Po laidos televizijoje – tyrimas, privedęs iki žmonių išnaudojimo

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, po televizijos laidoje paviešintos informacijos, kad Radviliškio r., Beinoriškio k., rasti asmenys laikomi per prievartą ir iš jų paimti asmens dokumentai, dar š. m. spalio mėnesį pradėjo tyrimą.

Tikrinant pirminę informaciją, sodyboje pareigūnai rado ir paėmė galimai psichotropinius vaistus. Paimtas labai didelis psichotropinių, receptinių, vaistų kiekis – iš viso apie 3000 tablečių. Kadangi pirminė informacija pasitvirtino, todėl ikiteisminį tyrimą toliau atliko Kauno apskrities kriminalistai, tiriantys organizuotus nusikaltimus, o tyrimo organizavimą perėmė Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius prokurorai.

Atliekamo ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad nuo 2016 m. asmenys prieš jų valią buvo laikomi įvairiuose Lietuvos miestuose. Jie galimai buvo verčiami dirbti darbus, marinami badu, iš jų buvo atimti asmens dokumentai, galiausiai naudotasi jų gaunamomis pašalpomis.

Tęsiant ikiteisminį tyrimą bei atliekant įvairius slaptus ikiteisminio tyrimo veiksmus, taip pat buvo nustatyti ir kiti galimai nukentėję asmenys, kurie neteisėtai ir prieš jų valią, galimai apsvaiginti psichotropiniais preparatais, buvo laikomi įvairiose Lietuvos vietovėse, verčiami dirbti įvairius darbus, o pasinaudojant jų bejėgiškumu ir socialinių įgūdžių stoka, buvo naudojamasi gaunamomis pašalpomis, galimai jų vardu atidarinėjamos banko sąskaitos, disponuojama elektroniniais duomenimis, imamos paskolos jų vardu.

Ikiteisminio tyrimo metu iš viso nustatyti 7 asmenys (nuo 40 iki 70 metų vyrai ir moterys), galimai nukentėję nuo nusikalstamų veikų. Pareigūnai neatmeta, jog nukentėjusiųjų skaičius gali didėti.

Surinkus pakankamai duomenų apie vykdomą nusikalstamą veiką, praėjusią savaitę, gruodžio 3 d., buvo surengta sulaikymo operacija. Vienu metu Vilniuje, Kaune ir Radviliškio rajone buvo daromos kratos, sulaikyti du įtariamieji – 61 metų moteris ir  jaunas 24 metų vyras. Atlikus 7 kratas buvo rastas ir paimtas didelis kiekis psichotropinių vaistų, tyrimui reikšmingi dokumentai bei kiti daiktiniai įrodymai.

Sulaikytieji Kauno miesto gyventojai policijos pareigūnams yra žinomi, anksčiau teisti už įvairius turtinius bei smurtinius nusikaltimus, jiems pareikšti įtarimai pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. 3 d. (dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu). Už tai gresia laisvės atėmimas iki penkiolikos metų.

Kauno miesto apylinkės teismas abiems įtariamiesiems skyrė griežčiausias kardomąsias priemones – suėmimą 3 mėnesiams.

Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius prokurorai.

Lietuvos policijos informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts