Socialiniai tinklai

Aktualijos

Paslaugos brangs – nusprendė rajono valdžia

Avatar

Paskelbta

data

Aštrėjant krizei, daugėjant bedarbių ir socialiai remtinų žmonių, Radviliškio rajono valdžia užsimojo didinti kainas. Pirmieji tai pajus Šiaulėnų seniūnijos gyventojai, kuriems jau pabranginta viešojo skalbimo paslauga.

Kaina didėja euru

Praėjusiame rajono Tarybos posėdyje nuspręsta vieno skalbimo kainą padidinti iki 3,50, tai yra, vienu euru. Kaip ir visais branginimo atvejais, motyvuojama, kad padidėjo elektros energijos ir vandens kainos, dezinfekcijai naudojamų priemonių ir pan. kaštai.

Šiaulėnų seniūnė I. Bliznikienė tikino, kad skalbimo kainą reikia didinti tam, jog atsipirktų išlaidos. Esą, atėjusiems išsiskalbti gyventojams dar paliekama ir skalbimo kapsulių.

Dar visai neseniai prašymas leisti Šiaulėnų miestelyje teikti viešojo skalbimo paslaugą buvo motyvuojamas tuo, kad mietelyje dauguma gyventojų pensijinio amžiaus, ne kiekvienas turi lėšų įsigyti automatinei skalbimo mašinai, taip pat ne visi gyventojai turi galimybę įsivesti vandentiekį.

Buvo pastatyta viena skalbimo mašina, kuria galima išsiskalbti 9 kilogramus skalbinių. Kad ši paslauga šiaulėniškiams reikalinga, rodo ir apsilankymų skaičius – per 2019 m. seniūnijos skalbykla naudotasi 150 kartų. O ir kaina buvo „įkandama“ nepasiturintiems gyventojams – už vieną skalbimą 2,50 euro.

Opozicijos nuomonės išsiskyrė

Opozicija besivadinantys socialdemokratų partijos atstovai palaikė valdančiųjų TS-LKD ir „valstiečių“ planams papildomai „nugręžti“ nepasiturinčiuosius.

Vienas Tarybos narys, socialdemokratas S. Luščikas, pasirodė lyg iš medžio iškritęs ir nesiorientuojantis šio klausimo svarstyme.

„Juk  praėjusį kartą leisti pakelti skalbimo tarifą prašė pati bendruomenės, mes ir pakėlėme. Čia turbūt ta pati situacija, taigi nėra apie ką kalbėti“, – pareiškė socialdemokratas S. Luščikas, kurio atstovaujama partija į rinkimus ėjo su šūkiu „Svarbiausia – žmogus“. Gaila, kad Tarybos narys neskiria bendruomenės nuo seniūnijos. Pasufleruosime: bendruomenė – visuomeninė organizacija, o seniūnija – valstybinė įstaiga.

Kitokios nuomonės buvo nepartinio visuomeninio komiteto UŽ GERESNĮ GYVENIMĄ VISIEMS atstovai.

„Neseniai iš socialinės paramos eilutės nubraukė 200 tūkst. eurų, o dabar norima atimti po 1 eurą už vieną skalbimą – paskaičiavus per metus susidarytų tik 100-150 eurų suma. Žmonės į seniūnijos skalbyklą eina prispausti bėdos, iš vargo. Siūlyčiau rajono biudžete rasti lėšų, kad  Šiaulėnų seniūnijos gyventojai galėtų išsiskalbti už tą pačią kainą, jos nedidinti“,- sakė komiteto lyderis, Tarybos narys Gediminas Lipnevičius.

Brangs ir kitos paslaugos?

G. Lipnevičiaus manymu, šis branginimas – tik viena iš pirmųjų „kregždučių“.

„Jau anksčiau įspėjau, kas sumažinus išlaidas socialinei paramai, bus ieškoma, kaip užkišti atsiradusią skylę. Kaip matome, tai jau vyksta – didinami globos namų įkainiai, pabranginta paslauga. Liūdniausia, kad tai daroma tokiu sunkiu metu ir nepasiturinčių kraštiečių sąskaita, o kai kurie kolegos balsuoja kaip kolūkio veršiai – jokių klausimų, pritardami viskam, ką pakiša po nosimis administracija“, – piktinosi politikas.

Balsavimo rezultatai

Už tai, kad Šiaulėnų seniūnijos gyventojams brangtų skalbimo paslaugos, balsavo partijų atstovai: konservatoriai, socialdemokratai, „valstiečiai“, „darbiečiai“. Prieš  skalbimo tarifo didinimą balsavo nepartiniai V. Aleknienė ir G. Lipnevičius.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Prezidentui prisiekė du nauji Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėjai

Avatar

Paskelbta

data

V. Bėčienės asmeninio albumo nuotr.

Gegužės 26 d. Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretą dėl dviejų Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėjų Vaivos Bėčienės ir Vaido Kazlausko skyrimo ir priėmė jų priesaikas. Rytoj naujieji teisėjai pradės darbą Raseinių rūmuose. Iš viso Prezidentas šiandien pasirašė 5 dekretus dėl naujų teisėjų skyrimo. 

„Esu sujaudinta man suteikto pasitikėjimo ir tuo pačiu didžiulės atsakomybės, kuri man duodant priesaiką tampa neišvengiama mano gyvenimo dalimi, – sako Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėja V. Bėčienė. –  Iš visų jėgų stengsiuosi pateisinti žmonių lūkesčius turėti nepriklausomą ir nešališką teismą, ginantį žmogaus teises ir teisėtus interesus, saugoti bei tvirtinti teisėjo profesijos garbę, taip prisidedant prie mūsų brangios šalies stiprinimo. Anot V. Bėčienės, teisėjo profesija – tai pati garbingiausia teisininko profesija, reikalaujanti aukščiausios kvalifikacijos ir itin aukštų elgesio standartų.

Didžiulio džiaugsmo ir pakilios nuotaikos neslėpė V. Kazlauskas, tapęs Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėju. „Buvimas geru teisėju reikalauja sąžiningumo, aukštos kompetencijos ir daugybės valandų sunkaus darbo bei nesuteikia teisės naudotis nepagrįstomis privilegijomis. Kadangi teismų sistemoje dirbu jau pakankamai ilgą laiko tarpą, puikiai žinau, kad ir kitiems teismų darbuotojams ir valstybės tarnautojams keliami itin aukšti reikalavimai, o be jų indėlio ir atsidavimo teisingo sprendimo priėmimas tam tikrais atvejais būtų paprasčiausiai neįmanomas“, – pabrėžė teisėjas V. Kazlauskas.

Rytoj Raseinių rūmuose teisėjus pasitiks kolektyvas. Šiaulių apylinkės teismo pirmininkė Rasa Milvydaitė labai džiaugiasi, kad teisme pradeda dirbti du jauni kolegos: „Su dideliu džiaugsmu pasitinkame naujus teisėjus ir linkime jiems sėkmės. Raseinių rūmuose pusę metų trūko dviejų teisėjų. Nuo šiandien visi (47) teisėjų etatai užimti.“

Daugelis darbuotojų teisėjui V. Kazlauskui yra pažįstami. Mat 2013 m. tuometiniame Raseinių rajono apylinkės teisme jis pradėjo dirbti teisėjo padėjėju. Tai buvo pirmoji jauno teisininko darbo vieta po teisės studijų Vilniaus universitete. Vėliau teisėjo padėjėju dirbo Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmuose ir paskutinė darbovietė – Vilniaus apygardos teismas.  

Teisėja V. Bėčienė po studijų Mykolo Romerio universitete teisėjo padėjėja visą laiką dirbo Kaune: Kauno apygardos administraciniame teisme, Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose, Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmuose.

Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmuose yra keturi teisėjų etatai. Paskutinį pusmetį Raseinių rūmuose trūko dviejų teisėjų, todėl visas kolektyvas labai laukė naujų kolegų. Iš viso Šiaulių apylinkės teisme yra 47 teisėjų etatai.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

ryšiams su žiniasklaida ir visuomene

Tel. (8 41) 598 511

Mob. 8 676 50 348

Faks. (8 41) 598 480

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

Viršelis V. Bėčienės asmeninio albumo nuotr.

https://siauliu.teismai.lt/

Skaityti daugiau

Aktualijos

Skaitymas mus jungia!

Avatar

Paskelbta

data

Pirmąją 2020 –ųjų metų vasaros dieną prasideda pamėgtasis ir visų laukiamas „Skaitymo iššūkis“. Tai jau penktą kartą organizuojama interaktyvi akcija, kurios metu visi norintieji kviečiami įvykdyti penkias smagias skaitymo užduotis ir laimėti prizų. Šių metų šūkis – „Skaitymas mus jungia!“

 „Skaitymo iššūkį“ organizuojančios Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos bei Lietuvos aklųjų biblioteka tikisi, kad per vasarą (birželio 1–rugpjūčio 31 d.) penkias užduotis įveiks dar daugiau žmonių nei pernai. Nors jau ir 2019 metų rezultatai pranoko visus lūkesčius – iššūkį priėmė net 16 390 dalyvių (beveik du kartus daugiau nei 2018 m.), o jį įveikė tris kartus daugiau skaitytojų nei praėjusiais metais – 10 339. Iš viso pernai per vasarą buvo perskaityta net 74 100 knygų!

„Šiais, 2020, metais „Skaitymo iššūkis“ švenčia 5-erių metų gimtadienį, tad savo skaitytojus pasitinkame su 5 naujomis skaitymo užduotimis ir smagiais prizais. Viena iš pagrindinių naujienų – atnaujinta www.vasarasuknyga.lt projekto svetainė, kuri bus aiški, patraukli ir pritaikyta regos negalią turintiems žmonėms“, – sako šių metų projekto vadovė Greta Kėvelaitienė.

Penkios „Skaitymo iššūkio“ užduotys

„Skaitymo iššūkis“ kviečia dalyvauti įvairaus amžiaus skaitytojus  – nuo mažiausių iki labai patyrusių.  Kaip rodo organizatorių patirtis, aktyviai jame dalyvauja ne tik mokiniai, bet ir jų tėvai bei seneliai. Knygas dalyviai gali skaityti iš savo namų knygų lentynų, skolintis bibliotekoje, skaityti elektronines knygas ar klausyti audioknygų. Šiemet užklupęs karantinas gerokai praplėtė skaitytojų akiratį, todėl kiekvienas „Skaitymo iššūkio“ dalyvis gali rinktis įvairių formatų knygas, svarbu, kad jos atitiktų organizatorių pateiktas užduotis. O jos šiemet yra tokios:

perskaityti knygą, kurios autorius yra iš Šiaurės šalių;

perskaityti knygą, kurios pavadinime yra skaičius;

perskaityti knygą apie gamtą;

perskaityti knygą apie draugystę;

perskaityti eiliuotą knygą.

Naudingi ir smagūs prizai

Dalyvauti skaitymo varžytuvėse labai paprasta: galima kreiptis į savo biblioteką, kad jos darbuotojai užregistruotų Jus kaip iššūkio dalyvį, kitas, dar patogesnis, būdas – registruotis savarankiškai svetainėje www.vasarasuknyga.lt. Visi, sėkmingai įveikę „Skaitymo iššūkį“ ir gavę patvirtinimą el. paštu, dalyvauja bendroje loterijoje, kurioje galima laimėti 3 pagrindinius prizus: planšetę, sėdmaišį, momentinį fotoaparatą. Aktyviausiems skaitytojams atiteks ir kelios dešimtys leidyklos „Baltos lankos“ knygos. Na, o visi, kurie sėkmingai įveiks visas užduotis, dovanų gaus knygų skirtuką su vaistažolių sėklomis. Prizais bus apdovanotos ir aktyviausios iššūkyje dalyvaujančios bibliotekos.

Be to, viso iššūkio metu „Vasara su knyga“ Facebook ir Instagram paskyrose vyks konkursų, kur galima  laimėti papildomų prizų.

„Vasara su knyga“ palaikymo komanda

Tam, kad ši graži skaitymo šventė įvyktų, organizatorių komanda dėkoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai, Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijai, LRT, leidyklai „Baltos lankos“ ir partneriams – IBBY Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos Lietuvos skyriui.

 „Vasara su knyga“ – tai Lietuvos apskričių viešųjų bibliotekų organizuojama skaitymo skatinimo programa pagal Lietuvos Respublikos kultūros ministro įsakymą „Dėl skaitymo skatinimo 2019–2024 metų programos ir skaitymo skatinimo programos 2019–2021 metų veiksmų plano patvirtinimo“. 2018 m. spalio 19 d. Nr. Įv-746/v-834. „Skaitymo iššūkis“ yra viena iš „Vasara su knyga“ iniciatyvos dalių.

Daugiau informacijos apie „Skaitymo iššūkį“, taisykles, registracijos formą ir karščiausias naujienas rasite: http://vasarasuknyga.lt/ bei Facebook paskyroje https://www.facebook.com/vasarasuknyga/.

Kontaktinis asmuo

„Vasara su knyga“ 2020 metų projekto vadovė

Greta Kėvelaitienė

 greta.kevelaitiene@pavb.lt Tel. +370 643 049

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019