Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Pastebėjimai ir  pamąstymai

Avatar

Paskelbta

data

Spalio 25 d. pavakare snigo. Taip darbavosi žiemos žvalgai. Ta proga nusprendžiau pasidairyti skilties istorijoje.

Istorija


2000-aisais pasėjau eksperimentinį opusą „Odė chuliganizmui“. Su prierašu „Kas naujo Tėvynėje“. Prierašo autorė – anuometinė „Mūsų krašto“ redaktorė R.Vaitkevičienė. Po septynių mėnesių skiltį apvainikavo žodis „Pastebėjimai“, po aštuonių – „Pamąstymai“, o devintame jie apsijungė ir gimė „Pastebėjimai ir pamąstymai“. Po metų atėjo užmirštis.

Užmiršties mietai


 Anuometinės skilties pastraipos buvos trumpos, o skiltys itin mažos apimties, be nuotraukų, bet populiarios skaitytojų tarpe. Prisiminęs užmaršties istoriją ir norėdamas suvienodinti savaitraščio numerių ir naujai atgimusių skilčių skaičių nusprendžiau parašyti, bent porą retro skilčių. Pirmoji pastraipa hobiui.

Hobis


„Hobis – ne biznis“,- teigia garsus kunigas V. Rudzinkas ir mano, jog jis gali būti naudingas kiekvienam žmogui. Mano hobis – pomėgis, mėgstamas laisvalaikio užsiiėmimas-skilties rašymas. Jei tai daryčiau už pinigus, tapčiau profesionalu, prarasdamas pomėgį ir mėgėjo statusą.

Statusas


Lietuvos „popso“ dainininkus galimas suskirstyti į tris grupes. Tai tie, kurių nepamatysite „Pūko“ TV (pirma rūšis).Tuos, kuriuos nuolat rodo per minėtą TV (antra rūšis), ir tuos, kurių net „Pūko“ televizija nerodo (trečia rūšis). Aukščiausios rūšies „popso“ atlikėjų džeksonų, madomų ir pan. Lietuvoje paprasčiausiai neturime. Na, o kas liečia operinius dalykus, man kyla neaiškumų. Štai V. Juozapaitis-profesionalus politikas ar profesionalus dainininkas. Sprendžiant iš honoraro dydžio, gauto už pasirodymą Latvijoje, – du viename.

Du viename


Kaimynas, išgriebęs iš pašto dėžutės  antrą  nemokamą 9,5 tūkstančio egzempliorių tiražu išleista oficiozo numerį, įgarsino pasaulį ir laiptinę nesuprantamais garsais. Nuraminau pasakęs, jog tuom reikėtų džiaugtis. Ruduo-burokėlių konservavimo metas. Laikraščius galima patiesti po stiklainiais ir uždengti juos iš viršaus. Popierius puikiai izoliuoja šilumą. Toks jau gyvenimas – vieni mėto pinigus niekams, kiti tuo pat metu renka maisto produktus badaujantiems rajono gyventojams. Nors gal tai priedas tikintis padėkos.

Padėka


Anądien iš Laplandijos paskambino Senelis Šaltis ir, kaip supratau, prašė perduoti linkėjimus ir padėką miesto seniūnui už tai, jog pagaliau sutvarkė gyvatvorę prie Kaštonų gatvės „kumetyno“. Esą ten dabar pravažiuos jo elniai su rogėmis. Ir dar domėjosi, ar nebūtų galima sutvarkyti apšvietimo prie „Akcento“ Gedimino g. Dėl akcentų nežinau, bet vietoj atvirutės seniūnui nufotografavau Kaštonų g. kelmą. Seną, patrešusį ir apaugusį grybais.

Grybai


Jais pavadinsiu skaitytojų prašymus. Štai viena ponia pageidavo, kad Sidabravo miestelio centre, prie autobusų stotelės, įrengtų stoginę, kad po ja galėtų slėptis mokiniai ir kiti keleiviai. Nors kai pagalvoji, Sidabrave kuolais nelyja, o seniūnui stotelės stoginė buvusi-nebuvusi, nes jis naudojasi tarnybiniu automobiliu. Nors gal ir apsirinku, bet galvoju, jog arklio tai jau tikrai nevadelioja.

Vadeliojimas


Ši pastraipa remiasi nuogirda. Esą veik tuo pačiu metu, kai buvo platinimas sovietinio masto oficiozo tiražas, vienoje Radviliškio mokykloje pamokos metu mokiniams buvo nurodyta nupiešti rajono merą. Jei tai tiesa, tai mūsų valdžia ir kai kurie pedagogai vadelioja tiesiai į Šiaurės Korėją. Nors, kai pagalvoji, ten geriau plaukti durnių laivu, apdainuotu V.Stakėno.

Vytautas MIKALAUSKIS

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi