Socialiniai tinklai

Aktualijos

Merui „pakėlus sparnus“ į Seimą savivaldybė liks praskolinta?

Avatar

Paskelbta

data

Birželio 17 d. vykusiame neeiliniame Radviliškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje  buvo prašoma Tarybos narių pritarti 3 mln. eurų trumpalaikės paskolos ėmimui. Šio skolinimosi tikslas, kaip buvo paaiškinta, užtikrinti savalaikį darbo užmokesčio išmokėjimą Savivaldybės švietimo, kultūros, socialinės apsaugos ir kitų biudžetinių įstaigų darbuotojams, atsiskaityti su „Sodros“ biudžetu bei atsiskaityti už paslaugas ir darbus

Tarybos nariai buvo šokiruoti

Jau kelerius metus iš eilės Radviliškio rajono meras konservatorius  A. Čepononis giriasi, kad rajono savivaldybė neturi skolų. „Nepavydžiu toms savivaldybėms, kurios turi skolų – jos turi galvoti ne tik, kaip jas grąžinti, bet ir kaip investuoti. Mes tokio galvos skausmo neturime“,- sakė viename interviu A. Čepononis.  Tačiau greitai situacija gali kardinaliai pasikeisti – savivaldybė nutarė  iš Finansų ministerijos imti  3 mln. eurų trumpalaikę paskolą.

Kai kurie Tarybos nariai buvo šokiruoti – kam  reikia imti paskolą, jeigu rajono biudžete yra  5 mln. eurų? Ar jie jau „nuskendo“ mero įsisavinimo projektuose?

„Kaip čia atsitiko, kad merui ruošiantis į Seimą savivaldybė liks praskolinta? Kur  dingo iš biudžeto sutaupyti 5 mln. eurų?“,- posėdžio metu mero paklausė Tarybos narys  G. Lipnevičius.

Paprastai viską žinantis meras kaip įmanydamas vengė atsakinėti į klausimus ir vis į pagalbą kvietėsi Finansų skyriaus vedėją  R. Chlebauskienę.

Pasak šį sprendimo projektą pristačiusios Finansų skyriaus vedėjos R. Chlebauskienės, nesvarbu, kad šiuo metu biudžete yra pinigų, tačiau jų gali pritrūkti spalio mėnesį, tad imti trumpalaikę paskolą būtina.

„Neaišku, kaip toliau vystysis ekonominis lygis, prognozuojama, kad iki kitų metų pabaigos bus surinkta 14,6 proc. mažiau gyventojų pajamų mokesčio, o tai daugiau nei 3 mln. eurų. Šiuo metu rajono biudžete pinigų yra, tačiau jų gali pritrūkti 4 ketvirtyje. Šiuo metu savivaldybė nuo vasario mėnesio jau negavo 679 tūkst. eurų gyventojų  pajamų mokesčio (GPM). Nesvarbu, kad dabar turime pinigų, tvirtindami biudžetą, patvirtinome išlaidas, jeigu neturėsime pajamų, o tik išlaidų, pinigų biudžete gali nebelikti“,- sakė R. Chlebauskienė.

Tarybos nariui G. Lipnevičiui iškilo klausimas – jeigu nesurinkta kiek per 600 tūkst. eurų GPM, kam reikia skolintis 3 mln. eurų? Juk nuo šios sumos reikės mokėti palūkanas.

Tarybos narė Z. Žvikienė taip pat suabejojo, kam reikia imti 3 mln. trumpalaikę paskolą, jeigu valstybė įsipareigojusi savivaldybėms grąžinti 70 proc. negautų gyventojų pajamų mokesčių? Gal būtų galima išsiversti su šiomis grąžintomis lėšomis bei sutaupytais milijonais?

Į šį klausimą taip ir nebuvo aiškiai atsakyta. Aišku tik viena – kokią didžiausią sumą skolina Finansų ministerija, tokią savivaldybė pasiruošusi imti ir užsikrauti finansinę naštą. Ir visai nesvarbu, kad šiuo metu biudžete pinigų užtenka – o jeigu  ateityje pritrūks…

Balsavimo rezultatai

Už tai, kad savivaldybei būtų leista imti trumpalaikę 3 mln. paskolą, balsavo 17 Tarybos narių. Socialdemokratai ir „darbiečiai“ nepalaikė sprendimo, kad būtų paimta paskola, o savivaldybė nepritrūktų  lėšų  švietimo bei kitų sričių savivaldybės įstaigų darbuotojų atlyginimams.

Po balsavimo trumpai pakomentavo savo sprendimą nepartinis Tarybos narys.

„Mes balsavome už leidimą imti paskolą, nes jos nepaėmus be atlyginimų gali likti savivaldybės įstaigų darbuotojai“,- sakė Tarybos narys G. Lipnevičius.

Štai ir žlugo paskutinis Radviliškio savivaldybės pasididžiavimas, kad neturi skolų. Pagal duotą leidimą radviliškiečiai skolą turės, o merui kandidatuojant į Seimą, savivaldybę prislėgs ne bent kokia, o  3 mln. eurų skola.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Virtualus susitikimas su Egle Aukštikalnyte Hansen

Avatar

Paskelbta

data

Kovo 3 dieną yra minima Pasaulinė laukinės gamtos diena, kviečianti švęsti laukinės gamtos grožį ir domėtis laukine gyvūnija ir augalija. Ta proga Šiaulių PRC Prekybos ir verslo skyriaus bendruomenė virtualiai bendravo su Egle Aukštikalnyte Hansen, kuri šiuo metu keliauja ir fotografuoja laukinę gamtą, gyvūnus po MASAI MARĄ (Kenija, Afrika). Susitikime pašnekovė pasakojo apie savo gyvenimą Kenijoje, Afrikos draustinius, nacionalinius parkus, kur stebi, kaip laukiniai gyvūnai gyvena, ir juos fotografuoja. Paklausta, ar laukinėje gamtoje saugu, Eglė Aukštikalnyte Hansen atsakė, kad saugu, tik reikia mokėti matyti, girdėti ir skaityti gamtos ženklus. Papasakodama apie vietinių žmonių gyvenimą, tradicijas ir papročius, E. Aukštikalnytė Hansen pastebėjo, kad tradicijos ir papročiai po truputį keičiasi, kai kurių dalykų jauni išsilavinę žmonės atsisako.

Kadangi keletą metų E. Aukštikalnytė Hansen gyveno Šanchajuje (Kinijoje), tai buvo paprašyta palyginti gyvenimą tose dvejose vietose: Kinijoje ir Kenijoje. Apie gyvenimą Kinijoje yra pasakojama ir knygoje „Mamahuhu: šešeri metai Kinijoje“.  Paklausta, kodėl nerašo arba nekuria laidos apie Lietuvos gamtą, pašnekovė prisipažino, kadangi dar neinvestavo pakankamai savo laiko, tad gimtosios šalies gamtos tiek gerai nepažįstą, kad galėtų, pavyzdžiui, parašyti knygą. Bet patikino, kad Lietuvoje tikrai yra gerų rašytojų, fotografų, kurie atskleidžia Lietuvos grožį.

Eglė pasidžiaugė šiandieniniu jaunimu, kuriuo žavisi ir tiki. Anot Eglės, šiandieninis jaunimas fantastiškas, jie protingi, ieškantys, jie turi daug įvairiausių galimybių, jiems priklauso ateitis. Tad ji jaunimui linkėjo pasitikėti savo intuicija, surasti pusiausvyrą tarp laukinės gamtos ir žmogaus, suvokti, kad žmogus daug ką gali, gali atrasti, sukurti, bet gali ir sunaikinti, tad linkėjo kuo daugiau sukurti panaudojant laukinės gamtos resursus, nepakenkiant vienas kitam ir išlaikant sveiką pusiausvyrą. Linkėjo turėti labai daug svajonių, kurios yra pagrindinis idėjų generatorius, būti lankstiems ir išbandyti save daugelyje veiklų.

Susitikime kalbėta apie knygas „Mama Afrika“, „Laukinė motina gamta“, „Mamahuhu: šešeri metai Kinijoje“.

O mokiniai domėjosi, kaip fotografei pavyko susigyventi su vietine bendruomene, kokia kalba susikalba su vietiniais gyventojais, koks mylimiausias gyvūnas, apie žmogaus poveikį laukinei gamtai ir kur tie pokyčiai matomi ryškiausiai, kas arčiau širdies: Lietuva ar Kenija?

Skaityti daugiau

Aktualijos

SVARBI INFORMACIJA! Pasikeitė gatvės pavadinimas, kurioje įsikūrę Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmai

Avatar

Paskelbta

data

Pasikeitė gatvės pavadinimas, kurioje įsikūrę Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmai. Dabar gatvė vadinasi Algirdo Juliaus Greimo. Nors gatvės pavadinimo lentelės dar nepakeistos (tebėra senasis P. Cvirkos gatvės pavadinimas), teismo lankytojams ir asmenims, siunčiantiems dokumentus paštu, tai labai svarbi informacija.  Naujas Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų adresas: Algirdo Juliaus Greimo g. 77, LT-77165 Šiauliai.

2021 m. kovo pradžioje Registrų centro Adresų registre įregistruotas naujas gatvės pavadinimas. Šiaulių miesto savivaldybės taryba 2020 m. gruodžio 3 d. priėmė sprendimą „Dėl P. Cvirkos gatvės pavadinimo pakeitimo“ ir nusprendė pakeisti Šiaulių miesto P. Cvirkos gatvės pavadinimą į Algirdo Juliaus Greimo gatvės pavadinimą.

Kaip Teismą informavo Šiaulių miesto savivaldybės administracija, kol kas Algirdo Juliaus Greimo gatvės pavadinimo nėra žemėlapiuose. 

A. J. Greimas yra vienas žymiausių pasaulio semiotikų. Jis 1929–1931 m. ir 1940–1944 m. gyveno Šiauliuose, mokytojavo Mergaičių gimnazijoje ir Prekybos institute, buvo Tautinės lietuvių studentų korporacijos Neo-Lithuania narys, priklausė Šiaulių kultūrininkų būreliui.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Mob. 8 676 50 348

Faks. (8 41) 598 480

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

https://siauliu.teismai.lt/

Skaityti daugiau

Skaitomiausi