Paaiškėjo, kuo rinkimuose pasitikės Radviliškio krašto bendruomenė


„Radviliškio krašto bendruomenės“ namuose susirinkę aktyviausi visuomenininkai sprendė, kuo pasitikės ateinančiuose savivaldybės tarybos rinkimuose. Apsvarstę partijų siūlomus kandidatus, savo favoritu pasirinko nepartinį. Panašu, kad ir dalis konservatorių mielai kandidatu į merus matytų nepartinį.

Įvertino kandidatų galimybes tapti meru
Bendruomenės susitikime svarstyta, ar bendruomenė palaikys kokios nors partijos iškeltą kandidatą, ar kels savo nepartinį. Bendruomenės nariai pasisakė prieš partijų iškeltus kandidatus, nes konservatorių kandidato, dabartinio mero, korupcijos byla svarstoma aukščiausiame teisme, socialdemokratų kandidatas „ką tik iškeptas“, jokių darbų nepadaręs. Be to, ši partija tapatinama su valdančiųjų konservatorių „darbeliais“, kadangi juos visada palaiko. „Valstiečių” kandidatas į merus taip pat buvo atmestas, nes jų atstovas daugiau kaip dvidešimt metų negyvena Radviliškyje, nieko nenuveikęs kraštiečiams ir migruoja prieš rinkimus po skirtingus šalies rajonus, kur kelia savo kandidatūrą.  Liberalai savo partijos vardą suteršė imdami nemenkas „pakišas“ brendžio dėžutėse.  Kiti „smulkūs“ kandidatai dėl per mažos galimybės tapti merais net nesvarstyti.
Pasiūlė bendruomenės pirmininką
Bendruomenės senjorų vadovė Rimantė Radavičienė pasiūlė už padarytus darbus, už suvienytus Radviliškio krašto žmones į merus kelti bendruomenės pirmininko Gedimino Lipnevičiaus kandidatūrą.
Susirinkusiesiems kilo klausimas: jei pirmininką Gediminą Lipnevičių išrinks į merus, kas vadovaus vadovaus daugiatūkstantinei bendruomenei?
Pirmininkas, padėkojęs už pasitikėjimą, užtikrino, kad nei bendruomenės veikla, nei labdaringos veiklos nenutrūks, nes iš tiek žmonių tikrai rasime padorų, veiklų vadovą, kuris ves bendruomenę į priekį. O dirbdamas savivaldybės taryboje ar meru mato daugybę galimybių paskatinti bendruomenių veiklą. Pasak G. Lipnevičiaus, jo vadovaujamas „Radviliškio rajono paramos centras“ turi daugybę savanorių, veiklių žmonių, kurie tęs veiklą toliau.
Bendruomenės nariai vienbalsiai patvirtino bendruomenės pirmininko, nepartinio G. Lipnevičiaus kandidatūrą į merus. Balsavimas buvo palydėtas gausiais aplodismentais.
Pasisakė už svarbiausius prioritetus
Pirmininkas padėkojo už išreikštą pasitikėjimą: „Per pastaruosius penkerius metus ne kartą įrodėme, kad esame veiklūs, sąžiningi, sugebame imtis atsakomybės organizuoti miesto renginius, drąsiai pasisakėme už Radviliškio miesto ir rajono interesus, nenuolaidžiaudami jokiai partinei struktūrai“.
Bendruomenė taip pat pasitvirtino rinkiminį šūkį „Už geresnį gyvenimą visiems“. Pabrėžta, kad bendruomenei yra svarbus kiekvienas žmogus ir metas savivaldybę išvalyti nuo protekcionizmo, nepotizmo, kad geresnį gyvenimą pajustų ne su partine nomenklatūrą susiję gyventojai.
Anot bendruomenės atstovų, būtina suvienyti visus rajono gyventojus, kad rajone nebūtų lygesnių už lygesnius, kad nevaldoma korupcija būtu pažabota, kuriama daugiau gerai apmokamų darbo vietų, ypatingą dėmesį skiriant gyvenvietėms bei jų keliams ir kt. Bendruomenė taip pat kels kandidatus į tarybą. Šiuo metu šios kandidatūros dar nepatvirtintos.
Konservatoriai renkasi nepartinius
Staigmeną pateikė ir rajoną valdantieji konservatoriai. TS-LKD Radviliškio rajono skyriaus „Facebooc“ paskyroje paskelbė apklausą dėl kandidatų į merus. Joje dvi kandidatūros: teisiamas partijos skyriaus pirmininkas A. Čepononis ir nepartinis visuomenininkas G. Lipnevičius.
Ženkli dalis konservatyvių rinkėjų pasisakė už nepartinį G. Lipnevičių.
„Ši apklausa atlikta jų iniciatyva, tačiau rezultatai nestebina. Kandidatų rinkimuose į prezidentus konservatoriai atsisakė savo partiečio V. Ušacko ir pasirinko nepartinę I. Šimonytę. Mano manymu, tai rodo, kad konservatoriams prastai su partiniais kandidatais, nes patys patvirtina, jog kyla problemų surasti kandidatų į merus. Radviliškio rajonas – apskritai nesusipratimas Europos demokratijoje. Normalioje valstybėje už korupciją teisiamas politikas, kaip mūsų rajono meras, net nebūtų keliamas į kandidatus. Tik Putino Rusijoje ar Afrikoje įmanomi tokie dalykai”, – stebėjosi G. Lipnevičius.

„Radviliškio krašto” informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts