Socialiniai tinklai

Aktualijos

Pastebėjimai apie deputatus

Avatar

Paskelbta

data

Turiu galimybę palyginti Radviliškio ir Raseinių savivaldybių tarybų darbą ir aplinką. Pradėsiu nuo kaimynų.
Raseiniai, 2019 m. rugpjūčio 28 d., 10 val. Į didelę stačiakampio formos salę susirinko posėdžio dalyviai. Deputatų kaip ir pas mus – dvidešimt penki. Priekyje ant pakylos – meras ir sekretoriato atstovai. Kairėje, p Vyčiu, atskirai sėdi vicemeras ir Savivaldybės administracijos direktorė. Toje pusėje opozicija ir kiti deputatai. Dešinėje, po Raseinių herbu – Lūšimi – pozicija. Pozicija ir opozicija sėdi vieni prieš kitus. Už skersinio praėjimo kėdės išdėstytos mums įprasta tvarka. Dešinę ir kairę puses skiria praėjimas. Kairėje – Savivaldybės skyrių vadovai, specialistai, įvairių tarnybų atstovai ir rajono seniūnai. Dešinėje – vieta žiniasklaidos atstovams ir kitiems asmenims. Negaištant laiko patvirtinama dienotvarkė. Sprendimų projektus pateikia juos rengę specialistai, kurie atsakinėja į klausimus.
Deputatų apranga – vasariška, keli baltų marškinėlių dėvėtojai pamiršta išjungti telefonus. Deputačių damų tarpe madingi žalios spalvos aprėdai.
Posėdžio eiga sklandi, jam virtuoziškai diriguoja meras V. Bautronis. Opozicijos pasisakymai skirti daugiau narcisistinei savireklamai nei rūpesčiu gyventojais ir einamais aktualiais klausimais. Tai mano nuomonė, o nuomonė – ne faktas.
Radviliškis, 2019 m. rugpjūčio 29 d. Posėdis, turėjęs prasidėti 13 val., dėl techninių kliūčių  užtrunka. Net suprakaitavę darbuojasi techniniai darbuotojai. Tribūnoje – vicemeras M. Pauliukas. Jis pademonstruos neeilinius gebėjimus vesti posėdį net ir sudėtingomis sąlygomis, ir atliks tai ženkliai geriau nei meras.
Jam iš dešinės (žvelgiant iš salės) Moteris Saulė, iš kairės – juristas A. Matuzevičius. Deputatai susėdę taip, kad nesuprasi, kur pozicija, o kur opozicija, nors, tiesą pasakius, aš abejoju, ar opozicija apskritai yra. Posėdžio metu sužinau naujieną – tarp „Radviliškio šiluma“ akcininkų esama ir privačių asmenų.
Tribūnoje tai  Moteris Saulė, tai juristas kartas nuo karto pažaidžia mobiliaisiais telefonais, taip demonstruodami nepagarbą deputatams ir posėdžio dalyviams. Nusišalinimų metu kažkur ilgam prapuola deputatas J. Baublys. Suprantu, visko pasitaiko.
Posėdyje aktyviai dirba tik du deputatai – Z. Žvikienė ir G. Lipnevičius. Jų dalykiški, konkretūs paklausimai ir pasisakymai dažnai nesulaukia tinkamo atgarsio ar atsakymų, ypač, jei ko nors klausiama Moters Saulės. Tuomet prasideda žaidimas, kurį mėgsta meras: „Atsakymą gausite raštu“.
Iš šio posėdžio išsinešu vieną itin svarbią išvadą. Radviliškio konservatoriams daug svarbiau turėti prestižinį, mažai naudojamą stadioną, bet ne vaikų užimtumas ir sveikata (stadionu naudotis vaikams, turintiems laisvo laiko draudžiama). Apibendrinimų nebus. Asmeniškai man patiko raseiniškių projektų pristatymo būdas.

Vytautas MIKALAUSKIS


Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistė: ,,Vaikai – būsimieji valstybės vadovai“

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus (VTAS) gynėjai Monikai Pažarauskienei teko svarbi užduotis – Jėzuitų mokykloje dalyvauti demokratijos popietėje. Vaiko teisių gynėja ne tik stebėjo mokyklos Seimo rinkimus, bet ir skaitė paskaitą apie vaikų teises ir pareigas. Akcentuota, kad labai svarbu nuo vaikystės išmokti suprasti visų žmonių teises ir pareigas.

Demokratijos pamokos sumanymas – leisti pradinukams patiems ,,prisiliesti“ prie tikrosios politikos, t.y. rinkimų – pilietinės pareigos, kuri teks vaikams, kai jie sulauks 18-kos metų. Jėzuitų mokyklos Seimo rinkimai vyko lyg tikrame gyvenime. Pirmiausia mažieji piliečiai turėjo gauti asmens dokumentą, nes be jo dalyvauti rinkimuose neįmanoma. Gavę dokumentus keliolika vaikų iškėlė savo kandidatūras, o rinkėjai iš karto susidomėjo būsimo Seimo darbu – kaip mokyklos gyvenimas galėtų pagerėti ir kokias problemas būtų galima išspręsti kartu su vietos Seimo nariais.

Kandidatai į mokyklos Seimą pristatė savo būsimus darbus, o rinkėjai dėstė savo lūkesčius, pvz. tokius kaip reikia įrengti skambutį lauke, kad visi girdėtų, kada baigiasi pertrauka.

Mokyklos Seimo rinkimuose vaikai pamatė, kaip atrodo balsavimo biuleteniai, lyg tikruose Seimo rinkimuose diskutavo su kandidatais. Šiaulių apskrities VTAS vyr. specialistė, apžiūrėjusi rinkiminių apylinkių balsavimo sales, kurios buvo įrengtos labai tikroviškai, pagyrė vaikus už aktyvumą, supratimą, pilietinę drąsą.

,,Vaikai – labai svarbi visuomenės dalis, todėl su vaikais kalbėti apie valstybę ir jos piliečius – būtina“, – akcentavo vaiko teisių gynėja.

Pasak  VTAS vyr. specialistės Monikos Pažarauskienės, vaikai bus rinkėjai ir bus renkami, todėl jie jau dabar aktyviai mokosi, kas yra teisės ir pareigos tiek valstybėje, tiek mažesnėje bendruomenėje, tokioje kaip mokykla.

Demokratijos popietėje VTAS specialistė taip pat vaikams skaitė paskaitą apie valstybės gyventojų teises ir pareigas, akcentavo, kad vaikų teisė mokytis, o pareiga – stropiai mokytis yra svarbu valstybei.

159 rinkėjai išsirinko devynis Jėzuitų mokyklos Seimo narius. Vaikų gynėjai išrinktiems mokyklos Seimo nariams dovanojo Vaiko konstitucijas.

Silva Šimkevičienė
Viešųjų ryšių ir komunikacijos skyrius
Šiaulių apskrityje
Tel. 861830722
El.p.  silva.simkeviciene@vaikoteises.lt

Skaityti daugiau

Aktualijos

Žmogų peiliu sužalojusiam ir gaisrą sukėlusiam vyrui – 21-asis teismo nuosprendis

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose paskelbtas nuosprendis Šiaulių autobusų stotyje žmogų peiliu sužalojusiam, o vėliau policijos komisariato areštinėje gaisrą sukėlusiam 46 metų kaltinamajam V. Z. Vyrui skirta laisvės atėmimo bausmė 2 m. ir 9 mėn. Be to, beveik 411 eurų jis turės sumokėti už nukentėjusiojo gydymą ir beveik 210 eurų – policijai už padarytus nuostolius. Kaltinamasis teisiamas 21 kartą.

„Bylos duomenys leidžia teigti, kad kaltinamasis autobusų stotyje dėl menkavertės priežasties dūrė nukentėjusiajam į kirkšnį. Vyrui nesunkiai sutrikdyta sveikata, – sako Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų pirmininko pavaduotojas, teisėjas Audrius Sadauskas. – Šiaulių vyriausiojo policijos komisariato areštinėje kaltinamasis sąmoningai ištiesė ir pakabino paklodę bei vėliau ją padegė. Teismas konstatavo, kad tokie kaltinamojo veiksmai yra tyčiniai.“

Ikiteisminio tyrimo metu V. Z. nurodė kad nieko neatsimena ir nieko negali paaiškinti. Tačiau teisme kaltinamasis tvirtino, kad autobusų stotyje įvykio metu savo veiksmų nesuprato, o policijos komisariate paklodė užsidegė dėl neatsargumo, tai yra jam rūkant. Tai, kad kaltinamasis, susipažinęs su bylos medžiaga, prisiminė įvykius ir teikė paaiškinimus, teismas vertina kaip gynybinę versiją. Be to, kiti bylos duomenys, nukentėjusiųjų, liudytojų parodymai, peržiūrėta vaizdo medžiaga, visiškai paneigia kaltinamojo vėlesnius parodymus.

Iš vaizdo medžiagos akivaizdu, kad jokių nukentėjusiojo provokuojančių veiksmų nebuvo.

Kaltinamojo V. Z. atsakomybę lengvinančių aplinkybių byloje nenustatyta, jo atsakomybę sunkina tai, kad nusikalstamas veikas padarė būdamas apsvaigęs nuo alkoholio (nustatytas 1,63 promilių girtumas) ir būdamas jau teistas, teistumas neišnykęs, recidyvistas.

Teismas nustatė, kad kaltinamasis V. Z. pažeidė viešąją tvarką ir nesunkiai sužalojo žmogų dėl chuliganiškų paskatų. 2019 m. vasario 3 d. V. Z. viešoje vietoje, Šiaulių autobusų stotyje, autobusų sustojimo aikštele, tyčia dūrė vieną kartą peiliu nukentėjusiajam į kirkšnį, vijosi jį bei grasino peiliu, kurį laikė rankoje. Tai įvyko dėl menkavertės priežasties – nukentėjusysis užkalbino kaltinamąjį, kuris gulėjo ant suoliuko.

Be to, tos pačios dienos vakare Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato areštinėje kaltinamasis tyčia padegė paklodę ir sukėlė kameroje gaisrą. Per gaisrą sudegė paklodė, sugadintos kameros durys, kameros durų grotos, sienos, lubos. Nuostolis padarytas beveik už 210 eurų.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui per nuosprendį priėmusį Šiaulių apylinkės teismą.                     

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019