Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Po Radviliškio baseiną „plaukios“ 18 etatų

Avatar

Paskelbta

data

Visai dar neseniai opozicijos priremti prie sienos Radviliškį valdantys konservatoriai su socdemais dievagojosi, kad taupydami mokesčių mokėtojų pinigus turi atleisti Polekėlės globos namų administraciją ir šiuos globos namus prijungti prie Šeduvos globos namų. Pasak valdančiųjų, po reorganizacijos gerės senoliams suteikiamos paslaugos. Tik mažytė smulkmenėlė: atleidžiamas iš darbo direktorius nepriklauso valdančiosioms partijoms.

Neilgai truko toks taupumo vajus. Radviliškio mieste statomam baseinui administruoti konservatoriai įkūrė atskirą įstaigą, o kad bangos tuščiai neplautų baseino kraštų, reikia visos gvardijos jam aptarnauti – tarybai teiktas sprendimas, kuriuo nutarta patvirtinti net 18 etatų naujo baseino aptarnavimui. „Viskas tik rajono gyventojų patogumui, viskas lankytojų aptarnavimo kokybei“ –  vėl suokia valdantieji ir kaip Marytė Melnikaitė jie neišduos tikrųjų priežasčių, kodėl baseinui administruoti reikalinga ne tik atskira įstaiga su direktoriumi, bet ir du direktoriaus pavaduotojai – sportui ir ūkiui.

Meras A.Čepononis garsiai ištrimitavo, kad baseinas š.m. liepos 1 dieną bus atidarytas. Tokia baseino atidarymo data kelia juoką ne tik statybininkams, radviliškiečiams, bet ir savivaldybės darbuotojams, tačiau tai merui nesutrukdė jos  pasiviešinti savivaldybės gausiai apmokamam savaitraštyje. Bet, kaip Lietuvoje sakoma, pagyvensim – pamatysim, bet tai visiškai netrukdo „kepti“ naujus etatus iš mokesčių mokėtojų pinigėlių.

Keistai  taupumo siekia  Radviliškio konservatoriai: vieną dieną verkia, meluoja, kad nėra pinigėlių ir reikia atleisti tvarkingai dirbančių Polekelės globos namų administraciją, kitą dieną yra pinigų ir „kepam“ naujus etatus. Bet toks jau konservatoriškas valdymas… Tačiau radviliškiečiams privalu žinoti,  galutinę sąskaitą už „šiltų“ vietų kūrimą apmokės rajono mokesčių mokėtojai…ir taip pasaka be galo.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi