Radviliškio rajono policija pristatė 2020 metų veiklos rezultatus

Vasario 25 dieną nuotolinio susitikimo metu pristatyti Šiaulių apskrities VPK Radviliškio rajono policijos komisariato 2020 metų veiklos rezultatai.

Su Radviliškio rajono policijos pareigūnų darbo veiklos rezultatais susipažino Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Ramūnas Sarapas, jo pavaduotojas Marius Jablonskas, Šiaulių apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Tomas Grušas, teisėsaugos pareigūnų bendruomenės atstovai, Radviliškio rajono seniūnai.

Šiaulių AVPK viršininkas Ramūnas Sarapas pasidžiaugė Radviliškio rajono policijos pareigūnų darbo pasiekimais, padėkojo Radviliškio rajono savivaldybei už indėlį į Šiaulių regiono, ypač Radviliškio rajono, saugumą, už kasmet sistemingai skiriamas lėšas transporto priemonių įsigijimui.

„Radviliškio rajono savivaldybės indėlis siekiant bendro tikslo – Radviliškio rajono gyventojų saugumo užtikrinimo – stiprina savivaldos ir policijos bendrystę. Toks požiūris labai sveikintinas, naujomis ir patogiomis transporto priemonėmis džiaugiasi ir pareigūnai, ir gyventojai, greičiau sulaukiantys policijos ekipažų įvykių vietose. Nudžiugino žinia ir apie atnaujinamą vaizdo stebėjimo kamerų tinklą Radviliškio mieste, įspūdingos šiam tikslui numatytos lėšos. Radviliškio rajono savivaldybė turi išskirtinį požiūrį į viešojo saugumo užtikrinimą ir policijos ir savivaldos bendradarbiavimą, džiaugiamės rimtu partneriu, vieniems, be savivaldos pagalbos, būtų sunku užtikrinti saugumo rajone“, – sakė R. Sarapas. Jis taip pat pasidalijo žinia apie prasidėsiančius remonto darbus Radviliškio policijos komisariato pastate, kurie būtini norint užtikrinti patogias darbo sąlygas tiek čia dirbantiems pareigūnams ir kitų institucijų atstovams, tiek rajono gyventojams, apsilankantiems jame.

Tomas Grušas, Šiaulių apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas, pasidžiaugė gerais rajono policijos komisariato pareigūnų darbo rezultatais ir kokybe, mažėjančiu nusikalstamumu ir didesniu nusikalstamų veikų išaiškinamumu, glaudžiu policijos ir prokuratūros bendradarbiavimu.

2020 metų veiklos rezultatus pristatė Radviliškio rajono policijos komisariato viršininkas Linas Valius. Jis apžvelgė 2020 metų nusikalstamumo ir kitų teisės pažeidimų situaciją rajone, išskyrė apylinkes pagal didžiausią nusikalstamumo procentą, kalbėjo apie atliktus darbus, prevencinę veiklą, bendradarbiavimą su įvairiomis institucijomis ir savivaldybe. Jis pasidžiaugė, kad Radviliškio rajono policijos komisariato nusikalstamų veikų išaiškinimo rodiklis Šiaulių apskrityje yra trečiojoje vietoje iš penkių, Radviliškio rajono policijos komisariato rodikliai lenkia Pakruojo rajono ir Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariatus ir siekia 82,3 proc. beje, jis net 9,2 proc. didesnis nei pernai.

2020 m. Radviliškio rajono policijos komisariato prižiūrimoje teritorijoje policijos registruojamų įvykių registre buvo užregistruota 7 900 pranešimų (2019 m. – 7 936): (A kategorijos – 92, B kategorijos – 2111, C kategorijos – 5 697), pradėti 558 ikiteisminiai tyrimai.

Iš per 2020 m. Radviliškio rajone užregistruotų 558 nusikalstamų veikų, ištirtos 461. Palyginti su praėjusiųjų metų rodikliais, 2020 metais nusikalstamų veikų užregistruota šiek tiek mažiau (2019 m. užregistruota 600, ištirta – 442).

2020 metais rajone registruota 3 118 administracinių nusižengimų, iš jų 1 326 – kelių eismo taisyklių pažeidimai, 19 – chuliganiško vairavimo atvejų, 365 – vagystės, 127 – nepilnamečių padaryti pažeidimai, 116 pažeidimų, susijusių su Covid-19 prevencijos priemonių, karantino nesilaikymu.

2020 m. buvo užregistruoti 297 eismo įvykiai, iš jų 41 – įskaitinis, kuriuose žuvo 7 (3 pėstieji, 1 vairuotojas ir 2 keleiviai, 1 dviratininkas), sužeisti 53 žmonės. Pagrindinės eismo įvykių priežastys: pareigų pėstiesiems nesilaikymas; saugaus greičio nesilaikymas. Užregistruoti 152 kelių eismo taisyklių pažeidimai, kuriuos padarė neblaivūs vairuotojai. Pastebėta, kad padaugėjo ikiteisminių tyrimų dėl neblaivių vairuotojų, tai reiškia, kad transporto priemones vairuoja gerokai stipriau išgėrę asmenys.

L. Valius akcentavo, kad 2020 m. policijos komisariato pareigūnams pavyko dirbti pagal pasirinktas kryptis ir priemones. Dirbta nepilnamečių asmenų elgsenos korekcijų srityje, sistemingai ir koordinuotai bendradarbiauta su Radviliškio rajono savivaldybe, daug dėmesio skirta eismo saugumui ir pilietiškumą skatinančioms veikloms su bendruomenėmis. 2021 metais prioritetas bus skiriamas saugumo gyventojų gyvenamojoje aplinkoje didinimui, aktyvesniam darbui su nepilnamečiais, kokybiškam pažeidimų ir bylų tyrimui, nuosekliai prevencinei veiklai.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts