Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Pageidaujantys gaus ir popierinius liudijimus

Avatar

Paskelbta

data

Po to, kaip rašėme

Savaitraštyje „Radviliškio kraštas“ buvo publikuota informacija, kad nuo sausio 1 d. nebeliks popierinių gimimo bei mirties liudijimo dokumentų. Skaitytojai kreipėsi į redakciją, kaip šiuos liudijimus reikės atsispausdinti asmenims, kurie nemoka naudotis kompiuteriu, kaip mirties liudijimus reikės pateikti ritualinių paslaugų įstaigoms bei kapinių prižiūrėtojams.

Skaitytojus norime nuraminti – jokių keblumų bei nesusipratimų neturėtų kilti. Pasak Radviliškio ligoninės direktorės D. Povelauskienės, dabar gimimo ir mirties liudijimus išduos asmens sveikatos priežiūros įstaigos bei patologoanatominius tyrimus atliekančios įstaigos.

Asmens sveikatos priežiūros įstaigos vaikų gimimo liudijimus ar medicininius mirties liudijimus privalo tvarkyti elektroniniu būdu. Civilinės metrikacijos įstaigos vaiko gimimo pažymėjimą ir medicininį mirties liudijimą gaus automatiškai pagal užklausą ESPBI IS ir Gyventojų registro integracinę sąsają.

Pasak ligoninės direktorės, mirusiųjų laidojimas bus organizuojamas bei laidojimo pašalpos bus išmokamos remiantis sveikatos priežiūros įstaigos išduotu medicininiu mirties liudijimu. Duomenys apie mirusį asmenį bus įvesti elektroninę sistemą ir atspausdintas popierinis variantas bus atiduotas mirusiojo artimiesiems -jokių nepatogumų ar nesusipratimų kilti neturėtų.

Mirusiųjų artimiesiems primenama dar viena prievolė – mirusiojo dokumentai, asmens kortelė arba/ir pasas, asmens sveikatos priežiūros įstaigoje užfiksavus mirties faktą, turėtų būti nedelsiant grąžinti teritorinei policijos įstaigai.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Reikalinga pagalbinė darbininkė

Avatar

Paskelbta

data

Reikalinga pagalbinė darbininkė namo ir aplinkos tvarkymui Radviliškyje (1 kartą per savaitę)  Tel. 8 682 3718

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Radviliškyje sulaikytas vairuotojas, galimai disponavęs narkotinėmis medžiagomis

Avatar

Paskelbta

data

2020-03-20 apie 17:30 val. Radviliškyje Maironio g., policijos pareigūnams sustabdžius ir patikrinus automobilio BMW 530 dokumentus, vairuotojo gim. 1991 m. buvo paprašyta išlipti iš automobilio. Vyras išlipdamas iš automobilio, iš striukės kišenės išmetė permatomą, plastikinį paketėlį su galimai narkotine medžiaga. Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019