Socialiniai tinklai

Aktualijos

Po šešiasdešimt metų – tik septynios

Avatar

Paskelbta

data

Laikas tarsi smėlis byra pro pirštus, tarsi paukščiai kažkur skrieja mūsų metai…
Ir nepamatėm, ir nepastebėjom 60 metų, kai mes, V. Valsiūnienės vidurinės mokyklos 17 laidos mokiniai, baigėme mokyklą.

Nepastebėjome!

To negali būti. Juk mes, jauni ir drovūs, ką tik baigę mokyklą, galvojome, kad  gyvensime tik 50-55 metus. Mums pasisekė – kai kurie viršijome savo lūkesčius.

Dvyliktą  kartą  nutarėme susitikti rugpjūčio 1d. Susitikimo datos laukėme keletą savaičių, bet likus kelioms dienoms vėl Kaune buvo paskelbtas Covid -19 viruso protrūkis. Penki kauniečiai supanikavo, prie jų prisijungė keturi klaipėdiečiai. Taigi į susitikimą atvykome tik septynios merginos – kai  kurios su vyrais, kaunietė Valerija atvyko su dukra ir anūke. To dar nebuvo – mūsų susitiko net trys kartos!

Nors ir nelabai draugiškos buvome mokyklos klasėje, susitikimus visada švenčiame kartu. Taigi iš 45, baigusių šią mokyklą, net 15 jau iškeliavo į kitą krantą…

Prisiminėme visus mus mokiusius mokytojus. Griežtą, reiklų fizikos mokytoją, bet  linksmą, nuoširdų klasės auklėtoją T. Jagminą, švelniąją chemijos mokytoją G. Jagminienę, matematikę I. Kazlauskienę, lietuvių kalbos mokytojus G. ir J. Genius, geografijos ir astronomijos mokytoją A. Petronį ir daugelį kitų. Nepamiršome muzikos ir choro vadovo P. Gaubo. Ji pravardžiuodavome „Do-re-mi“. Visų išėjusių amžinybėn atminimą pagerbėme tylos minute.

Pasidžiaugėme  „b“  klasės gyva auklėtoja Danguole Paliliūnaite, kuri sulaukė 87 metų, tačiau į susitikimą nebeatvyko.

Susitikimas vyko Aukštelkuose, pas nuostabiai vaišingus ir draugiškus Elytę ir Kazimierą Ivanauskus. Šioje sodyboje vykdavo beveik visų klasės susitikimų pratęsimai.

Nesvarbu, kad mūsų buvo nedaug, bet mes pasijutome esančios vienos šeimos seserys. Net trys esame chemikės. Valerija V.  baigė KPI ir ilgus metus pradirbo Kauno „Drobės“  fabrike  koloriste. Irena P. baigė VVU ir 30 metų pradirbo Šiaulių televizorių gamykloje. Irena džiaugiasi, kad į pensiją išėjusi 56 metų dar gali aktyviai dalyvauti Šiaulių senjorų renginiuose. Elytė B., baigusi Šiaulių felčerių mokyklą, darbinę veiklą pradėjo Šeduvoje, po 3 metų grįžo į gimtinę, kur ilgiausiai dirbo ligoninės infekcijos skyriuje.

Labai noriu parašyti apie klasės draugę Ievą M., kuri, įgijusi felčerės – akušerės specialybę, net 40 metų išdirbo Radvilonių medicinos punkte, kuris aptarnavo 12 kaimų. Tai buvo tikra kaimo „daktarytė“. Nesvarbu, ar lijo, ar snigo, ar vėjas pūtė – Ieva dviračiu ar motociklu skubėjo pas savo ligoniukus. Ji priėmė  net 17 gimdymų namuose ir visi buvo sėkmingi. Visą save atidavusi kitiems, savo sveikata nesuspėjo pasirūpinti- klubo ir kelių sąnariai išėjo iš rikiuotės. Skauda, bet operuotis nesiryžta. Ne veltui Ieva yra apdovanota „Gerumo angelu“.

Susitikime dalyvavo dvi pedagogės -Virginija S., baigusi Vilniaus pedagoginį universitetą, fizikos – matematikos specialybę. Dirbo Klaipėdoje, Šiauliuose ir 37metus aktyviai dainuoja. Zofija B., baigusi Šiaulių pedagoginį institutą, įgijo pradinių klasių mokytojos specialybę ir 39 metus dirbo Radviliškio miesto mokyklose.

Vlada B., baigusi KPI Šiaulių vakarinį skyrių, visus darbingus metus praleido Šiaulių galanterijos fabrike, eidama įvairiausias pareigas. Žinoma, darbinę veiklą baigė būdama vyriausia inžiniere.
Kiek pridainavome dainų! Juk mes – Valsiūnienės mokiniai. Sustoję sudainavome „Už gimtinės klonius, su dangum giliu, visą žemės auksą atiduot galiu“.

Už nuostabiai praleistą laiką, begalinį vaišingumą ir draugiškumą dėkojame sodybos šeimininkams Elytei ir Kazimierui. Ačiū, kad Jūs esate, tad būkite sveiki ir laimingi.

Ačiū „B“ klasės auksarankei Irenai B., kuri visus dalyvius apdovanojo dailiai numegztomis kojinėmis ir mažais angeliukais. Būdama meniškos sielos, kiekviename susitikime ji sugalvoja, kuo mus nustebinti. Ačiū, Irena, ir tau.
Ir visai nesvarbu, kad mūsų buvo tiek nedaug. Svarbu, kad mums buvo linksma, gera, malonu. Ir tegul toliau tas laikas iš raukšlėto delno byra, bet mes po metų vėl susitiksime išgyvenę virusą ir gausesniame būryje.

Rimantė Utkutė – Radavičienė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Policija prašo pagalbos

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Pakruojo rajono  komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl Juliaus Janušo dingimo.

30 metų vyras liepos 4 d.  apie 18.00 val. išėjo iš  Pakruojo r., Rozalimo mstl., Vilties g., esančių  namų  ir negrįžo.  Jo požymiai: 175 cm ūgio, lieso kūno sudėjimo, šviesiai rudų trumpų plaukų, vilkėjo juodos spalvos marškinėliais, pilkos spalvos sportinėmis kelnėmis, avėjo mėlynos spalvos sportiniais bateliais.

Turinčius  informacijos apie šį asmenį, prašytume paskambinti Pakruojo rajono policijos komisariato  vyriausiajam tyrėjui Robertui Valiušiui telefonu (8 655 25534) arba parašyti elektroniniu paštu robertas.valiusis@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Įtvirtintas reagavimas į pranešimus apie žiaurų elgesį su gyvūnais ir jų kankinimą

Avatar

Paskelbta

data

Rugsėjo 14 d.  vykusiame Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktoriaus Dariaus Remeikos ir Lietuvos policijos generalinio komisaro Renato Požėlos susitikime pasirašyti trys svarbūs teisiniai dokumentai, kuriais sudaromos galimybės efektyviau ir operatyviau reaguoti į gyvūnų gerovei pavojų keliančias situacijas, užtikrinamas bendras veiksmų planavimas ir koordinavimas, numatyti aiškūs bendri veiksmų algoritmai, gavus pranešimą apie įtariamą žiaurų elgesį su gyvūnais.

Gavus pranešimą apie žiaurų elgesį su gyvūnais, jų kankinimą, pareigūnai nedelsiant reaguos į informaciją ir, pasitelkus turimas pajėgas, vyks į įvykio vietą. Bus renkama, kaupiama ir analizuojama informacija apie prižiūrimoje teritorijoje gyvenančius asmenis, kurie, neturėdami Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nustatyta tvarka išduoto leidimo, veisia gyvūnus verslo tikslais, ir tokia informacija perduodama teritoriniam Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos departamentui. Susitarta organizuoti bendras netikėtas patikras įtariamose nelegaliose gyvūnų veisyklose, gavus pranešimą apie žiaurų elgesį su gyvūnais, jų kankinimą, reaguoti nedelsiant. 

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba įsipareigojo užtikrinti, kad gavus pranešimą apie žiaurų elgesį su gyvūnais, jų kankinimą, būtų organizuojamas operatyvus patikrinimas gyvūnų laikymo vietoje, būtų analizuojama, vertinama, sisteminama ir tikrinama gauta informacija.     
Šalys įsipareigoja siųsti ekspertus, taip pat dalyvauti bendruose svarstymuose, pasitarimuose, diskusijose ir mokymuose ar renginiuose, susijusiuose su vartotojų teisių apsauga maisto ir su maistu susijusių paslaugų teikimo srityje, maisto sauga, kokybe, gyvūnų sveikata ir gerove, keistis turima informacija ir darbo patirtimi, bendradarbiauti tiriant teisės pažeidimus.

Sutarta teikti vieni kitiems nuolatinę metodinę pagalbą ir konsultuotis dėl vartotojų teisių apsaugos maisto ir su maistu susijusių paslaugų teikimo srityje, maisto saugos, kokybės, gyvūnų sveikatos ir gerovės klausimais.
Apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos departamentų vadovams nurodyta užtikrinti efektyvų bendradarbiavimą ir prireikus organizuoti bendrus veiksmus reaguojant bei tiriant pažeidimus, susijusius su žiauriu elgesiu su gyvūnais, jų kankinimu ir neteisėtu gyvūnų (augintinių) veisimu verslo tikslais.

Taip pat sudaryta tarpinstitucinė darbo grupė, įgaliota spręsti aktualias gyvūnų gerovės ir apsaugos srityje kylančias problemas ir inicijuoti reikalingus pokyčius, būtinus teisės aktų pakeitimus. Šioje gyvūnų gerovės darbo grupėje dirbs Žemės ūkio ministerijos, Lietuvos policijos, VMVT, Lietuvos veterinarijos gydytojų ir Lietuvos smulkių gyvūnų veterinarijos gydytojų asociacijų, Lietuvos kinologų draugijos, Lietuvos savivaldybių asociacijos ir nevyriausybinių gyvūnų gerovės ir jų teisių apsaugos organizacijų atstovai.

Lietuvos policijos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019