Socialiniai tinklai

Aktualijos

Patriotizmo ir pilietiškumo ugdymas  pamokoje „Ginklo broliai“

Avatar

Paskelbta

data

Kovo 23 dieną  Gražinos pagrindinės mokyklos7a klasės mokiniai su lietuvių kalbos mokytoja J. Laurutiene ir istorijos mokytoja L. Škėmiene vyko į Minaičių kaime esantį Lietuvos laisvės sąjūdžio memorialą. Čia mokiniams vyko integruota lietuvių kalbos ir istorijos pamoka „Ginklo broliai“ netradicinėje aplinkoje. Septintokus pasitiko garsiosios Miknių sodybos šeimininkė  ir partizanų bunkerio prižiūrėtoja  Julijona Mikniūtė- Petrėtienė, kuri yra 1949 metais vykusio Lietuvos partizanų vadų suvažiavimo įvykių liudininkė.

Pamoka prasidėjo sodybos klėtyje, kur yra partizanų bunkerio rekonstrukcija. Ponia Julijona pasidalijo prisiminimais apie  partizanų vadų suvažiavimą, jų gyvenimą ir veiklą bunkeryje. Mokiniai domėjosi klėtyje demonstruojamais eksponatais, uždavinėjo klausimus šeimininkei.

Septintokai  per lietuvių kalbos pamokas jau buvo susipažinę su partizanų kūryba, ypač dainomis. Todėl išmoktas gražias miško brolių dainas jie padainavo sodybos klėtyje.

Sodybos kieme pastatytas gražus ir prasmingas paminklas žuvusiems Lietuvos nepriklausomybės gynėjams, ant kurio išrašyti partizanų vadų, dalyvavusių LLKS suvažiavime vardai. Mokiniai žuvusius pagerbė tylos minute ir čia pat padainavo dainą „ Laisvė“.

Integruotą pamoką netradicinėje aplinkoje mokiniai tęsė prie partizanų bunkerio esančioje ekspozicijoje. Septintokai atliko įvairias praktines užduotis: atsakymų į pateiktus klausimus ieškojo informaciniuose stenduose, tyrinėdami eksponatus, kalbindami ponią Julijoną. Taip pat sudarė 10 daiktų, kurie, jų nuomone, galėjo būti partizanų bunkeryje, sąrašą, kūrė 7-8 sakinių pasakojimą apie partizanų gyvenimą bunkeryje.

Taip mokiniai gyvai mokėsi atkurti Pasipriešinimo judėjimo Lietuvoje istoriją. Ši patirtis ir naujos žinios tikrai pravers  gyvenime.

Išvyką vainikavo lipimas į Šiaulės bokštą. Kiekvienas, užlipęs į 21 metro aukščio Šiaulės kalno apžvalgos bokštą, galėjo pasigrožėti  Šiaulėnų ir Šaukoto apylinkių vaizdais.

Mokinių komentarai (kalba netaisyta):

Integruotos pamokos metu aš sužinojau nežinotų dalykų apie partizanus: ką jie veikė, kaip apsisaugojo nuo priešų, ką darė, kad jų nesusektų. Įdomiausia yra tai, kad viskas vyko netoli Radviliškio. Labai smagu buvo užlipti į Šiaulės bokštą. (Evaldas)

Man ši pamoka labai patiko. Nustebino bunkeris. Niekada negalvojau, kad teks sutikti žmogų, kuris gali papasakoti tikrus istorinius įvykius. Kai dainavome partizanines dainas, man asmeniškai šiurpuliukai vaikščiojo po kūną. (Kornelija)

Iki šios integruotos pamokos galvojau, kad ta partizanų slėptuvė atrodo šiek tiek kitaip, bet dabar tikrai žinosiu, kaip ji atrodo. Manau, reikia daugiau tokių pamokų. (Justas)

Kai pirmą kartą pamačiau partizanų bunkerį, mane užplūdo įvairūs klausimai: kaip jie čia gyveno, miegojo, slėpėsi? Buvo be galo smagu dainuoti partizanų dainas. Tai geriausia integruota pamoka su istorijos ir lietuvių mokytojomis! (Visanta)

Buvo labai įdomu, kai ta močiutė pati pasakojo apie partizanus iš savo gyvenimo patirties. Tokios pamokos yra įdomesnės ir per jas sužinome tai, ko per paprastas pamokas nelabai ir klausytumėmės. (Areta)

 

Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos
lietuvių kalbos mokytoja metodininkė J. Laurutienė

Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos
istorijos mokytoja metodininkė L. Škėmienė

 

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Šimtadienio ir Paskutinio skambučio šventės aidai

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro bendruomenė puoselėja gražią tradiciją – kiekvienais metais, likus 100 dienų iki egzaminų, trečiakursiai, mokytojai, auklėtojai, draugai kviečiami į Šimtadienio ir Paskutinio skambučio šventę.

Siekiant atsakingai saugoti savo ir kitų sveikatą šiemet šventė surengta nuotoliniu būdu. Smagu, kad ji tapo nemažiau emocinga ir įsimenanti.

Šilti šventės vedėjos specialiosios pedagogės žodžiai ir vaizdo filmukas apie trejus metus mokykloje sujaudino ne vieną: tie daug čia patirta, sužinota, keliauta, sportuota. Centro direktoriaus, pavaduotojos ugdymui, praktinio mokymo vadovo, profesijos mokytojų, auklėtojų nuoširdūs palinkėjimai palietė ne vieno mokinio ir mokytojo širdį, išriedėjo ašara. Mokinių pasisakymuose – mieli prisiminimai iš centro gyvenimo, padėka mokytojams ir auklėtojams, ateities planai.

Nesvarbu, kad šventė nuotolinė, kad nebuvo galimybės apsikabinti, paspausti ranką, įteikti gėlės žiedą. Ji tikrai nuoširdi, įsimenanti, kviečianti tolimesniam keliui į pasirinktą profesiją.

Centro informacija

Skaityti daugiau

Aktualijos

RTVMC Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriuje abiturientų ir absolventų šventė

Avatar

Paskelbta

data

RTVMC Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriaus bendruomenė rinkosi į virtualią Šimtadienio ir Paskutinio skambučio šventę. Šventė kiek neįprasta, ne tokia, prie kokios esame įpratę, tačiau nemažiau reikšminga. Dvyliktokai pažymėjo šimto dienų laiką, likusį iki brandos egzaminų. Trečio kurso mokiniai – Paskutinio skambučio šventę, po kurios jų pamokos mokykloje baigėsi, o iki finišo tiesiosios – tai yra kompetencijų vertinimo egzaminų – liko tik praktikos atlikimas darbo vietose.

Renginyje netrūko gražių žodžių, palinkėjimų ir sveikinimų. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Stanislava Kavaliauskienė linkėjo mokiniams sėkmės ir džiaugėsi jaunuolių gebėjimu prisitaikyti prie nuotolinio mokymo. Pirmo kurso mokiniai įteikė abiturientams Šimtadienio kalendorių, padėsiantį neprarasti laiko nuovokos. Absolventai perskaitė savo „testamentą“ ir įteikė atminimo dovaną mokyklai. Gražius žodžius vieni kitiems skyrė ir patys mokiniai, ir administracijos darbuotojai, ir grupių vadovai. Galima tik pasidžiaugti, kad virtualus bendravimas, neatima galimybės švęsti mums svarbias šventes ir leidžia neprarasti svarbaus bendrystės jausmo.

Linkime savo abiturientams ir absolventams nepamiršti, kad gyvenimas yra dinamiškas: siekimai ir tikslai keičiasi, bet svarbiausia – suprasti, kas Jums teikia laimę. Džiaukitės darydami tai, kas Jums patinka, ir gerbkite save už tai, kad sugebate džiaugtis ir suprantate, ko trokštate.

Neformaliojo švietimo organizatorė Audra Kisežauskė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi