Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Pageidaujantys gaus ir popierinius liudijimus

Avatar

Paskelbta

data

Po to, kaip rašėme

Savaitraštyje „Radviliškio kraštas“ buvo publikuota informacija, kad nuo sausio 1 d. nebeliks popierinių gimimo bei mirties liudijimo dokumentų. Skaitytojai kreipėsi į redakciją, kaip šiuos liudijimus reikės atsispausdinti asmenims, kurie nemoka naudotis kompiuteriu, kaip mirties liudijimus reikės pateikti ritualinių paslaugų įstaigoms bei kapinių prižiūrėtojams.

Skaitytojus norime nuraminti – jokių keblumų bei nesusipratimų neturėtų kilti. Pasak Radviliškio ligoninės direktorės D. Povelauskienės, dabar gimimo ir mirties liudijimus išduos asmens sveikatos priežiūros įstaigos bei patologoanatominius tyrimus atliekančios įstaigos.

Asmens sveikatos priežiūros įstaigos vaikų gimimo liudijimus ar medicininius mirties liudijimus privalo tvarkyti elektroniniu būdu. Civilinės metrikacijos įstaigos vaiko gimimo pažymėjimą ir medicininį mirties liudijimą gaus automatiškai pagal užklausą ESPBI IS ir Gyventojų registro integracinę sąsają.

Pasak ligoninės direktorės, mirusiųjų laidojimas bus organizuojamas bei laidojimo pašalpos bus išmokamos remiantis sveikatos priežiūros įstaigos išduotu medicininiu mirties liudijimu. Duomenys apie mirusį asmenį bus įvesti elektroninę sistemą ir atspausdintas popierinis variantas bus atiduotas mirusiojo artimiesiems -jokių nepatogumų ar nesusipratimų kilti neturėtų.

Mirusiųjų artimiesiems primenama dar viena prievolė – mirusiojo dokumentai, asmens kortelė arba/ir pasas, asmens sveikatos priežiūros įstaigoje užfiksavus mirties faktą, turėtų būti nedelsiant grąžinti teritorinei policijos įstaigai.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi