EKO popietė sukvietė bendraminčius

Kviečiame į EKO popietę! Ir šis kvietimas buvo išgirstas, nes į virtualią popietę „Sužinok – pasidaryk – pasidalink“ susirinko neabejingi ekologijai mokiniai, jų tėveliai ir mokytojai iš įvairių miestų ir miestelių: Kauno, Kelmės, Šeduvos, Sidabravo, Grinkiškio, Šiaulėnų ir, žinoma, Radviliškio.

Virtualią EKO popietę vasario 9 dieną suorganizavo Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos mokytojos Grita Dumskienė, Rasa Jasiulienė, Salvinija Vaičiūnienė ir Milda Matonienė, nes ekologinė veikla – viena iš pagrindinių krypčių mokykloje. EKO popietės metu buvo gilinamasi į mūsų dienomis labai aktualią problemą pasaulyje – plastiko atliekų kiekio didėjimą. Jeigu prieš metus pavasarį buvo pastebima, kad dėl COVID-19 pandemijos bent šiek tiek atsigavo gamta, oras ir vanduo tapo švaresni, sumažėjo automobilių ir lėktuvų sukeliamo triukšmo lygis, tai dabar vis dažniau pasigirsta, kad gamtosaugininkai stipriai sunerimę dėl augančio plastiko atliekų kiekio. Tikėtina, jog didėjanti tarša plastiku yra susijusi su vienkartinių veido kaukių ir kitų apsauginių priemonių vartojimu. Popietės dalyviai buvo pakviesti dalyvauti viktorinoje „Renkuosi EKO“, kurios metu ne tik pasitikrino savo žinias, bet ir sužinojo daug patarimų: kaip taisyklingai dėvėti kaukę, kiek laiko ją dėvėti, kaip tinkamai išmesti panaudotas vienkartines kaukes, ar padeda apsisaugoti nuo viruso pačių siūta kaukė ir iš ko galima ją pasigaminti…

Teisingais mokinių atsakymais džiaugėsi visi, o renginio organizatorės patikino, kad viktorinos nugalėtojus pasieks ne tik padėkos, bet ir saldūs prizai. Popietės dalyviai sutiko, kad draugiškesnė aplinkai išeitis – daugkartinė medžiaginė kaukė, kurią galima pasisiūti iš jau panaudoto audinio ir, tinkamai paruošus, nešioti daug kartų. Taigi, praktinės renginio dalies metu kiekvienas dalyvis buvo mokomas pats pasisiūti apsauginę veido kaukę. Darbas virte virė, mokiniai, klausydamiesi nurodymų, kirpo būsimos kaukės formą, dygsnis po dygsnio ją siuvo, kol pagaliau galėjo pasidžiaugti savo rezultatu! „Jūsų popietė buvo įdomi, naudinga ir praktiška“, „buvo labai smagu sužinoti, kaip gana paprastai galima pasigaminti gamtą saugančią kaukę“, „nuotolinis mokymas suartina skirtingus rajonus, mokyklas, mokinius ir idėjas…“, „ačiū už turiningai, įdomiai bei kūrybiškai praleistą laiką“,- tokie dalyvių atsiliepimai – pati nuostabiausia padėka popietės sumanytojoms.

Renginio organizatorės teigia, kad labai svarbu ugdyti jauno žmogaus gebėjimą susieti pokyčius gamtinėje aplinkoje su žmogaus veikla, numatyti dabartinių bei būsimų veiksmų padarinius gamtai ir jų grįžtamąjį poveikį. „Neužmirškit pasidalinti savo žiniomis su kitais! Skleiskit ekologiško gyvenimo žinias!“,- toks raginimas nuskambėjo EKO popietės pabaigoje.

Salvinija Vaičiūnienė,
Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos geografijos mokytoja ekspertė

Total
8
Dalinasi
Related Posts