Socialiniai tinklai

Aktualijos

O gal paverkiam?

Avatar

Paskelbta

data

Antroji COVID-19 banga įvarė mus į baimių ir nuolatinio nerimo kampą, iškėlė į paviršių  reiškinius, kurie ankščiau laikytini gėdingais. O  kai kurie  virto tendencijomis, tiesiog „trendais“. Apie vieną  „trendą“- verkšlenimą –  pakalbėkime šiek tiek plačiau. Mes   negrįžtamai tapome verksnių civilizacija. Ne, verksniai egzistavo visais laikais! Šią abejotiną privilegiją dėl visko  skųstis, verkšlenti mes „pripaišydavome“ infantiliam jaunimui, viskuo ir visada nepatenkintiems pensininkams, „lūzeriams“ ir in masse – moterims.  Beveik  kiekviena moteris vieną – du kartus į mėnesį, priklauso nuo temperamento, aptvindo savo karštai mylimą vyriškį negailestingu, tiesiog žudančiu verkšlenimu – viena išeitis kažkokiu būdu išgyventi. Net jei šitą šovinistinį mitą priimtume kaip tiesą, tai dabar moterys monopolijos verkšlenimui jau seniai nebeturi. Dabar verkia visas pasaulis! Ir turiu Jums pasakyti, kad tame liūdname, pilno  nusivylimo chore  solo partiją traukia vyrai. Paprasčiausiai todėl, kad pasaulis  kol kas  liko vyriškas.

Šiuo metu mūsuose madinga viešai  reikšti savo emocijas, bet kokias:  pyktį,  neviltį nuoskaudą – bet kokias! Žodžiai „kuklumas“, „savikontrolė“, tapo prievartos sinonimu. Jei tu naiviai galvoji, kad ne visus jausmus reiktų rodyti publikai, norėtum santūrumo, esi emocinis smurtautojas, nuvertinęs svetimus jausmus ir iš vis niekšas! Geru geriausiai – moralinis išsigimėlis. 

Gal tu  moteris, kuri negali nuslėpti pasišlykštėjimo nuolat verkšlenančiu vyriškiu? Oi kaip man bloga! – reiškia, tu tikra feministė, seksistė ir adeptas viduramžiško „tikri vyrai neverkia“. Bet juk visi turi teisę kentėti  ir  daryti tai, taip garsiai, kiek leidžia  tavo pažeistų (dabar jau viruso) plaučių apimtis. Pasaulyje  mes turime vis mažiau teisių, o kitos atiduotos laisva valia… Teisė verkšlenti – tai vienintelė teisė, kuri dar mums liko ir ta teise mes naudojamės be stabdžių! O kas čia blogo, pasakysite jūs? Jei reiški savo emocijas? Jei nenuleisi garo, gali sprogti ir aptaškyti kitus… na, patys suprantat, kuo. Štai  ir psichologai pataria – kartas nuo karto paverkti naudinga, mažu tai psichologinė higiena.  Aš tikriausiai išsakysiu nepopuliarią mintį ir jūsų akyse tapsiu maniaku, psichologiniu sadistu: velniop tokią higieną! Verkšlenimas jau pasiekė tokį lygį! Viskas! Gana! Jau iki kaklo! Ir man atrodo pats, laikas prisiminti, kad higiena – tai apskritai intymus reikalas. Ir nereikia išsivalius dantis spjaudyti man ant „lakierkų“! Ir nereikia Jus supančio pasaulio versti į emocinį šiukšlyną. Ir nereikia reikalauti, kad šitą jūsų šiukšlyną žmonės pagarbiai ir su meile iškuoptų.

Tapo tiesiog neįmanoma skaitant socialinius tinklalapius neįlipti į emocinio, daugiau ar mažiau  kvepiančią fekalo krūvą.

Aš pavargau, perdegiau, netekau jėgų, neturiu jokių santykių, o jei ir turiu – jie blogi! Darbas šlykštus – moka mažai, man viskas skauda, niekas nepadeda, nėra vaistų!

Dieve  tu mano! Tai imk ir baik blogus santykius, mesk tą šlykštų darbą! Padaryk ką nors, vietoj to, kad verktm. Negali? Tada nurimk… priimk pasaulį tokį, koks yra. Laikai, kada aplinkiniai galėjo knaisiotis po tavo emocinius patvorius ir šalikeles baigėsi! Gal kažkada mes buvome geresni, bet šis gerumas buvo (pamenat?) – nuo pertekliaus! Na, o dabar kiekvienas su savo problemomis! Tų problemų sprendimais. Tai šventai kovai mes atiduodame paskutines savo jėgas,  laiką iki paskutinio lašo!  Skaityti apie mažai pažįstamų žmonių ar visai nepažįstamų problemas – tas pats, kas pačiam pragriaužti skyles ir taip jau sudilusiuose ir aprūdijusiuose savo emociniuose šarvuose. Juolab, kad uždraustų temų verkšlenimui neliko, jų nėra! Elementarus kuklumas tapo atavizmu, suaugę žmonės diena iš dienos su teotonišku nuoseklumu aprašinėja savo organizmo funkcionavimo intymiausias smulkmenas: aš taip ir taip sirgau. O čia štai mano temperatūros svyravimai, o štai čia – mano žarnyno sutrikimai…

Ir būtinai prierašas: gal tai kam nors padės. Dievuliau! Kaip man gali padėti tavo medicininis dienoraštis? Tegul ir žinomo, bet visiškai man svetimo  žmogaus, kuris persirgo –  pasveiko ir dabar trokšta tuo pasidalinti su visu pasauliu? Kokią tiesą turėčiau įžvelgti šiuose intymiose smulkmenose?

Virkauti apie savanaudes merkantilines bobas  išvis topas! Šventas reikalas! Įdomu tai, kad apie savanaudes merkantilines bobas virkaujama kitom savanaudėms – merkantilinėms boboms! Manęs nemyli, nėra sekso, aš vienišas šitame negailestingame pasaulyje. Ir tai dar būtų nieko, jei tuo verkšlenimu bandytų išverkti nors truputi sekso. Bet ne! Verkiame nesavanaudiškai.

Gera naujiena ta: liežuviu malti – ne maišus nešioti! Mes taip pamėgome verkšlenti, verkšlenti viešai ir neviešai dėl sveikatos, dėl santykių, dėl pinigų ir jų trūkumo, dėl sup…tos valdžios, korumpuotų valdininkų, dėl nedėkingų vaikų, kad pamiršome paprasčiausią gyvenimo aritmetiką: jeigu tavo judėjimo greitis lygus nuliui, tai skaičiuoti laiką, per kurį tu atvyksi iš taško A į tašką B, kur A  –  tavo problema, o B  – jos sprendimas, apskaičiuoti neįmanoma. Todėl, kad nulio iš nulio dalinti negalima.

Ir nepopuliari mintis: laikykitės nuo verksnių kuo toliau!  Jei jūsų gyvenimas ir jūsų psichika jums brangi! Verkšlenimas, kurio esmė tapti gailesčio kultu  sau, nuodingas ir neįtikėtinai, kaip dabar sakoma, virulentinis.  Senoviškai – užkrečiamas. Ypatingai užkrečiamas toleruojamoje verkšlenimą impotencijos pažeistoje visuomenėje, kuri tvirtina: pirmas žingsnis problemų sprendimui – tai pripažinimas, kad ji yra. Suprask, mes ne šiaip verkšlenam, o  išmykiame problemą! O gal jau užteks pliurpti, gal pats laikas užsičiaupti, nusišluostyti saldžius gailesčio snarglius  sau ir pradėti kažką daryti? Oi, aš užmiršau!  Dabar taip kalbėti negalima. Juk tai žiauru ir ne empatiška. Nuvertinimas…  Prievarta… Jūs manote, kad  lengva diena iš dienos žiaumoti vieną ir ta patį emocinį makalą?

Galvoju,  lengva.  Tikrai lengviau nei ką daryti. Ir šiandiena tai saugiau. Bet koks veiksmas šioje impotentinėje visuomenėje bus įvertinta kaip grėsmė: nesiūbuok valties! Neteliuškuok jaukioje mūsų pelkėje! Nekelk dumblų!  Geriau pagalvok, kame tavo problema ir kodėl tave taip erzina žmonės, kurie verkšlena. Nelaikyk savyje – išrėk viską! Paverk, kaip tu nemėgsti verksnių, paverk rytoj,  paverk poryt…

Viktoras Karpenko

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Ar milijoninės vertės vamzdžių keitimas didins šilumos kainą?

Avatar

Paskelbta

data

Balandžio 1 d. vykusiame Radviliškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje nemažai nepatogių klausimų sulaukė UAB „Radviliškio šiluma“ direktorius Pranas Mickaitis. Tarybos narių bei radviliškiečių akį patraukė įspūdingi skaičiai „Radviliškio šilumos“ ataskaitoje už  2020 metus – šiluminių trasų keitimas kainuos apie 2 milijonus eurų.

Ar ne per brangus projektas?

Tarybos narys Gediminas Lipnevičius suabejojo, ar ne per brangiai bus keičiamos antžeminės šilumos trasos į požemines – ataskaitoje parašyta, jog 1444,52 metro magistralinių šilumos tiekimo tinklų pakeitimo kaina – apie 2 milijonus eurų. Kadangi „Radviliškio šilumos“ vadovas P. Mickaitis dar nebuvo prisijungęs prie posėdžio, šios bendrovės specialistė į klausimą atsakyti nesugebėjo.

Visos investicijos gula ant vartotojų pečių…

Klausimų „Radviliškio šilumos“ direktoriui turėjo ir prie Tarybos posėdžio prisijungęs radviliškietis. „Ar šiluminių trasų pakeitimo investicija neguls ant vartotojų pečių – kiek trasų buvo keičiama, tiek didėjo šilumos kaina – beje, Radviliškyje šildymo kaina didėja septynerius metus iš eilės. Kodėl dėl nežinomų priežasčių didėja ir šilumos kiekis, ateinantis į namą, nors ir administratorius, ir šilumininkai teigia nieko nereguliuojantys?“ – klausė gyventojas.

Beje, savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau rašė, kad gyventojai žiemą pastebėjo ryškų šilumos padidėjimą nakties metu.

Šiluma jau metus nebrangsta…

Prie Tarybos posėdžio prisijungęs „Radviliškio šilumos“ vadovas atsakė į Tarybos nariams bei gyventojams kylančius klausimus. Pasak  P. Mickaičio, šiluminių trasų keitimas kainavo ne 2 milijonus eurų, o tik  milijoną su trupučiu (koks tas truputis, direktorius neįvardijo). „Sąmatinė  projekto vertė buvo 2 mln. eurų, tačiau konkurse dalyvavo 10  įmonių ir suma pamažėjo“,- sakė P. Mickaitis. Šiuo metu keičiami paskutiniai antžeminių šiluminių trasų metrai iš buvusių 25 kilometrų.

„Radviliškio šilumos“ vadovas visus labai nustebino tikindamas, jog  šiluma nebrangsta jau nuo 2020 m. rugpjūčio mėnesio. „Šilumos pastovioji dalis 2,98  nesikeičia, o brangsta kintamoji dalis dėl kuro  kainos“,- sakė P. Mickaitis. Keistokas paaiškinimas – nors šią žiemą biržoje kuras ir buvo atpigęs, radviliškiečiai  šilumos atpigimą vargu, ar pajuto…

Pjauną šaką, ant kurios sėdi?

Buvo aptartas ir daugiabučių namų  renovacijos klausimas. Gyventojų nuomone,  Radviliškio rajone daugiabučių namų renovacija vyksta labai vangiai, nes renovacijos administratorius – „Radviliškio šiluma“. Kaip žinia, renovacijos paskirtis – taupyti šilumos energiją daugiabučiuose namuose, tad  galimai „Radviliškio šiluma“ ir nenori pjauti šakos, ant kurios sėdi – juk taupant šilumą sumažės ir šios įmonės pajamos.

Tačiau P. Mickaitis patikino, kad taip tikrai nėra ir renovacijos rūpesčius  jis su džiaugsmu atiduotų  kitam administratoriui: „Mes pradėjome administruoti daugiabučių renovaciją, nes turėjome specialistų ir jų nereikėjo papildomai samdyti – taip buvo sutaupytos biudžeto lėšos“.

Tik įdomu, nuo kada konservatoriai pradėjo rūpintis biudžeto ar gyventojų lėšų taupymu? Radviliškiečių nuomone,  jeigu galimai nuo renovacijos projekto nieko „nenubyrėtų“, vargu, ar „Radviliškio šilumos“ vadovai  jo  imtųsi – juk šio proceso metu tenka nuolat išklausyti nepatenkintų gyventojų skundų dėl renovacijos darbų  bei didelių kainų.

Jonas PetrikasSkaityti daugiau

Aktualijos

Informacija apie COVID-19 Radviliškio rajone: sergamumo statistika, skaičiai ir ribojama švietimo įstaigų veikla

Avatar

Paskelbta

data

Nauji atvejai – 2 (7 dienų vidurkis – 4), sergančiųjų – 63, pasveikusiųjų – 2 224, nauji atvejai per 14 d. 100 tūkst. gyventojų – 173,5. Naujų atvejų pokytis (per savaitę) – -12,1 proc. Mirtys nuo COVID-19 – 32, iš viso su Covid-19 diagnoze – 88.

Radviliškio rajone šiuo metu aktualūs protrūkiai fiksuojami vienoje transporto įmonėje, vienoje siuvimo įmonėje, Radviliškio kelių tarnyboje, Radviliškio lopšelyje-darželyje „Eglutė“, kiti susirgimai fiksuojami šeimose.

Nuo 2020 metų rugsėjo 21 d. iki šiol Radviliškyje veikiančiame mobiliajame COVID-19 patikros punkte ištirta 4 799 mėginių dėl COVID-19 ligos, iš jų 1 292 – teigiami, tame pačiame punkte nuo kovo 9 d. vykdomi profilaktiniai tyrimai greitaisiais antikūnų testais, ištirti 325 mėginiai, vienu atveju mėginys buvo teigiamas.

Radviliškio rajono švietimo įstaigose – infekcijų plitimą ribojantis režimas

Informuojame, kad, siekiant taikyti COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimą mažinančias priemones, infekcijų plitimą ribojantis režimas įvestas šiose Radviliškio rajono švietimo įstaigose:

 • nuo 2021 m. kovo 31 d. iki 2021 m. balandžio 6 d. – Radviliškio Vaižganto progimnazijos 4a ir 4c klasėse.
 • nuo 2021 m. kovo 30 d. iki 2021 m. balandžio 9 d. – Radviliškio lopšelio-darželio „Eglutė“ grupėje „Želmenėliai“.
 • nuo 2021 m. balandžio 1 d. iki 2021 m. balandžio 11 d. – Radviliškio lopšelio-darželio „Kregždutė“ grupėje „Kačiukai“.
 • nuo 2021 m. balandžio 6 d. iki 2021 m. balandžio 13 d. – Radviliškio r. Palonų daugiafunkcio centro ikimokyklinio ugdymo grupėje „Pelėdžiukai“.

Nurodytu laikotarpiu ugdymas kontaktiniu būdu nurodytose įstaigų klasėse ar grupėse sustabdomas, jis organizuojamas nuotoliniu ugdymo proceso organizavimo būdu, vadovaujantis galiojančiais teisės aktais.

Vakcinavimas ir testavimas – būdai sustabdyti pandemiją

Kviečiame visus, nerimaujančius, kad su jais nesusisiekta dėl skiepijimosi, susisiekti su savo šeimos gydytoju.

Kviečiame naudotis mobiliojo punkto teikiama galimybe išsitirti antikūnus ir atskirų grupių asmenis, kuriems rekomenduojama testuotis dėl vykdomos veiklos, intensyviau registruotis antikūnų testui telefonu 1808 arba internetu 1808.lt arba kreiptis į savo polikliniką ir užtikrinti savo ir savo klientų saugumą. Tyrimai atliekami Radviliškyje veikiančiame mobiliajame COVID-19 patikros punkte (Radmės g. 1, Radviliškyje) arba jūsų poliklinikoje. Šiuo metu testuotis nemokamai kviečiami kontaktiniu būdu dirbantys:

 • asmens sveikatos priežiūros darbuotojai;
 • socialinių paslaugų įstaigų darbuotojai;
 • ugdymo įstaigų darbuotojai;
 • psichologai, psichoterapeutai;
 • vaistinių darbuotojai;
 • muziejų, kitų ekspozicijų erdvių, bibliotekų, jų ir valstybės archyvų skaityklų ir valstybės kultūrinių rezervatų direkcijų darbuotojai;
 • profesionalių scenos menų kolektyvų (chorų, teatrų trupių, orkestrų ir kt.) darbuotojai;
 • valstybei svarbias funkcijas vykdantys darbuotojai, dirbantys nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbiose įmonėse;
 • audinių ūkių darbuotojai;
 • vidaus reikalų sistemoje dirbantys specialistai, muitinės, policijos pareigūnai, ugniagesiai gelbėtojai ir kt.;
 • institucijų, įstaigų ir organizacijų darbuotojai bei savanoriai, užtikrinantys Lietuvos Respublikos karantino režimo priemonių laikymosi kontrolę;
 • prokuratūrų, teismų, notarų biurų darbuotojai, antstoliai ir jų darbuotojai.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi