Socialiniai tinklai

Aktualijos

Paslaugos brangs – nusprendė rajono valdžia

Avatar

Paskelbta

data

Aštrėjant krizei, daugėjant bedarbių ir socialiai remtinų žmonių, Radviliškio rajono valdžia užsimojo didinti kainas. Pirmieji tai pajus Šiaulėnų seniūnijos gyventojai, kuriems jau pabranginta viešojo skalbimo paslauga.

Kaina didėja euru

Praėjusiame rajono Tarybos posėdyje nuspręsta vieno skalbimo kainą padidinti iki 3,50, tai yra, vienu euru. Kaip ir visais branginimo atvejais, motyvuojama, kad padidėjo elektros energijos ir vandens kainos, dezinfekcijai naudojamų priemonių ir pan. kaštai.

Šiaulėnų seniūnė I. Bliznikienė tikino, kad skalbimo kainą reikia didinti tam, jog atsipirktų išlaidos. Esą, atėjusiems išsiskalbti gyventojams dar paliekama ir skalbimo kapsulių.

Dar visai neseniai prašymas leisti Šiaulėnų miestelyje teikti viešojo skalbimo paslaugą buvo motyvuojamas tuo, kad mietelyje dauguma gyventojų pensijinio amžiaus, ne kiekvienas turi lėšų įsigyti automatinei skalbimo mašinai, taip pat ne visi gyventojai turi galimybę įsivesti vandentiekį.

Buvo pastatyta viena skalbimo mašina, kuria galima išsiskalbti 9 kilogramus skalbinių. Kad ši paslauga šiaulėniškiams reikalinga, rodo ir apsilankymų skaičius – per 2019 m. seniūnijos skalbykla naudotasi 150 kartų. O ir kaina buvo „įkandama“ nepasiturintiems gyventojams – už vieną skalbimą 2,50 euro.

Opozicijos nuomonės išsiskyrė

Opozicija besivadinantys socialdemokratų partijos atstovai palaikė valdančiųjų TS-LKD ir „valstiečių“ planams papildomai „nugręžti“ nepasiturinčiuosius.

Vienas Tarybos narys, socialdemokratas S. Luščikas, pasirodė lyg iš medžio iškritęs ir nesiorientuojantis šio klausimo svarstyme.

„Juk  praėjusį kartą leisti pakelti skalbimo tarifą prašė pati bendruomenės, mes ir pakėlėme. Čia turbūt ta pati situacija, taigi nėra apie ką kalbėti“, – pareiškė socialdemokratas S. Luščikas, kurio atstovaujama partija į rinkimus ėjo su šūkiu „Svarbiausia – žmogus“. Gaila, kad Tarybos narys neskiria bendruomenės nuo seniūnijos. Pasufleruosime: bendruomenė – visuomeninė organizacija, o seniūnija – valstybinė įstaiga.

Kitokios nuomonės buvo nepartinio visuomeninio komiteto UŽ GERESNĮ GYVENIMĄ VISIEMS atstovai.

„Neseniai iš socialinės paramos eilutės nubraukė 200 tūkst. eurų, o dabar norima atimti po 1 eurą už vieną skalbimą – paskaičiavus per metus susidarytų tik 100-150 eurų suma. Žmonės į seniūnijos skalbyklą eina prispausti bėdos, iš vargo. Siūlyčiau rajono biudžete rasti lėšų, kad  Šiaulėnų seniūnijos gyventojai galėtų išsiskalbti už tą pačią kainą, jos nedidinti“,- sakė komiteto lyderis, Tarybos narys Gediminas Lipnevičius.

Brangs ir kitos paslaugos?

G. Lipnevičiaus manymu, šis branginimas – tik viena iš pirmųjų „kregždučių“.

„Jau anksčiau įspėjau, kas sumažinus išlaidas socialinei paramai, bus ieškoma, kaip užkišti atsiradusią skylę. Kaip matome, tai jau vyksta – didinami globos namų įkainiai, pabranginta paslauga. Liūdniausia, kad tai daroma tokiu sunkiu metu ir nepasiturinčių kraštiečių sąskaita, o kai kurie kolegos balsuoja kaip kolūkio veršiai – jokių klausimų, pritardami viskam, ką pakiša po nosimis administracija“, – piktinosi politikas.

Balsavimo rezultatai

Už tai, kad Šiaulėnų seniūnijos gyventojams brangtų skalbimo paslaugos, balsavo partijų atstovai: konservatoriai, socialdemokratai, „valstiečiai“, „darbiečiai“. Prieš  skalbimo tarifo didinimą balsavo nepartiniai V. Aleknienė ir G. Lipnevičius.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Ar milijoninės vertės vamzdžių keitimas didins šilumos kainą?

Avatar

Paskelbta

data

Balandžio 1 d. vykusiame Radviliškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje nemažai nepatogių klausimų sulaukė UAB „Radviliškio šiluma“ direktorius Pranas Mickaitis. Tarybos narių bei radviliškiečių akį patraukė įspūdingi skaičiai „Radviliškio šilumos“ ataskaitoje už  2020 metus – šiluminių trasų keitimas kainuos apie 2 milijonus eurų.

Ar ne per brangus projektas?

Tarybos narys Gediminas Lipnevičius suabejojo, ar ne per brangiai bus keičiamos antžeminės šilumos trasos į požemines – ataskaitoje parašyta, jog 1444,52 metro magistralinių šilumos tiekimo tinklų pakeitimo kaina – apie 2 milijonus eurų. Kadangi „Radviliškio šilumos“ vadovas P. Mickaitis dar nebuvo prisijungęs prie posėdžio, šios bendrovės specialistė į klausimą atsakyti nesugebėjo.

Visos investicijos gula ant vartotojų pečių…

Klausimų „Radviliškio šilumos“ direktoriui turėjo ir prie Tarybos posėdžio prisijungęs radviliškietis. „Ar šiluminių trasų pakeitimo investicija neguls ant vartotojų pečių – kiek trasų buvo keičiama, tiek didėjo šilumos kaina – beje, Radviliškyje šildymo kaina didėja septynerius metus iš eilės. Kodėl dėl nežinomų priežasčių didėja ir šilumos kiekis, ateinantis į namą, nors ir administratorius, ir šilumininkai teigia nieko nereguliuojantys?“ – klausė gyventojas.

Beje, savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau rašė, kad gyventojai žiemą pastebėjo ryškų šilumos padidėjimą nakties metu.

Šiluma jau metus nebrangsta…

Prie Tarybos posėdžio prisijungęs „Radviliškio šilumos“ vadovas atsakė į Tarybos nariams bei gyventojams kylančius klausimus. Pasak  P. Mickaičio, šiluminių trasų keitimas kainavo ne 2 milijonus eurų, o tik  milijoną su trupučiu (koks tas truputis, direktorius neįvardijo). „Sąmatinė  projekto vertė buvo 2 mln. eurų, tačiau konkurse dalyvavo 10  įmonių ir suma pamažėjo“,- sakė P. Mickaitis. Šiuo metu keičiami paskutiniai antžeminių šiluminių trasų metrai iš buvusių 25 kilometrų.

„Radviliškio šilumos“ vadovas visus labai nustebino tikindamas, jog  šiluma nebrangsta jau nuo 2020 m. rugpjūčio mėnesio. „Šilumos pastovioji dalis 2,98  nesikeičia, o brangsta kintamoji dalis dėl kuro  kainos“,- sakė P. Mickaitis. Keistokas paaiškinimas – nors šią žiemą biržoje kuras ir buvo atpigęs, radviliškiečiai  šilumos atpigimą vargu, ar pajuto…

Pjauną šaką, ant kurios sėdi?

Buvo aptartas ir daugiabučių namų  renovacijos klausimas. Gyventojų nuomone,  Radviliškio rajone daugiabučių namų renovacija vyksta labai vangiai, nes renovacijos administratorius – „Radviliškio šiluma“. Kaip žinia, renovacijos paskirtis – taupyti šilumos energiją daugiabučiuose namuose, tad  galimai „Radviliškio šiluma“ ir nenori pjauti šakos, ant kurios sėdi – juk taupant šilumą sumažės ir šios įmonės pajamos.

Tačiau P. Mickaitis patikino, kad taip tikrai nėra ir renovacijos rūpesčius  jis su džiaugsmu atiduotų  kitam administratoriui: „Mes pradėjome administruoti daugiabučių renovaciją, nes turėjome specialistų ir jų nereikėjo papildomai samdyti – taip buvo sutaupytos biudžeto lėšos“.

Tik įdomu, nuo kada konservatoriai pradėjo rūpintis biudžeto ar gyventojų lėšų taupymu? Radviliškiečių nuomone,  jeigu galimai nuo renovacijos projekto nieko „nenubyrėtų“, vargu, ar „Radviliškio šilumos“ vadovai  jo  imtųsi – juk šio proceso metu tenka nuolat išklausyti nepatenkintų gyventojų skundų dėl renovacijos darbų  bei didelių kainų.

Jonas PetrikasSkaityti daugiau

Aktualijos

Informacija apie COVID-19 Radviliškio rajone: sergamumo statistika, skaičiai ir ribojama švietimo įstaigų veikla

Avatar

Paskelbta

data

Nauji atvejai – 2 (7 dienų vidurkis – 4), sergančiųjų – 63, pasveikusiųjų – 2 224, nauji atvejai per 14 d. 100 tūkst. gyventojų – 173,5. Naujų atvejų pokytis (per savaitę) – -12,1 proc. Mirtys nuo COVID-19 – 32, iš viso su Covid-19 diagnoze – 88.

Radviliškio rajone šiuo metu aktualūs protrūkiai fiksuojami vienoje transporto įmonėje, vienoje siuvimo įmonėje, Radviliškio kelių tarnyboje, Radviliškio lopšelyje-darželyje „Eglutė“, kiti susirgimai fiksuojami šeimose.

Nuo 2020 metų rugsėjo 21 d. iki šiol Radviliškyje veikiančiame mobiliajame COVID-19 patikros punkte ištirta 4 799 mėginių dėl COVID-19 ligos, iš jų 1 292 – teigiami, tame pačiame punkte nuo kovo 9 d. vykdomi profilaktiniai tyrimai greitaisiais antikūnų testais, ištirti 325 mėginiai, vienu atveju mėginys buvo teigiamas.

Radviliškio rajono švietimo įstaigose – infekcijų plitimą ribojantis režimas

Informuojame, kad, siekiant taikyti COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimą mažinančias priemones, infekcijų plitimą ribojantis režimas įvestas šiose Radviliškio rajono švietimo įstaigose:

 • nuo 2021 m. kovo 31 d. iki 2021 m. balandžio 6 d. – Radviliškio Vaižganto progimnazijos 4a ir 4c klasėse.
 • nuo 2021 m. kovo 30 d. iki 2021 m. balandžio 9 d. – Radviliškio lopšelio-darželio „Eglutė“ grupėje „Želmenėliai“.
 • nuo 2021 m. balandžio 1 d. iki 2021 m. balandžio 11 d. – Radviliškio lopšelio-darželio „Kregždutė“ grupėje „Kačiukai“.
 • nuo 2021 m. balandžio 6 d. iki 2021 m. balandžio 13 d. – Radviliškio r. Palonų daugiafunkcio centro ikimokyklinio ugdymo grupėje „Pelėdžiukai“.

Nurodytu laikotarpiu ugdymas kontaktiniu būdu nurodytose įstaigų klasėse ar grupėse sustabdomas, jis organizuojamas nuotoliniu ugdymo proceso organizavimo būdu, vadovaujantis galiojančiais teisės aktais.

Vakcinavimas ir testavimas – būdai sustabdyti pandemiją

Kviečiame visus, nerimaujančius, kad su jais nesusisiekta dėl skiepijimosi, susisiekti su savo šeimos gydytoju.

Kviečiame naudotis mobiliojo punkto teikiama galimybe išsitirti antikūnus ir atskirų grupių asmenis, kuriems rekomenduojama testuotis dėl vykdomos veiklos, intensyviau registruotis antikūnų testui telefonu 1808 arba internetu 1808.lt arba kreiptis į savo polikliniką ir užtikrinti savo ir savo klientų saugumą. Tyrimai atliekami Radviliškyje veikiančiame mobiliajame COVID-19 patikros punkte (Radmės g. 1, Radviliškyje) arba jūsų poliklinikoje. Šiuo metu testuotis nemokamai kviečiami kontaktiniu būdu dirbantys:

 • asmens sveikatos priežiūros darbuotojai;
 • socialinių paslaugų įstaigų darbuotojai;
 • ugdymo įstaigų darbuotojai;
 • psichologai, psichoterapeutai;
 • vaistinių darbuotojai;
 • muziejų, kitų ekspozicijų erdvių, bibliotekų, jų ir valstybės archyvų skaityklų ir valstybės kultūrinių rezervatų direkcijų darbuotojai;
 • profesionalių scenos menų kolektyvų (chorų, teatrų trupių, orkestrų ir kt.) darbuotojai;
 • valstybei svarbias funkcijas vykdantys darbuotojai, dirbantys nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbiose įmonėse;
 • audinių ūkių darbuotojai;
 • vidaus reikalų sistemoje dirbantys specialistai, muitinės, policijos pareigūnai, ugniagesiai gelbėtojai ir kt.;
 • institucijų, įstaigų ir organizacijų darbuotojai bei savanoriai, užtikrinantys Lietuvos Respublikos karantino režimo priemonių laikymosi kontrolę;
 • prokuratūrų, teismų, notarų biurų darbuotojai, antstoliai ir jų darbuotojai.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi