Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Pageidaujantys gaus ir popierinius liudijimus

Avatar

Paskelbta

data

Po to, kaip rašėme

Savaitraštyje „Radviliškio kraštas“ buvo publikuota informacija, kad nuo sausio 1 d. nebeliks popierinių gimimo bei mirties liudijimo dokumentų. Skaitytojai kreipėsi į redakciją, kaip šiuos liudijimus reikės atsispausdinti asmenims, kurie nemoka naudotis kompiuteriu, kaip mirties liudijimus reikės pateikti ritualinių paslaugų įstaigoms bei kapinių prižiūrėtojams.

Skaitytojus norime nuraminti – jokių keblumų bei nesusipratimų neturėtų kilti. Pasak Radviliškio ligoninės direktorės D. Povelauskienės, dabar gimimo ir mirties liudijimus išduos asmens sveikatos priežiūros įstaigos bei patologoanatominius tyrimus atliekančios įstaigos.

Asmens sveikatos priežiūros įstaigos vaikų gimimo liudijimus ar medicininius mirties liudijimus privalo tvarkyti elektroniniu būdu. Civilinės metrikacijos įstaigos vaiko gimimo pažymėjimą ir medicininį mirties liudijimą gaus automatiškai pagal užklausą ESPBI IS ir Gyventojų registro integracinę sąsają.

Pasak ligoninės direktorės, mirusiųjų laidojimas bus organizuojamas bei laidojimo pašalpos bus išmokamos remiantis sveikatos priežiūros įstaigos išduotu medicininiu mirties liudijimu. Duomenys apie mirusį asmenį bus įvesti elektroninę sistemą ir atspausdintas popierinis variantas bus atiduotas mirusiojo artimiesiems -jokių nepatogumų ar nesusipratimų kilti neturėtų.

Mirusiųjų artimiesiems primenama dar viena prievolė – mirusiojo dokumentai, asmens kortelė arba/ir pasas, asmens sveikatos priežiūros įstaigoje užfiksavus mirties faktą, turėtų būti nedelsiant grąžinti teritorinei policijos įstaigai.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Policija ieško liudininkų

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl liepos 4 d. apie 16.00 val. kelyje Gruzdžiai – Šiauliai įvykusio eismo įvykio, kuriame dalyvavo automobiliai „VW Golf“ ir „VW Sharan“. Tyrėja prašo atsiliepti asmenis, galėjusius pastebėti prie įvykio vietos  stabtelėjusį baltos spalvos sunkiasvorį automobilį. Ieškoma žmonių, įsiminusių sunkiasvorio automobilio valstybinį numerį ar pažįstančių vairuotoją.

Turinčius informacijos gyventojus prašytume paskambinti tyrėjai Gintarei Želvienei telefonu  (8 700) 61469 arba parašyti elektroniniu paštu gintare.zelviene@policija.lt,

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Gyventojai skundžiasi Miesto gatvėmis vaikščioti nesaugu

Avatar

Paskelbta

data

Pastaruoju metu padaugėjo šaligatviais važinėjančių dviratininkų. Anksčiau buvo reikalaujama dėvėti ryškias liemenes ir net šalmus. Dabar nebereikia nieko. Įdomu, kodėl? Jaunimas šaligatviais važinėja dviračiais rankas susikišęs į kišenes. O kur dar riedutininkai  ir važiuojantys su paspirtukais? Jeigu gatve eina daugiau žmonių, sunku pastebėti važiuojančiuosius ir vos spėji pasitraukti į šaligatvio kraštą.

Branginkime savo ir kitų sveiktą  bei gyvybę, laikykimės nustatytų  eismo taisyklių reikalavimų ir taip bus išvengta skaudžių nelaimių.

Radviliškietė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019