Socialiniai tinklai

Aktualijos

Pakalniškių bibliotekoje – literatūrinė popietė „Pagauk skaitymo malonumą“

Avatar

Paskelbta

data

Kovo 29 dieną Pakalniškių kaimo bibliotekoje įvyko literatūrinė popietė „Pagauk skaitymo malonumą“. Šioje popietėje dalyvavo Pakalniškių pagrindinės mokyklos I ir IV klasių mokiniai su mokytoja Ramune Malatokiene.

Susirinkusiems vaikams bibliotekininkė Ramutė Smailienė trumpai papasakojo apie Tarptautinę vaikų knygos dieną, kuri kasmet nuo 1967 metų švenčiama balandžio 2-ąją, Hanso Kristiano Anderseno gimimo dieną. Bibliotekininkė aiškino, kad šia proga yra kuriamas kreipimasis į skaitytojus, ir plakatas, kurį kasmet kuria vis kitos šalies atstovai. Šiais metais plakatą ir kreipimąsi Tarptautinei vaikų knygos dienai kūrė Latvijos atstovai. Tekstą rašė I. Zandere, žymi latvių knygų vaikams ir paaugliams autorė, o plakatą kūrė jaunas, kūrybingas dailininkas R. Petersonas. Abu autoriai yra H. K. Anderseno premijos nominantai.

Popietės metu Pakalniškių bibliotekoje skambėjo pasakojamas apie žymųjį pasakininką H. K. Anderseną, jo kūrybą. Mokytoja R. Malatokienė vaikams perskaitė H. K. Anderseno pasaką „Karalaitė ant žirnio“.

Galiausiai ir patiems vaikams buvo pasiūlyta sukurti pasaką bei ją iliustruoti. Kadangi artėjo šv. Velykos, todėl vaikai kūrė pasaką „Velykų margučiai“. Kiekvienas popietės dalyvis gavo po atskirą užduotį – pasakai sukurti po vieną sakinį ir jį iliustruoti. Pabaigus užduotį, visi iliustruoti popieriaus lapai buvo surišti į vieną knygelę, kurią garsiai perskaitė IV klasės mokinys Aistis Betūra.

Tada sekė dar viena užduotis. Bibliotekininkė R. Smailienė vaikams išdalijo juosteles su lietuvių liaudies patarlėmis apie knygas, o vaikai turėjo jas perskaityti ir paaiškinti, kaip supranta patarlės reikšmę. Po šios užduoties vaikai buvo pavaišinti saldainiais ir išlydėti namo.

 

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Dingo moteris

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities  policijos  Šiaulių miesto ir rajono  komisariato pareigūnai ieško be žinios dingusios Violetos Pyragienės, gimusios 1964 m.

Moteris liepos 15 d. 12.00 val. iš namų išvažiavo geltonos spalvos automobiliu „Volkswagen Transporter“, HCS531, ir iki šiol negrįžo. Jos požymiai: apie 165 cm ūgio, stambaus kūno sudėjimo, plaukai trumpi, dažyti violetine ir balta spalvomis

Jei turite informacijos apie dingusią moterį ar pastebėsite automobilį, kuriuo ji išvažiavo, paskambinkite Šiaulių miesto ir rajono policijos  komisariato pareigūnams telefonu (8-657) 71264 arba parašykite  elektroniniu  paštu sandra.jake@policija.lt.                                              

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šelmių šelmavonės

Avatar

Paskelbta

data

Sušilus orams, saulutė dar labiau įkaitino ir “Šelmių” bei “Verpetukių” kraują.

Ypatingai šiltai ir smagiai atšokę tarptautiniame linijinių ir kantri šokių festivalyje ,,Draugystės tiltas—2019″ Palangoje, šokėjai prisiminė, kad yra liaudies tradicijų puoselėtojai ir karštomis širdimis šokdami šventė Rasos ir Joninių šventes su Karčiamų ir Alksnupių bendruomenėmis, bet tai buvo tik gera pradžia. Liepos 3-7 dienomis Šiauliuose vyko  8-tasis Tartautinis folkloro festivalis-konkursas “Saulės žiedas”, kurį globoja netik Lietuvos kultūros institucijos, bet ir Europos  prestižinės FIDAF IR IOV  folkloro organizacijos. Neišsigandę labai aukštus reitingus turinčio festivalio ir puikių kolektyvų iš  10 pasaulio šalių “Šelmiai” bei “Verpetukės” šoko pagrindinėse festivalio scenose, liaudies šokių mokinimo vakaruose bei smagiuose naktišokiuose, o tašką “Šelmiai” ir “Verpetukės” žada padėti liepos 17-22 d. dalyvaudami ,,Europeade -2019″ Frankenberge( Ederis) Vokietijoje, kur susirinks apie 5,500 dalyvių iš 30 Europos šalių. Čia nebus taip baisu, nes “Šelmiai” ir “Verpetukės” dalyvauja Europeadose nuo 2003 metų ir atstovavo Radviliškį bei Lietuvą Ispanijoje, Šveicarijoje, Italijoje, Danijoje, Prancuzijoje, Latvijoje ir 2009 metais Lietuvoje, Klaipėdoje. Beje 2020 metų Europeade vėl vyks Klaipėdoje. Karščio ir šelmiškumo nepraradome ir važiuosime su dideliu noru ir ryžtu.palinkėkite mums gero kelio ir jei busite tomis dienomis Frankenberge ateikite mums ir kitiems dalyviams paploti. Kartu praleisime puikų laiką.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019