Socialiniai tinklai

Aktualijos

Merui „pakėlus sparnus“ į Seimą savivaldybė liks praskolinta?

Avatar

Paskelbta

data

Birželio 17 d. vykusiame neeiliniame Radviliškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje  buvo prašoma Tarybos narių pritarti 3 mln. eurų trumpalaikės paskolos ėmimui. Šio skolinimosi tikslas, kaip buvo paaiškinta, užtikrinti savalaikį darbo užmokesčio išmokėjimą Savivaldybės švietimo, kultūros, socialinės apsaugos ir kitų biudžetinių įstaigų darbuotojams, atsiskaityti su „Sodros“ biudžetu bei atsiskaityti už paslaugas ir darbus

Tarybos nariai buvo šokiruoti

Jau kelerius metus iš eilės Radviliškio rajono meras konservatorius  A. Čepononis giriasi, kad rajono savivaldybė neturi skolų. „Nepavydžiu toms savivaldybėms, kurios turi skolų – jos turi galvoti ne tik, kaip jas grąžinti, bet ir kaip investuoti. Mes tokio galvos skausmo neturime“,- sakė viename interviu A. Čepononis.  Tačiau greitai situacija gali kardinaliai pasikeisti – savivaldybė nutarė  iš Finansų ministerijos imti  3 mln. eurų trumpalaikę paskolą.

Kai kurie Tarybos nariai buvo šokiruoti – kam  reikia imti paskolą, jeigu rajono biudžete yra  5 mln. eurų? Ar jie jau „nuskendo“ mero įsisavinimo projektuose?

„Kaip čia atsitiko, kad merui ruošiantis į Seimą savivaldybė liks praskolinta? Kur  dingo iš biudžeto sutaupyti 5 mln. eurų?“,- posėdžio metu mero paklausė Tarybos narys  G. Lipnevičius.

Paprastai viską žinantis meras kaip įmanydamas vengė atsakinėti į klausimus ir vis į pagalbą kvietėsi Finansų skyriaus vedėją  R. Chlebauskienę.

Pasak šį sprendimo projektą pristačiusios Finansų skyriaus vedėjos R. Chlebauskienės, nesvarbu, kad šiuo metu biudžete yra pinigų, tačiau jų gali pritrūkti spalio mėnesį, tad imti trumpalaikę paskolą būtina.

„Neaišku, kaip toliau vystysis ekonominis lygis, prognozuojama, kad iki kitų metų pabaigos bus surinkta 14,6 proc. mažiau gyventojų pajamų mokesčio, o tai daugiau nei 3 mln. eurų. Šiuo metu rajono biudžete pinigų yra, tačiau jų gali pritrūkti 4 ketvirtyje. Šiuo metu savivaldybė nuo vasario mėnesio jau negavo 679 tūkst. eurų gyventojų  pajamų mokesčio (GPM). Nesvarbu, kad dabar turime pinigų, tvirtindami biudžetą, patvirtinome išlaidas, jeigu neturėsime pajamų, o tik išlaidų, pinigų biudžete gali nebelikti“,- sakė R. Chlebauskienė.

Tarybos nariui G. Lipnevičiui iškilo klausimas – jeigu nesurinkta kiek per 600 tūkst. eurų GPM, kam reikia skolintis 3 mln. eurų? Juk nuo šios sumos reikės mokėti palūkanas.

Tarybos narė Z. Žvikienė taip pat suabejojo, kam reikia imti 3 mln. trumpalaikę paskolą, jeigu valstybė įsipareigojusi savivaldybėms grąžinti 70 proc. negautų gyventojų pajamų mokesčių? Gal būtų galima išsiversti su šiomis grąžintomis lėšomis bei sutaupytais milijonais?

Į šį klausimą taip ir nebuvo aiškiai atsakyta. Aišku tik viena – kokią didžiausią sumą skolina Finansų ministerija, tokią savivaldybė pasiruošusi imti ir užsikrauti finansinę naštą. Ir visai nesvarbu, kad šiuo metu biudžete pinigų užtenka – o jeigu  ateityje pritrūks…

Balsavimo rezultatai

Už tai, kad savivaldybei būtų leista imti trumpalaikę 3 mln. paskolą, balsavo 17 Tarybos narių. Socialdemokratai ir „darbiečiai“ nepalaikė sprendimo, kad būtų paimta paskola, o savivaldybė nepritrūktų  lėšų  švietimo bei kitų sričių savivaldybės įstaigų darbuotojų atlyginimams.

Po balsavimo trumpai pakomentavo savo sprendimą nepartinis Tarybos narys.

„Mes balsavome už leidimą imti paskolą, nes jos nepaėmus be atlyginimų gali likti savivaldybės įstaigų darbuotojai“,- sakė Tarybos narys G. Lipnevičius.

Štai ir žlugo paskutinis Radviliškio savivaldybės pasididžiavimas, kad neturi skolų. Pagal duotą leidimą radviliškiečiai skolą turės, o merui kandidatuojant į Seimą, savivaldybę prislėgs ne bent kokia, o  3 mln. eurų skola.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Paskelbti nuosprendžiai dviem užsieniečiams, kurių vienas vairavo neblaivus, kitas policininkui pasiūlė kyšį

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose išnagrinėtos dvi baudžiamosios bylos ir paskelbti nuosprendžiai dviem užsieniečiams – Latvijos ir Estijos piliečiams, kurie naktį Šiauliuose nusprendė įsigyti alkoholinių gėrimų. Kaltinamasis A. G. neblaivus vairavo draugo automobilį, kitas kaltinamasis, automobilio savininkas, A. P. policijai pasiūlė kyšį. Abu užsieniečiai atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Neblaivus už vairo sėdęs 31 metų A. G. perduotas sutuoktinės atsakomybei pagal laidavimą be užstato 1 metams. Jam teismas skyrė dvi baudžiamojo poveikio priemones: uždraudė vairuoti kelių transporto priemones 1 metus 9 mėnesius ir konfiskavo draugo A. P. automobilį, kurio vertė beveik 10 500 eurų.

Kyšį policijai siūlęs 29 metų A. P. perduotas sesers atsakomybėn pagal laidavimą 1 metams 6 mėnesiams be užstato. Jam skirta baudžiamojo poveikio priemonė – 500 eurų (10 MGL) įmoka į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą, įpareigojant sumokėti įmoką per 4 mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo.

Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose pagreitinto proceso tvarka nagrinėtos dvi atskiros baudžiamosios bylos.

Teismas konstatavo, kad A. G. padarė vieną nusikalstamą veiką, priskiriamą nesunkių nusikaltimų kategorijai, veika baigta. Anot bylą nagrinėjusio Šiaulių rūmų teisėjo Broniaus Vinciūno, A. G. nusikalto būdamas neteistas. Nustatyta jo atsakomybę lengvinanti aplinkybė – pripažino padaręs nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailisi ją padaręs. Atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta. Administracine tvarka nebaustas, dirba, charakterizuojamas teigiamai.

Baudžiamąją bylą nagrinėjusi Šiaulių rūmų teisėja Alma Berniūnaitė teigė, kad kaltinamasis A. P. padarė apysunkį nusikaltimą, nusikalto pirmą kartą, prisipažino kaltu ir gailisi padaręs nusikaltimą. Nusikalstama veika žala nepadaryta. Teismas pažymėjo, kad A. P. turi tvirtus šeimos ryšius, dirba.

Teismas nustatė, kad A. G. 2020 m. rugsėjo 16 d. apie trečią valandą nakties Tilžės gatvėje, Šiauliuose, neblaivus vairavo lengvąjį automobilį. Jam nustatytas vidutinis – 1,82 promilių – girtumo laipsnis. Kaltinamasis A. G. vairavo draugo A. P. automobilį. Automobilio savininkas sėdėjo šalia neblaivaus vairuotojo, keleivio vietoje ir irgi buvo neblaivus. Kaltinamasis A. P. juos sustabdžiusiam policijos pareigūnui tiesiogiai pasiūlė 1 000 eurų kyšį už tai, kad būtų paleistas sulaikytas jo draugas A. G. ir grąžintas jo automobilis.

Teismo nuosprendis kaltinamajam A. G. priimtas 2020 m. spalio 26 dieną. 2020 m. spalio 27 d. paskelbtas nuosprendis A. P. baudžiamojoje byloje. Nuosprendžiai neįsiteisėję, jie per 20 dienų nuo paskelbimo gali būti skundžiami apeliacine tvarka Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismą.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Mob. 8 676 50 348

Faks. (8 41) 598 480

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

https://siauliu.teismai.lt/

Skaityti daugiau

Aktualijos

Gyventojai skundžiasi Miesto parke trūksta šviesos

Avatar

Paskelbta

data

Sparčiai trumpėja dienos, ilgėja vakarai. Baigę darbus miestelėnai užsuka  tai į parduotuves, tai į kirpyklą – ir jau tamsu. Radviliškio miesto gyventojai skundžiasi, jog miesto parke labai trūksta apšvietimo.

„Parke puikiai apšviesta vaikų žaidimų aikštelė, bet vėlai vakare, sutemus, vaikai  juk nebežaidžia.

Pagrindinis parko takas tamsokas, apšviečiamas tik prie Naujosios gatvės esančių gatvės žibintų, o nuo jo vidurio visai nėra apšvietimo. Moterys po darbo su pirkiniais dėl šios priežasties į namus  priverstos eiti  ilgesniu  keliu aplinkinėmis gatvėmis, nes jos apšviestos ir saugesnės“,- sakė radviliškiečiai.

Suprantame, kad Radviliškio miesto seniūnui E. Mončauskui sutemus vykstant į namus puikiai šviečia automobilio šviesos, bet gal jis po darbo galėtų  pėstute praeiti Radviliškio miesto parku ir pažiūrėti, ką galima padaryti, kad gyventojai saugiai ir greitai po darbo pasiektų namus.
O kol  kas radviliškiečiams patariame apsišarvuoti kantrybe, kol ponai valdininkai supras ir paprastų gyventojų  poreikius.

Paulius Ropė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019