Pakiršinys  minėjo 520 metų sukaktį

Kaip ir kiekvienais metais taip ir šiemet Pakiršinys išsiskiria savo organizuojamomis Joninių šventėmis. Šie metai ypatingi, nes pirmą kartą Pakiršinio pavadinimas rašytiniuose šaltiniuose paminėtas 1498 metais. Taigi šventėme jau 520-ąsias  metines. O su metais tradicijos stiprėja, o vertybės įgauna naują  prasmę.

Jau 10 –ą kartą Pakiršinyje organizuojamos žirgų konkūrų varžybos šiemet buvo skirtos Lietuvos šimtmečiui paminėti. Į varžybas suvažiavo raiteliai iš visos Lietuvos: Vilniaus, Klaipėdos, Kauno, Panevėžio, Šiaulių r. Kėdainių r., Radviliškio r.  Bet pagrindinė Lietuvos šimtmečio taurė , o prieš tai ir Joninių taurės jau kelis  metus iš eilės vis lieka šeimininkų rankose. Šiemet ją iškovojo S. Pužauskas su žirgu Ceilona.

Sporto aikštyne kovos užvirė nuo pat ankstaus ryto. Net penkios komandos: „MSW“, „Pakiršinys“, „Veteranai“, „BBB“, ir „Gerista“  bandė tarpusavyje išsiaiškinti kurie yra taiklesnį ir vikresni. Pergalė ir laurų vainikai atiteko „Geristos“ komandai, kurie šiemet buvo stipriausi.

Šventės dalyvius linksmino „Daumantų“  muzikantų muzika. Vėliau juos pakeitė Baisogalos kultūros centro netradicinė kapelija „Dainoriai“.

Pagerbti buvo gražiai besitvarkančių sodybų, daugiabučių namų gyventojai,  apdovanoti Kalėdinio lango, terasų ir pavėsinių savininkai. Na ir žinoma didžiausio dėmesio susilaukė visi Jonai ir Janinos. Jiems įteiktos atminimo dovanėlės ir gėlės. Etninės kultūros ir amatų centre jau ne pirmus metus buvo eksponuojama A. Žaromskio fotografijų paroda „Pakiršinys“ .

Kiekviena Pakiršinio vidurvasario šventė vis kitokia: savo aplinka, kurią išpuoselėja A. Marcinkevičienė , D. Pirinauskas ir jų talkininkai, Pakiršinio kaimo bendruomenės nariai ir visi kiti gyventojai, savo tradicijomis ir šokiais iki vidurnakčio su „kiečiausia“ grupe „ Broliai Kabliai“.

Nuoširdžiausia padėka visiems, kurie parėmė Pakiršinio vidurvasario šventę savo darbais, idėjomis, finansais ir buvimu drauge.

 

  Bendruomenės vardu  G. Pužauskienė

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts