Gyventojai skundžiasi Ar Bagdonų kaimas sulauks šviesos?

Į redakciją paskambino senjoras Ričardas P. iš Radviliškio rajono Baisogalos seniūnijos, Bagdonų kaimo. Jis guodėsi, kad ilgą laiką gyvena tamsoje, nes kaimo gale esančios jo sodybos apšvietimas nuo elektros stulpo nepasiekia. Elektros stulpas netoli namo yra, bet apšvietimo lempos – ne. Ričardas P. prisiminė, kad dėl šio klausimo kažkada yra apsilankęs seniūnijoje, bet jam buvo atsakyta, kad viską reikia daryti naujai ir niekas tuo neužsiims. Pasak senjoro, ten tik du laidus atvesti reikia ir prikabinti šviestuvą. Kaime naujai nutiestas asfaltas ir tai paskatino pilietį klausimą pateikti iš naujo: „O vis tik gal yra galimybė apšviesti kaimo galą? Vakarais į kiemą išeiname abu pensijonai ir tamsu nors į akį durk. Tegu bent gatvę apšviečia – namo nereikia. Juk dabar būna, kad ir dėl kelių eurų senus žmones užpuola“.

Skęstančiųjų gelbėjimas – pačių skęstančiųjų reikalas

Dėl šios problemos kreipėmės į Baisogalos seniūnę Renatą Masiulienę ir paklausėme, kodėl kaimo gale nedega šviesa. Ji atsakė:

„Senjoras Ričardas P. lankėsi seniūnijoje visai neseniai, t. y. šių metų spalio 1 d. Jis buvo informuotas, jog Bagdonų kaime buvo keičiamos gatvės apšvietimo lempos ant jau esamų stulpų ir ten, kur kabėjo senos. Buvau nuvykusi į Statybos skyrių, kuris projektavo lempų keitimą. Skyriuje dar kartą apkalbėjom susidariusią situaciją su specialistais. Problema yra ta, jog pagal projektą darbai yra atlikti, o iki projektavimo ponas Ričardas tos problemos nebuvo kėlęs.  Apie šią situaciją ką tik grįžusi iš savivaldybės, t.y. spalio 5 d., informavau Ričardą P., kuris, kaip man pasirodė, situaciją suprato, patikino, jog viskas gerai. Mūsų seniūnijos energetikas tamsiuoju paros metu pro Bagdonų kaimą pravažiavo dar kartą ir informavo, jog paskutinis šviestuvas, esantis prie gatvės arčiausiai pono Ričardo sodybos, yra pasuktas į kaimo galą ir kelias yra apšviestas. <…> Ričardo P. sodyba yra kiek tolėliau nuo gatvės ir ji iš gatvės pusės apaugusi medžiais, o ir arčiausiai esančio gatvės stulpo apšvietimą užstoja medžių lapija, todėl kieme tamsiuoju paros metu neapšviesta. Gyventojai šią problemą turi spręsti patys, nes gatvės apšvietimas skirtas gatvės, o ne kiemo apšvietimui“.  

Radviliškio rajone jau niekas nebestebina – neliko pašto skyrių, gydymo įstaigos uždaromos, mokyklos naikinamos, net ir lemputės kaimo gyventojams gaila…

Rita Grigalienė

Asociatyvi nuotrauka

Total
3
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts