Pakalniškių bibliotekoje – literatūrinė popietė „Pagauk skaitymo malonumą“

Kovo 29 dieną Pakalniškių kaimo bibliotekoje įvyko literatūrinė popietė „Pagauk skaitymo malonumą“. Šioje popietėje dalyvavo Pakalniškių pagrindinės mokyklos I ir IV klasių mokiniai su mokytoja Ramune Malatokiene.

Susirinkusiems vaikams bibliotekininkė Ramutė Smailienė trumpai papasakojo apie Tarptautinę vaikų knygos dieną, kuri kasmet nuo 1967 metų švenčiama balandžio 2-ąją, Hanso Kristiano Anderseno gimimo dieną. Bibliotekininkė aiškino, kad šia proga yra kuriamas kreipimasis į skaitytojus, ir plakatas, kurį kasmet kuria vis kitos šalies atstovai. Šiais metais plakatą ir kreipimąsi Tarptautinei vaikų knygos dienai kūrė Latvijos atstovai. Tekstą rašė I. Zandere, žymi latvių knygų vaikams ir paaugliams autorė, o plakatą kūrė jaunas, kūrybingas dailininkas R. Petersonas. Abu autoriai yra H. K. Anderseno premijos nominantai.

Popietės metu Pakalniškių bibliotekoje skambėjo pasakojamas apie žymųjį pasakininką H. K. Anderseną, jo kūrybą. Mokytoja R. Malatokienė vaikams perskaitė H. K. Anderseno pasaką „Karalaitė ant žirnio“.

Galiausiai ir patiems vaikams buvo pasiūlyta sukurti pasaką bei ją iliustruoti. Kadangi artėjo šv. Velykos, todėl vaikai kūrė pasaką „Velykų margučiai“. Kiekvienas popietės dalyvis gavo po atskirą užduotį – pasakai sukurti po vieną sakinį ir jį iliustruoti. Pabaigus užduotį, visi iliustruoti popieriaus lapai buvo surišti į vieną knygelę, kurią garsiai perskaitė IV klasės mokinys Aistis Betūra.

Tada sekė dar viena užduotis. Bibliotekininkė R. Smailienė vaikams išdalijo juosteles su lietuvių liaudies patarlėmis apie knygas, o vaikai turėjo jas perskaityti ir paaiškinti, kaip supranta patarlės reikšmę. Po šios užduoties vaikai buvo pavaišinti saldainiais ir išlydėti namo.

 

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts