Socialiniai tinklai

Aktualijos

Paslaugos kaip banke, tik arčiau ir pigiau

Avatar

Paskelbta

data

Gegužės 15 d. Radviliškyje duris atvers naujas Raseinių kredito unijos skyrius, kuriame gyventojams ir verslo įmonėms bus teikiamos finansinės paslaugos. Verta paminėti, kad nuo šių metų pradžios Raseinių kredito unija tapo Jungtinės centrinės kredito unijos dalimi ir kartu su dar 10 Lietuvos kredito unijų sudaro tvirtą ir finansiškai stabilų kredito unijų tinklą „Kreda“. Apie finansines paslaugas ir naują veiklos etapą pasakoja Raseinių kredito unijos administracijos vadovė Birutė Žiūraitienė. Kas paskatino atidaryti skyrių Radviliškyje? Toks žingsnis yra labai natūralus – norime būti arčiau žmonių. Dar iki sprendimo pas- laugas teikti Radviliškyje šio miesto gyventojai, ypač ūkininkai ir verslininkai, mus pasiekdavo Raseiniuose. Tačiau mūsų šūkis skelbia – Esame arčiau
Jūsų – todėl ir kuriamės ten, kur žmonėms mūsų reikia. Bendradarbiaujame su didžiausiais Raseinių krašto ūkininkais, todėl esame įsitikinę, kad ir Radviliškio ūkininkus gali sudominti mūsų paslaugos ir finansavimo sąlygos. Privatiems asmenims ir verslo įmonėms taip pat turime aktualių pasiūlymų, puikiai išmanome regiono poreikius. Kokias paslaugas savo klientams teikia Raseinių
kredito unija? Mūsų paslaugų spektras platus, labai panašus į tai, ką savo klientams siūlo didieji šalyje veikiantys bankai – tai operacijos grynaisiais pinigais, internetinė bankininkystė, mokėjimo kortelės, apmokėjimai už komunalines paslaugas, pinigų pavedimai Lietuvoje ir užsienyje, valiutos keitimas. Kiekvienas klientas renkasi tai, kas jam aktualu. Pastaruoju metu žmonės drąsiau skolinasi, tačiau tai daro racionaliai, neskubėdami, kruopščiai įvertindami savo galimybes ir kredito įstaigų siūlomus sprendimus. Esame bendruomeniška organizacija, todėl tikime, kad ne tik savo paslaugomis būsime naudingi Radviliškiui – mums rūpi aplinka, vietos iniciatyvos. Radviliškis garsėja kaip darbščių, verslių ir kultūrą puoselėjančių žmonių miestas. Tikime, kad sklandžiai įsiliesime į vietos gyvenimą. Kokius taupymo sprendimus galite pasiūlyti? Vienas saugiausių pinigų laikymo būdų, kurį renkasi daugelis taupančiųjų – indėliai. Raseinių kredito unijoje galima padėti terminuotą indėlį, kurio palūkanos gali siekti iki 1,5 proc., arba kaupti pinigus taupomosiose, vaikų ir tikslinio taupymo sąskaitose. Indėlių palūkanų dydis priklauso nuo indėlio trukmės bei rūšies. Pas mus laikomi indėliai (kaip ir laikomi bankuose) yra apdrausti valstybės įmonėje „Indėlių ir investicijų draudimas“, todėl pla- nuoti su mumis ateitį yra saugu.
Jeigu žmogus asmeninėms arba verslo reikmėms planuoja pasiskolinti, kada jam vertėtų kreiptis į Raseinių kredito uniją? Ketinantiems pasiskolinti pirmiausia norėčiau patarti skolintis ne greitai, o protingai. Svarbu domėtis, kaip su Jumis elgsis finansų įstaiga, jei norėsite atidėti mokėjimus, pakeisti grafiką, anksčiau grąžinti paskolą, arba kas Jūsų laukia, jei kurį laiką sutriktų Jūsų mokumas. Šios aplinkybės gali gerokai išauginti Jūsų įsipareigojimus. Todėl renkantis finansinį partnerį svarbu ne tik palūkanų norma, bet ir visos anksčiau išvardytos sąlygos. Būtinai tuo pasidomėkite, įvertinkite skirtingus pasiūlymus, palyginkite juos. Raseinių kredito unijoje klientams teikiame įvairių rūšių paskolas – būstui įsigyti ar įrengti, taip pat vartojamąsias paskolas didesniems pirkiniams įsigyti, paskolas verslui, žemės ūkiui finansuoti. Kiekvieną poreikį išklausome ir įvertinę kliento galimybes pasiūlome sprendimus. Kaip žmonės gali tapti jūsų klientais? Kiekvienas pilnametis asmuo, ketinantis naudotis kredito unijos paslaugomis, turi tapti jos nariu. Šis procesas yra labai paprastas – tereikia užpildyti prašymą ir įsigyti pagrindinį pajų. Pajus – tai pini- ginis įnašas, Jūsų dalis bendrame kredito unijos kapitale, leidžiantis ne tik naudotis kredito unijos paslaugomis, bet ir dalyvauti

jos veikloje. Išstojus iš unijos, šis įnašas grąžinamas. Kokių specialių pasiūlymų turite senjorams, ūkininkams, bendrijoms? Neseniai suformavome atskirą pagrindinių paslaugų pasiūlymą senjorams, bendruomenėms, bendrijoms, asociacijoms, taip pat siūlome palankesnes nei didžiuo- siuose bankuose įprasta sąlygas sąskaitoms atidaryti. Ūkininkus kviečiame pasinaudoti specialiu paslaugų krepšeliu su neribotu pavedimų skaičiumi, grynųjų pinigų išėmimu unijoje ir kitomis paslaugomis už patrauklią kainą. Kiekvieno kliento porei- kius vertiname nuodugniai, todėl pasižymime lankstumu, atsižvelgiame į klientų situaciją, finansines galimybes, atidžiai įvertiname galimas rizikas. Dėl kokių priežasčių į jus klientai kreipiasi šiuo metų laiku? Pavasarį, vasarą – šiltuoju metų laiku – aktualiausios vartojamosios paskolos (būstui remontuoti, automobiliui įsigyti) ir apyvartinių lėšų paskolos ūkininkams. Pastarieji dažniausiai skolinasi žemės ūkio technikai įsigyti, investiciniams projektams
ar kitoms žemės ūkio reikmėms. Žemės ūkio paskola gali būti grąžinama įvairiais būdais – įmokas mokant lygiomis ar mažėjančiomis dalimis arba palūkanas mokant kas mėnesį, o paskolos sumą grąžinant pasibaigus paskolos terminui. Kiekvieną pavasarį paruošiame ūkininkams ir kitiems gyventojams pavasarinį kreditų pasiūlymą – visuomet reaguojame į konkretaus sezono aktualijas, daug dėmesio skiriame konkretaus regiono poreikiams. Tapote Jungtinės centrinės kredito unijos, pristatomos „Kreda“ pavadinimu, nare. Ką tai reiškia jūsų esamiems ir būsimiems klientams? „Kreda“ buvo įkurta sie- kiant suvienyti ilgametę sėkmingai Lietuvoje veikiančių̨ kredito unijų̨ patirtį ir vartotojams užtikrinti modernias, kokybiškas ir patikimas finansines paslaugas. Priklausymas „Kreda“ grupei sustiprina kiekvie- nos kredito unijos atsakomybę tiek partneriams, tiek plačiajai visuomenei. Raseinių kredito unija buvo pagrindinė iniciatorė kuriant Jungtinę centrinę kredito uniją, esu jos stebėtojų tarybos pirmininkė. Ši pozicija įpareigoja nuolat prižiūrėti, kad naujojo junginio veikla būtų atsakinga, skaidri, projektuojama į apčiuopiamos naudos gavimą na- riams ir klientams. Raseinių kredito unija – tai šalia Jūsų esanti alternatyva bankams, kuri laukia kiekvieno. Užsukite pas mus adresu Dariaus ir Girėno g. 6–13, Radviliškis; Maironio g. 10, Raseiniai; Vytauto g. 117, Ariogala.

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Gyventojai teiraujasi Kaip elgtis, jeigu antstolis pasibeldė į duris

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajono gyventojai  dažnai kreipiasi į savaitraščio redakciją skųsdamiesi dėl antstolių veiksmų – lėšų nurašymo iš banko sąskaitų. Kaip vėliau paaiškėja, dažnai būna kalti patys gyventojai, laiku nepateikę antstoliams reikiamų dokumentų. Pateikiame atsakymus į dažniausiai dėl antstolių veiksmų iškylančius klausimus.

Ar antstolis, areštavęs banko sąskaitas, nurašys visas lėšas esančias sąskaitoje?

Antstolis nurašys tokią sumą lėšų, kuri numatyta vykdomajame dokumente. Norint to išvengti, antstoliui reikėtų pateikti pažymą iš atitinkamas sumas išmokančios institucijos. Turėdamas šį dokumentą, antstolis nenukreips išieškojimo į išmokas, iš kurių išieškoti draudžia įstatymas. O išieškojimas iš darbo užmokesčio ir jam prilygintų pajamų bus vykdomas dalimis.

Kiek antstolis gali išieškoti iš mano atlyginimo ar kitų lėšų?

Iš skolininko darbo užmokesčio ar kitų jam prilygintų išmokų kiekvieną mėnesį antstolis gali išskaičiuoti 70 % nuo skolininko darbo užmokesčio dalies, viršijančios Vyriausybės nustatytą minimalų mėnesio atlyginimą (MMA) ir 20 % nuo darbo užmokesčio dalies, neviršijančios vieno MMA.

Jei yra vykdomi keli išieškojimai iš to paties skolininko pagal atskirus vykdomuosius dokumentus iš darbo užmokesčio dalies, neviršijančios vieno MMA išskaičiuojama proporcingai visiems tos pačios eilės išieškotojams – ne daugiau kaip 50 %. Jeigu iš skolininko turi būti išieškoma pagal kelių antstolių patvarkymus, išskaitytos lėšos turi būti paskirstomos pagal Civilinio proceso kodekso 754 straipsnyje nustatytą reikalavimų patenkinimo eilę.

Pažymėtina, jog iš bedarbio pašalpos ir kitų laikinojo nedarbingumo atveju mokamų socialinio draudimo pašalpų gali būti išieškomas išlaikymas (alimentai) bei žala, padaryta suluošinimu ar kitaip sužalojus sveikatą, taip pat atėmus maitintojo gyvybę.

Jeigu išieškomas išlaikymas periodinėmis išmokomis, žalos, padarytos suluošinimu ar kitokiu sveikatos sužalojimu, taip pat maitintojo gyvybės atėmimu, atlyginimas, iš Vyriausybės nustatytos MMA dalies gali būti išskaitoma 30 proc. pajamų.

Skolininkas, išlaikantis nedarbingus šeimos narius, turi galimybę pasinaudoti Civilinio proceso kodekso 736 straipsnio 3 dalyje numatyta lengvata: antstoliui galima pateikti rašytinį prašymą, kuriuo remiantis dalis, išskaitoma iš MMA viršijančių pajamų, gali būti mažinama po 10 proc. kiekvienam išlaikytiniui.

Ką daryti, jeigu buvo iš sąskaitos nurašytos lėšos, iš kurių išieškojimas negalimas?

Antstolis, patikrinęs skolininko sąskaitą, negali žinoti joje esančių lėšų kilmės. Todėl skolininkas per 14 dienų turi pateikti banko sąskaitos išrašą/kitus įrodymus, kurie pagrįstų nurašytų lėšų kilmę.

Jei iš karto sumokėti skolos negaliu ar galima ją išdėstyti dalimis kas mėnesį?

Taip, galima. Reikėtų pateikti antstoliui prašymą dėl skolos mokėjimo dalimis. Dėl papildomų dokumentų pateikimo antstolis informuos atskirai.

Kaip ir už ką skaičiuojamos vykdymo išlaidos?

Vykdymo išlaidų dydį, apskaičiavimo ir apmokėjimo tvarką nustato Sprendimų vykdymo instrukcija. Joje yra nustatyti vykdymo išlaidų ir atlygio antstoliui dydžiai pagal vykdomųjų dokumentų kategorijas.

Sprendimo vykdymo išlaidos pradedamos skaičiuoti iškart po to, kai vykdomasis dokumentas pateikiamas vykdyti antstoliui. Galutinė mokėtinų išlaidų suma priklauso nuo atliktų procesinių veiksmų kiekio ir sudėtingumo.

Į kokias sumas antstolis negali nukreipti išieškojimo?

Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) 739 straipsnyje nustatyta, kad antstolis negali išieškoti iš sumų, kurios priklauso skolininkui kaip:
1) kompensacinės išmokos už darbuotojui priklausančių įrankių nusidėvėjimą ir kaip kitos kompensacijos, kurios mokamos, kai dirbama nukrypstant nuo normalių darbo sąlygų;
2) sumos, mokamos darbuotojui, vykstančiam į tarnybinę komandiruotę, perkeliamam, priimamam į darbą ir pasiųstam dirbti į kitas vietoves;
3) motinystės, tėvystės ir vaiko priežiūros išmokos;
4) išmokos vaikams, mokamos pagal Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymą;
5) laidojimo pašalpa;
6) išmokos, mokamos pagal Šalpos pensijų įstatymą ir Lietuvos Respublikos tikslinių kompensacijų įstatymą, ir kitos tikslinės socialinės išmokos, pašalpos ir kompensacijos iš valstybės ir savivaldybių biudžetų nepasiturinčių gyventojų socialinei paramai;
7) valstybinė socialinio draudimo našlaičių pensija, mokama pagal Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo pensijų įstatymą, valstybinė našlaičių pensija, mokama pagal Lietuvos Respublikos valstybinių pensijų įstatymą, pareigūnų ir karių valstybinė našlaičių pensija, mokama pagal Lietuvos Respublikos pareigūnų ir karių valstybinių pensijų įstatymą, valstybinė signataro našlaičių renta, Respublikos Prezidento našlaičių valstybinė renta;
8) išeitinės išmokos.

Kur Radviliškyje yra antstolių kontora, kaip susisiekti

Antstolių R. Adomaitienės ir D. Petronaitienės kontora įsikūrusi Aušros a. 5, Radviliškis. Tel. pasiteiravimui: 8 (422) 51643.
A. Bložės antstolių kontora, Radviliškio skyrius įsikūręs V. Kudirkos g. 11-3, Radviliškis. Tel. pasiteiravimui 8 (422) 57750.

„Radviliškio  kraštas“,

parengta  pagal Lietuvos antstolių informaciją

Skaityti daugiau

Aktualijos

Išrinkti kalėdinių konkursų nugalėtojai

Avatar

Paskelbta

data

2020 m. gruodis buvo kiek kitoks nei įprastai. Dėl pandeminės situacijos ir karantino ribojimų nebuvo organizuojami tradiciniai renginiai, tačiau šventinę nuotaiką buvo stengiamasi kurti ir šv. Kalėdų bei Naujųjų metų žinia dalintis internetinėje erdvėje. Buvo transliuojami ne tik įvairūs sveikinimai, koncertai, laidelės vaikams ir edukaciniai užsiėmimai, bet ir suorganizuoti keli konkursai, paskatinę Radviliškio miesto ir rajono gyventojus papuošti savo aplinką ir kartu sukurti „Nepavogtas Kalėdas“ Radviliškio mieste ir rajone.

Radviliškio rajono savivaldybė kartu su „Pagražinkime Lietuvą draugijos“ Radviliškio rajono skyriumi organizavo konkursą „Nepavogtos Kalėdos Radviliškio rajone 2020“. Konkurso metu iš nuotraukų buvo renkamos šventiškiausiai, originaliausiai pasipuošusios sodybos, gyvenamųjų daugiabučių namų teritorijos, gyvenamųjų daugiabučių namų langai ar balkonai, įmonių, įstaigų, organizacijų teritorijos, gyvenvietės, miestelio, kaimo viešosios erdvės. Buvo renkama ir kalėdiškiausia šeima. Konkurso nugalėtojais tapo:

Daugiausiai komisijos narių balsų surinkę šventiškiausiai, originaliausiai papuošti objektai:

sodybos (įskaitant vienkiemius) aplinka – Polekėlė (Renata Endriukaitienė) – 4 balsai;

daugiabučių gyvenamųjų namų teritorijos – Jaunystės g. 1, Radviliškis (nugalėjo viso namo gyventojai, nuotrauką atsiuntė Živilė ir Albinas Pociai) – 6 balsai;

daugiabučių gyvenamųjų namų langai ar balkonai – V. Kudirkos g.19, Radviliškis (nugalėjo viso namo gyventojai, nuotrauką atsiuntė Ieva Vaičiulė) – 6 balsai;

įmonių, įstaigų, organizacijų teritorijos – Radviliškio rajono Baisogalos mokykla-darželis – 6 balsai;

gyvenvietės, miestelio, kaimo viešosios erdvės – Asociacija „Vaitiekūnų bendruomenė“ – 6 balsai;

kalėdiškiausia šeima – Laima Savickienė – 6 balsai.

Daugiausiai balsų (patiktukų „Like“) surinkę šventiškiausiai, originaliausiai papuošti objektai:

sodybos (įskaitant vienkiemius) aplinka – Daivos ir Rimanto Staškūnų sodyba, Šeduva. Surinkta 160 balsų (patiktukų, „Like“);

daugiabučių gyvenamųjų namų teritorijos – Taikos g. 33, Šeduva. Surinkti 83 balsai (patiktukai,„Like“);

daugiabučių gyvenamųjų namų langai ar balkonai – Kaimynų g. 16, Radviliškis. Surinkta 40 balsų (patiktukų „Like“);

įmonių, įstaigų, organizacijų teritorijos – „Monikos gėlės“. Surinkti – 182 balsai (patiktukai „Like“);

gyvenvietės, miestelio, kaimo viešosios erdvės – Šeduva. Surinkta 100 balsų (patiktukų „Like“).

Radviliškio miesto seniūnija tradiciškai organizavo konkursą „Kalėdinių eglučių alėja 2020“. Buvo renkama gražiausia eglutė. Už patikusią eglutę buvo galima balsuoti Radviliškio miesto seniūnijos socialinio tinklo Facebook paskyroje. Daugiausiai balsų (149 balsus) surinko ir konkursą laimėjo Radviliškio plaukimo baseino kolektyvo papuošta stilizuota kalėdinė eglutė.

Radviliškio miesto kultūros centras organizavo du konkursus: gražiausiai pasipuošusių gyvenamųjų daugiabučių namų konkursą ir „Mažąjį Kalėdų kelią“. Gražiausiai pasipuošusių daugiabučių gyvenamųjų namų konkursą laimėjo Živilė ir Albinas Pociai, Jaunystės g. 1, Radviliškis, ir Gražina Pa, Radvilų g. 11, Radviliškis. O „Mažąjį Kalėdų kelią“ įveikė, visus maršruto objektus aplankė ir konkurso nugalėtoja tapo Vaida Sukiene.

Organizatoriai dėkoja visiems už dalyvavimą konkursuose ir šventinės nuotaikos kūrimą Radviliškio mieste ir rajone. Visi konkursų nugalėtojai bus apdovanoti organizatorių įsteigtais prizais.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi