Socialiniai tinklai

Aktualijos

Pareigūnai nustatė, kas prieš savaitę apšaudė parduotuvę Šiauliuose

Avatar

Paskelbta

data

Birželio 8-osios vakare, apie pusę dešimtos, Šiaulių pietiniame mikrorajone pasigirdę šūviai ir jų apgadintos vienos parduotuvės stiklinės durys, užminė mįslę Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnams – ar tai rimti grasinimai prekybos centrui, ar tai tiesiog chuliganiškas poelgis?

Parduotuvės vaizdo stebėjimo kameros užfiksavo, kad tuo metu, kai skyla durų stiklas, pro šalį važiuoja sidabro spalvos automobilis „Volkswagen Passat“. Deja, įžiūrėti jo valstybinių numerių buvo neįmanoma. Policijos tyrėjai ėmėsi tyrinėti mikrorajone įrengtų miesto, kitų prekybos centrų bei kitų pastatų vaizdo stebėjimo kamerų įrašus. Net kai kurių automobilių savininkų buvo paprašyta leisti pasižiūrėti jų vaizdo registratorių įrašus. Deja, pirmąją tyrimo dieną nustatyti automobilio savininko nepavyko, nes vaizduose, kur buvo matomas šis automobilis, įžiūrėti valstybinio numerio nepavyko.

Tačiau pareigūnai – užsispyrę.Toliau kantriai peržiūrinėjo vis kitų vaizdo kamerų įrašus ir jų kantrybę vainikavo sėkmė. Po savaitės kruopštaus darbo „Volkswagen Passat“ savininkas buvo nustatytas. Transporto priemonių registras rodė, kad savininkas gyvena Kelmėje.

Birželio 16-osios rytą tyrėjai nuvyko pas jį. Vaikinas pripažino, kad  prieš savaitę su draugais automobiliu buvo patraukęs gastrolių į Šiaulius ir vienas jo draugas su savimi turėjo pneumatinį pistoletą. Kadangi jo 19-metis savininkas gyvena irgi Kelmėje, tad pareigūnai netrukus buvo pas jį. Šis, pamatęs tyrėjus, net nebandė išsisukinėti, tik labai gailėjosi dėl tokio savo vėjavaikiško poelgio.

Pasirodo gegužę vaikinas internetu įsigijo pneumatinį pistoletą „Gamo P-23“, kuriam nereikalingas joks leidimas. Važiuodamas į Šiaulius, jį prigriebė, na, ir nutarė čia jį išbandyti.Tiesiog pravėrė automobilio langą ir, nė į nieką nesitaikydamas, paleido keletą šūvių. Buvo linksma. Tačiau linksmybės baigėsi kitą dieną, kai žiniasklaidoje išvydo, kokį rezonansą sukėlė jo šūviai.

19-metis tvirtino, jog dėl tokio neapgalvoto elgesio dabar jam labai gėda ir pažadėjo parduotuvei atlyginti padarytus nuostolius. Jam pradėtas ikiteisminis tyrimas ir pareikšti įtarimai dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Šįkart jam baudžiamosios atsakomybės, ko gero, išvengti nebepavyks, kaip pavyko išsisukti dėl pernai Švedijoje padarytos vagystės.

Vaikino darbdavys lietuvis gruodį pasigedo įvairių darbo įrankių. Ir kaip jis nustebo, kai po savaitės, grįžęs į Šiaulius, jis pastebėjo viename lietuviškame portale skelbimą apie parduodamus savo įrankius. Vyras susitarė dėl jų pirkimo ir apie situaciją pranešė policijos pareigūnams, kurie atvykę į pirkėjo ir pardavėjo susitikimo vietą, sulaikė įrankius atvežusį asmenį. Tačiau, pasirodo, tai buvo ne vagis, o tik vogtus įrankius įsigijęs perpardavinėtojas. Tyrimo metu buvo nustatyta, kad įrankius už jam nesumokėtą visą sutartą atlygį iš darbdavio pasisavino 19-metis kelmiškis. Vaikinas manė, kad tokiu būdu jis atstatė teisingumą. Deja, teisingumas neteisinėmis priemonėmis negalimas. Svetimų daiktų pasisavinimas – tai vagystė Kadangi vaikinas nusikalto pirmą kartą, ikiteisminis tyrimas dėl vagystės buvo baigtas, atleidžiant jį nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Laiduotojo pasitikėjimo kelmiškis nepateisino.                                            

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Suimtas nužudymu Šiauliuose įtariamas vyras

Avatar

Paskelbta

data

Šiandien  teismas trims mėnesiams sankcionavo  58 metų šiauliečio, kuris įtariamas spalio 17-osios vakare Šiauliuose nužudęs  vyrą, suėmimą.

Tą vakarą Šiauliuose į Vilniaus gatvę iškviesti medikai  kraujo klane gulinčiam 33 metų vyrui niekuo padėti nebegalėjo. Dūris į pilvą jam buvo mirtinas. Šiaulių apskrities policijos pareigūnai dėl nužudymo pradėjo ikiteisminį tyrimą ir ėmė ieškoti įtariamojo. Liudytojų parodymai ir bare buvusių vaizdo stebėjimo kamerų vaizdai Šiaulių pareigūnams padėjo identifikuoti įtariamojo asmenybę. Po pusės paros paieškų įtariamasis buvo sulaikytas P. Višinskio g. Antrankiai vyrui  uždėti spalio 18-osios rytą,  jam išėjus iš kazino.

Sulaikytas 58 metų Nakvynės namų gyventojas buvo nusiteikęs agresyviai. Nepakantumą teisėsaugos pareigūnams suformavo jo paties gyvenimo būdas.  Šis vyras, galima sakyti, pusę savo gyvenimo praleido laisvės atėmimo vietose.  Nuo  21-nerių pradėjęs  teistumo biografiją, laisvėje jis praleisdavo labai mažai laiko. Už vagystes plėšimus, viešosios tvarkos pažeidimus, išžaginimą teistas šiaulietis po paskutinės bausmės už vagystę atlikimo į gimtąjį miestą grįžo šių metų kovo pabaigoje ir apsigyveno Nakvynės namuose. Rugsėjo pabaigoje jam jau buvo pradėtas  ikiteisminis tyrimas dėl naujos nusikalstamos veikos – fizinio skausmo sukėlimo šiuose pačiuose namuose gyvenusiai moteriai. Kadangi jam skirta kardomoji priemonė nebuvo susijusi su laisvės atėmimu, įtariamasis liko gyventi nuo visuomenės neizoliuotas.

Spalio 17-osios vakarą jis leido viename Vilniaus g. esančiame alaus bare, kuriame vakarojo ir 33 metų šiaulietis su draugu. Priėjęs prie jų įtariamasis paprašė žiebtuvėlio cigaretei pridegti. Kadangi 33 metų šiauliečio atsakymas netenkino, tarp vyrų kilo incidentas, kuris persikėlė į lauką ir baigėsi vieno jų mirtimi.

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Egidijaus Anglickio nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šią savaitę COVID-19 tyrimai intensyviau bus vykdomi 19-oje didelės rizikos savivaldybių

Avatar

Paskelbta

data

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad šią savaitę, nuo spalio 19 d. iki spalio 25 d. imtinai, Raseinių, Kelmės, Šiaulių, Joniškio, Švenčionių, Plungės, Radviliškio, Skuodo, Kauno, Šilalės, Šakių, Vilniaus ir Trakų rajonų, taip pat Elektrėnų, Druskininkų, Šiaulių, Klaipėdos, Kauno ir Vilniaus miestų gyventojams bus intensyviau atliekami tyrimai dėl koronaviruso (COVID-19). Šiose 19 savivaldybių fiksuojamas didesnis sergamumas negu kitose Lietuvos savivaldybėse.

Didelės rizikos savivaldybėse šią savaitę profilaktiškai bus tiriami gydymo bei socialinės globos įstaigų darbuotojai. Taip pat papildomai bus tiriami pacientai, kurie gydymo įstaigose praleido daugiau negu 48 valandas.

Pagal atnaujintą tvarką intensyvesnis testavimas bus vykdomas tose savivaldybėse, kuriose 14 dienų suminis sergamumo COVID-19 liga rodiklis 100 tūkst. gyventojų yra didesnis kaip 50, per 14 dienų nustatyta daugiau kaip 10 šios ligos atvejų ir/arba per savaitę nustatytų teigiamų tyrimų dalis sudaro 4 proc. arba daugiau nuo visų savivaldybėje atliktų tyrimų.

Penktadienio, spalio 12 d. duomenimis, Lietuvos sergamumo koronaviruso infekcija rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekė 70,7.

Atsižvelgiant į sergamumo rodiklius skirtingose savivaldybėse, didelės rizikos savivaldybės kiekvieną savaitę nustatomos sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendimu.

Spalio 16 d. operacijų vadovo sprendimą rasite ČIA.

Praėjusią savaitę intensyvesnis testavimas buvo vykdomas šiose didelės rizikos savivaldybėse: Raseinių, Radviliškio, Kelmės, Šiaulių, Kauno, Vilniaus, Mažeikių, Šilalės, Kėdainių, Panevėžio rajonų, taip pat Šiaulių, Rietavo, Elektrėnų, Druskininkų, Kauno, Vilniaus, Panevėžio miestų savivaldybėse.

SAM Spaudos tarnyba

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019