Socialiniai tinklai

Aktualijos

Po 6 000 eurų baudą teismas skyrė dviem užsieniečiams, atvykusiems į Radviliškio geležinkelio stotį pasiimti kontrabandinių cigarečių

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmuose priimtas baudžiamasis įsakymas, kuriuo skirta bausmė dviem Baltarusijos piliečiams. 29 m. A. K. ir 28 m. V. A., veikdami bendrininkų grupėje ir iš anksto susitarę, atvyko į Radviliškio geležinkelio stotį pasiimti iš Baltarusijos traukiniu atgabentų ir vagonuose paslėptų 2 170 pakelių kontrabandinių cigarečių. Baudžiamajam įsakymui įsiteisėjus, užsieniečiams teks sumokėti po 6 000 eurų baudą, bus konfiskuotas automobilis.

Dviejų traukinio vagonų konstrukcijose buvo paslėpta 2 170 cigarečių pakelių su Baltarusijos Respublikos banderolėmis. Į Lietuvą atgabentų kontrabandinių cigarečių vertė, įskaitant privalomus sumokėti mokesčius, siekia 7 655,50 eurų. Abu kaltinamieji prisipažino padarę nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailisi. Tai jų atsakomybę lengvinanti aplinkybė.

Atsakomybę sunkinančia aplinkybe pripažįstama, kad nusikalstamą veiką padarė bendrininkų grupėje. Skiriant bausmę kaltinamiesiems, teismas atsižvelgia į tai, kad abu kaltinamieji padarė nusikaltimą, kuris priskiriamas apysunkių nusikaltimų kategorijai. A. K. ir V. A. anksčiau neteisti, nedirba. Teismas daro išvadą, kad bausmės tikslai bus pasiekti A. K. ir V. A. paskyrus baudą, kas priverstų juos tinkamai įvertinti savo neteisėtą elgesį, nustatant prokuroro prašomą baudos dydį. Kaltinamiesiems paskirta bausmė mažintina vienu trečdaliu.

Kaltinamasis A. K. per ikiteisminį tyrimą parodė, kad su juo susisiekė pažįstamas, kurio pavardės nežino ir paprašė lapkričio 9 d. vakare iš Radviliškio geležinkelio stoties paimti traukiniu atgabentas cigaretes ir nuvežti jas vienam žmogui. Vyras už tai pažadėjęs sumokėti 350 eurų.

Teismas nustatė, kad kaltinamieji A. K. ir V. A., veikdami bendrininkų grupėje, 2020 m. lapkričio mėnesį susitarė su Baltarusijoje gyvenančiu ikiteisminio tyrimo metu nenustatytu asmeniu, kad šis cigaretes paslėps traukinio, vykstančio į Radviliškio geležinkelio stotį, vagonuose. Buvo susitarta, kad nelegalų krovinį Radviliškio geležinkelio stotyje pasiims kaltinamieji V. A. ir A. K. Pagal išankstinį susitarimą, nenustatytas asmuo 2 170 cigarečių pakelių su Baltarusijos Respublikos banderolėmis paslėpė dviejų vagonų konstrukcijose. Kaltinamieji A. K. ir V. A. 2020 m. lapkričio 9 dieną, veikdami bendrininkų grupėje, automobiliu nuvyko prie Radviliškio geležinkelio stoties. Automobilį pasistatė netoli vagonų sąstato. V. A. liko automobilyje, o A. K. su sportiniu krepšiu pradėjo nešti iš vagonų juose paslėptas cigaretes. Atnešus prie automobilio 740 pakelių cigarečių, abu kaltinamuosius sulaikė Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių pasienio rinktinės pareigūnai.

Baudžiamasis įsakymas įsiteisėja per 14 d. nuo šio dokumento gavimo dienos. Įsiteisėjęs baudžiamasis įsakymas yra neskundžiamas.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Mob. 8 676 50 348

Faks. (8 41) 598 480

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

https://siauliu.teismai.lt/

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Naktį du girti radviliškiečiai daužė namo bei buto duris, gadino automobilių veidrodėlius

Avatar

Paskelbta

data

Sausio 22 d. 2.30 val. Radviliškyje, Kaštonų g., neblaivus (2,25
prom.) vyras, gim. 1995 m., ir kitas neblaivus (2,04 prom.) vyras, gim.
1989 m., sugadino trijų lengvųjų automobilių veidrodėlius,
sulaužė daugiabučio namo laiptinės duris bei apgadino vieno buto
duris. Abu įtariamieji sulaikyti ir uždaryti į areštinę.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Radviliškyje du nepažįstamieji užpuolė ir apvogė automobilio vairuotoją

Avatar

Paskelbta

data

Sausio 21 d. 7.11 val. Radviliškyje, G. Sakalausko g., vyrą, gim. 1961
m., sumušė du nepažįstami asmenys ir iš jo automobilio pagrobė
krepšį su asmeniniais daiktais, dokumentais ir maisto produktais.
Nukentėjusysis galvos žaizdas po medikų apžiūros Radviliškio
ligoninėje gydosi ambulatoriškai. Turtinė žala – 385 eurai. Vėliau
netoli įvykio vietos pagrobtas krepšys su daiktais rastas.
Nusikalstamos veikos padarymu įtariami neblaivus (2,32 prom.) vyras,
gim. 1992 m., ir neblaivus (1,80 prom.) vyras, gim. 1982 m., sulaikyti
ir uždaryti į areštinę.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi