Socialiniai tinklai

Aktualijos

Po šešiasdešimt metų – tik septynios

Avatar

Paskelbta

data

Laikas tarsi smėlis byra pro pirštus, tarsi paukščiai kažkur skrieja mūsų metai…
Ir nepamatėm, ir nepastebėjom 60 metų, kai mes, V. Valsiūnienės vidurinės mokyklos 17 laidos mokiniai, baigėme mokyklą.

Nepastebėjome!

To negali būti. Juk mes, jauni ir drovūs, ką tik baigę mokyklą, galvojome, kad  gyvensime tik 50-55 metus. Mums pasisekė – kai kurie viršijome savo lūkesčius.

Dvyliktą  kartą  nutarėme susitikti rugpjūčio 1d. Susitikimo datos laukėme keletą savaičių, bet likus kelioms dienoms vėl Kaune buvo paskelbtas Covid -19 viruso protrūkis. Penki kauniečiai supanikavo, prie jų prisijungė keturi klaipėdiečiai. Taigi į susitikimą atvykome tik septynios merginos – kai  kurios su vyrais, kaunietė Valerija atvyko su dukra ir anūke. To dar nebuvo – mūsų susitiko net trys kartos!

Nors ir nelabai draugiškos buvome mokyklos klasėje, susitikimus visada švenčiame kartu. Taigi iš 45, baigusių šią mokyklą, net 15 jau iškeliavo į kitą krantą…

Prisiminėme visus mus mokiusius mokytojus. Griežtą, reiklų fizikos mokytoją, bet  linksmą, nuoširdų klasės auklėtoją T. Jagminą, švelniąją chemijos mokytoją G. Jagminienę, matematikę I. Kazlauskienę, lietuvių kalbos mokytojus G. ir J. Genius, geografijos ir astronomijos mokytoją A. Petronį ir daugelį kitų. Nepamiršome muzikos ir choro vadovo P. Gaubo. Ji pravardžiuodavome „Do-re-mi“. Visų išėjusių amžinybėn atminimą pagerbėme tylos minute.

Pasidžiaugėme  „b“  klasės gyva auklėtoja Danguole Paliliūnaite, kuri sulaukė 87 metų, tačiau į susitikimą nebeatvyko.

Susitikimas vyko Aukštelkuose, pas nuostabiai vaišingus ir draugiškus Elytę ir Kazimierą Ivanauskus. Šioje sodyboje vykdavo beveik visų klasės susitikimų pratęsimai.

Nesvarbu, kad mūsų buvo nedaug, bet mes pasijutome esančios vienos šeimos seserys. Net trys esame chemikės. Valerija V.  baigė KPI ir ilgus metus pradirbo Kauno „Drobės“  fabrike  koloriste. Irena P. baigė VVU ir 30 metų pradirbo Šiaulių televizorių gamykloje. Irena džiaugiasi, kad į pensiją išėjusi 56 metų dar gali aktyviai dalyvauti Šiaulių senjorų renginiuose. Elytė B., baigusi Šiaulių felčerių mokyklą, darbinę veiklą pradėjo Šeduvoje, po 3 metų grįžo į gimtinę, kur ilgiausiai dirbo ligoninės infekcijos skyriuje.

Labai noriu parašyti apie klasės draugę Ievą M., kuri, įgijusi felčerės – akušerės specialybę, net 40 metų išdirbo Radvilonių medicinos punkte, kuris aptarnavo 12 kaimų. Tai buvo tikra kaimo „daktarytė“. Nesvarbu, ar lijo, ar snigo, ar vėjas pūtė – Ieva dviračiu ar motociklu skubėjo pas savo ligoniukus. Ji priėmė  net 17 gimdymų namuose ir visi buvo sėkmingi. Visą save atidavusi kitiems, savo sveikata nesuspėjo pasirūpinti- klubo ir kelių sąnariai išėjo iš rikiuotės. Skauda, bet operuotis nesiryžta. Ne veltui Ieva yra apdovanota „Gerumo angelu“.

Susitikime dalyvavo dvi pedagogės -Virginija S., baigusi Vilniaus pedagoginį universitetą, fizikos – matematikos specialybę. Dirbo Klaipėdoje, Šiauliuose ir 37metus aktyviai dainuoja. Zofija B., baigusi Šiaulių pedagoginį institutą, įgijo pradinių klasių mokytojos specialybę ir 39 metus dirbo Radviliškio miesto mokyklose.

Vlada B., baigusi KPI Šiaulių vakarinį skyrių, visus darbingus metus praleido Šiaulių galanterijos fabrike, eidama įvairiausias pareigas. Žinoma, darbinę veiklą baigė būdama vyriausia inžiniere.
Kiek pridainavome dainų! Juk mes – Valsiūnienės mokiniai. Sustoję sudainavome „Už gimtinės klonius, su dangum giliu, visą žemės auksą atiduot galiu“.

Už nuostabiai praleistą laiką, begalinį vaišingumą ir draugiškumą dėkojame sodybos šeimininkams Elytei ir Kazimierui. Ačiū, kad Jūs esate, tad būkite sveiki ir laimingi.

Ačiū „B“ klasės auksarankei Irenai B., kuri visus dalyvius apdovanojo dailiai numegztomis kojinėmis ir mažais angeliukais. Būdama meniškos sielos, kiekviename susitikime ji sugalvoja, kuo mus nustebinti. Ačiū, Irena, ir tau.
Ir visai nesvarbu, kad mūsų buvo tiek nedaug. Svarbu, kad mums buvo linksma, gera, malonu. Ir tegul toliau tas laikas iš raukšlėto delno byra, bet mes po metų vėl susitiksime išgyvenę virusą ir gausesniame būryje.

Rimantė Utkutė – Radavičienė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Baisogalos pirminės sveikatos priežiūros centro slaugos skyriuje – Covid -19 protrūkis

Avatar

Paskelbta

data

Baisogalos pirminės sveikatos priežiūros centro Slaugos skyriuje užfiksuotas COVID-19 ligos protrūkis. Lapkričio 23 d.  čia užfiksuoti 27 COVID-19 ligos atvejai: serga 19 iš 23 pacientų, 8 darbuotojai.

Lapkričio 23 d.  skubiai sušauktame Radviliškio rajono savivaldybės administracijos, Radviliškio rajono savivaldybės sveikatos priežiūros, globos įstaigų vadovų pasitarime buvo ieškoma sprendimų situacijai Baisogalos pirminės sveikatos priežiūros centro Slaugos skyriuje suvaldyti ir užtikrinti būtinąsias paslaugas Slaugos skyriaus pacientams.

Pasak Baisogalos pirminės sveikatos priežiūros centro direktorės Aušros Juškienės, šiuo metu visų sergančiųjų būklė nėra bloga, didžiausia problema šiuo metu yra personalas – trūksta slaugytojų, dar labiau – slaugytojų padėjėjų. Dauguma slaugytojų, dirbančių Slaugos skyriuje, yra pensinio amžiaus, rizikos grupėje. Gydytojams, dirbantiems Baisogalos pirminės sveikatos priežiūros centro slaugos skyriuje, kol kas COVID-19 ligos atvejų nėra nustatyta.

Baisogalos pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Aušra Juškienė kreipėsi į kitas Radviliškio rajono savivaldybės sveikatos priežiūros įstaigas dėl darbuotojų pasitelkimo šiai darbuotojų trūkumo krizei išspręsti, taip pat kreiptasi ir į medicinos darbuotojus rengiančias kolegijas, galbūt jų studentai, kurie šiuo metu mokosi nuotoliniu būdu, galėtų pagelbėti laikinai įsidarbindami Baisogalos pirminės sveikatos priežiūros centro Slaugos skyriuje.

Pirmas COVID-19 ligos atvejis Baisogalos pirminės sveikatos priežiūros centro Slaugos skyriuje nustatytas dviem darbuotojams privalomojo darbuotojų testavimo metu. Sužinojus testų rezultatus, tuoj pat imtasi priemonių ištestuoti visus Slaugos skyriaus gyventojus ir darbuotojus. Masinis testavimas vykdytas lapkričio 20 dieną, po jo ir paaiškėjo COVID-19 ligos protrūkio mastas.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Skaityti daugiau

Aktualijos

Mokiniai rajono mokytojus įamžino rašiniuose

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio Lizdeikos gimnazija kartu su Radviliškio suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriumi jau antrus metus iš eilės organizavo rajono 1-2 (9-10) ir 3-4 (11-12) klasių mokinių rašinių konkursą.

Pasidžiaugę pirmųjų metų rezultatais ir išleidę mokinių rašinių knygelę ,,Žodis Mokyklai“, šių metų pavasarį mokinius vėl pakvietėme rašyti rašinius ,,Žodis Mokytojui“. Su jauduliu laukėme darbų: ką pasakys jauni žmonės apie Mokytoją, jo profesiją, kas jiems yra Mokytojas ir ką jų gyvenime jis reiškia. Sulaukėme be galo nuoširdžių ir jautrių rašinių. Juose mokiniai išsakė pačius šilčiausius žodžius mūsų rajono mokytojams, pasidalino savo prisiminimais apie pirmąsias mokytojas, buvusius ir esamus auklėtojus, patirtus nuotykius ir gyvenimo pamokas. Rašiusieji įvertino nuoširdų mokytojų darbą, atsidavimą, charakterio bruožus, profesionalumą, gebėjimą patraukti, sudominti, būti pavyzdžiu.  

Nekantriai laukėme apdovanojimų šventės, deja, dėl pirmosios pandemijos bangos pavasarį ji neįvyko. Su viltimi ruošėmės naujiesiems mokslo metams, kad galėtume Mokytojų dienos proga pagerbti konkurso dalyvius ir juos rengusius mokytojus, tačiau ir vėl sutrukdė nelemtas virusas ir paskelbtas karantinas. Knygutės ,,Žodis Mokytojui“ ir padėkos raštai su Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Radviliškio rajono biuro rėmėjų dovanėlėmis laureatams iškeliavo asmeniškai, nors labai norėjosi susitikti.

Dėkojame visiems dalyviams ir neprarandame vilties, kad galėsime vėl džiaugtis mokinių darbais ir susitiksime 2021-ųjų pavasarį. Ši mintis skatina nenuleisti rankų ir kviesti jau dabar galvoti apie naujus rašinius. Tikime, kad knyga tapo ne vieno iš mokinių draugu visiems nelengvu laikotarpiu, todėl šį kartą rašinių konkursą pavadinome ,,Žodis Knygai“.

Rita Šimkuvienė

Radviliškio Lizdeikos gimnazijos lietuvių k. mokytoja

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019