojų skundų dėl renovacijos darbų  bei didelių kainų.

Jonas PetrikasSkaityti daugiau

Aktualijos

Informacija apie COVID-19 Radviliškio rajone: sergamumo statistika, skaičiai ir ribojama švietimo įstaigų veikla

Avatar

Paskelbta

data

Nauji atvejai – 2 (7 dienų vidurkis – 4), sergančiųjų – 63, pasveikusiųjų – 2 224, nauji atvejai per 14 d. 100 tūkst. gyventojų – 173,5. Naujų atvejų pokytis (per savaitę) – -12,1 proc. Mirtys nuo COVID-19 – 32, iš viso su Covid-19 diagnoze – 88.

Radviliškio rajone šiuo metu aktualūs protrūkiai fiksuojami vienoje transporto įmonėje, vienoje siuvimo įmonėje, Radviliškio kelių tarnyboje, Radviliškio lopšelyje-darželyje „Eglutė“, kiti susirgimai fiksuojami šeimose.

Nuo 2020 metų rugsėjo 21 d. iki šiol Radviliškyje veikiančiame mobiliajame COVID-19 patikros punkte ištirta 4 799 mėginių dėl COVID-19 ligos, iš jų 1 292 – teigiami, tame pačiame punkte nuo kovo 9 d. vykdomi profilaktiniai tyrimai greitaisiais antikūnų testais, ištirti 325 mėginiai, vienu atveju mėginys buvo teigiamas.

Radviliškio rajono švietimo įstaigose – infekcijų plitimą ribojantis režimas

Informuojame, kad, siekiant taikyti COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimą mažinančias priemones, infekcijų plitimą ribojantis režimas įvestas šiose Radviliškio rajono švietimo įstaigose:

 • nuo 2021 m. kovo 31 d. iki 2021 m. balandžio 6 d. – Radviliškio Vaižganto progimnazijos 4a ir 4c klasėse.
 • nuo 2021 m. kovo 30 d. iki 2021 m. balandžio 9 d. – Radviliškio lopšelio-darželio „Eglutė“ grupėje „Želmenėliai“.
 • nuo 2021 m. balandžio 1 d. iki 2021 m. balandžio 11 d. – Radviliškio lopšelio-darželio „Kregždutė“ grupėje „Kačiukai“.
 • nuo 2021 m. balandžio 6 d. iki 2021 m. balandžio 13 d. – Radviliškio r. Palonų daugiafunkcio centro ikimokyklinio ugdymo grupėje „Pelėdžiukai“.

Nurodytu laikotarpiu ugdymas kontaktiniu būdu nurodytose įstaigų klasėse ar grupėse sustabdomas, jis organizuojamas nuotoliniu ugdymo proceso organizavimo būdu, vadovaujantis galiojančiais teisės aktais.

Vakcinavimas ir testavimas – būdai sustabdyti pandemiją

Kviečiame visus, nerimaujančius, kad su jais nesusisiekta dėl skiepijimosi, susisiekti su savo šeimos gydytoju.

Kviečiame naudotis mobiliojo punkto teikiama galimybe išsitirti antikūnus ir atskirų grupių asmenis, kuriems rekomenduojama testuotis dėl vykdomos veiklos, intensyviau registruotis antikūnų testui telefonu 1808 arba internetu 1808.lt arba kreiptis į savo polikliniką ir užtikrinti savo ir savo klientų saugumą. Tyrimai atliekami Radviliškyje veikiančiame mobiliajame COVID-19 patikros punkte (Radmės g. 1, Radviliškyje) arba jūsų poliklinikoje. Šiuo metu testuotis nemokamai kviečiami kontaktiniu būdu dirbantys:

 • asmens sveikatos priežiūros darbuotojai;
 • socialinių paslaugų įstaigų darbuotojai;
 • ugdymo įstaigų darbuotojai;
 • psichologai, psichoterapeutai;
 • vaistinių darbuotojai;
 • muziejų, kitų ekspozicijų erdvių, bibliotekų, jų ir valstybės archyvų skaityklų ir valstybės kultūrinių rezervatų direkcijų darbuotojai;
 • profesionalių scenos menų kolektyvų (chorų, teatrų trupių, orkestrų ir kt.) darbuotojai;
 • valstybei svarbias funkcijas vykdantys darbuotojai, dirbantys nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbiose įmonėse;
 • audinių ūkių darbuotojai;
 • vidaus reikalų sistemoje dirbantys specialistai, muitinės, policijos pareigūnai, ugniagesiai gelbėtojai ir kt.;
 • institucijų, įstaigų ir organizacijų darbuotojai bei savanoriai, užtikrinantys Lietuvos Respublikos karantino režimo priemonių laikymosi kontrolę;
 • prokuratūrų, teismų, notarų biurų darbuotojai, antstoliai ir jų darbuotojai.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi