Opozicijos lyderis vėl švenčia pergalę

Jau keletą savaičių netyla diskusijos, ar opozicija veikia teisėtai. Po daugiau nei pusės metų, gavęs Vyriausybės atstovo klausimus, žibalo į ugnį pylė ir šį klausimą kėlė meras Kazimieras Račkauskis, Tarybos posėdyje užsipuolęs Kontrolės komiteto, Antikorupcijos ir Etikos komisijų pirmininkus bei, aišku, opozicijos lyderį Gediminą Lipnevičių su priekaištais, kad neva netvarkingi paskyrimo dokumentai. Opozicijos lyderis neliko skolingas ir posėdžio metu merą apkaltino nekompetencija, cituojame:

„Remiantis LR Vietos savivaldos įstatymu ir Tarybos reglamentu, buvo pateikti visi dokumentai dėl sudarytų opozicijos frakcijų, sprendimai dėl opozicijos lyderio, Kontrolės komiteto, Antikorupcijos ir Etikos komisijų pirmininkų, o taip pat pateiktos veiklos kryptys. Viskas yra pateikta pagal įstatymą, paviešinta Tarybos posėdyje, nieko papildomai neplanuojame teikti. Beje, Vyriausybės atstovo vyriausioji patarėja informavo, kad savivaldybės administracija nepateikė, o gal ir specialiai nuslėpė, mūsų pateiktas veiklos kryptis. Ir dar, keista, prieš pusę metų viskas buvo pateikta, derinta su savivaldybės juristu, nebuvo jokių problemų, o po šešių mėnesių meras ir administracija prabudo iš letargo miego ir sako, kad neva reikia kažką patikslinti. Gerbiamas mere, ką jūs ten dirbate, jeigu per pusę metų nesugebate net dokumentų peržiūrėti ar pateikti Vyriausybės atstovui? Tokia jūsų ir jūsų komandos nekompetencija peržengia visas ribas! Per pusę metų?!“,- nevyniodamas žodžių į vatą, merui atsikirto Tarybos narys Gediminas Lipnevičius.

Mero komanda puolė skųsti opoziciją

Mero K. Račkauskio pavaduotojas (pagal partiją) Saulius Luščikas netrukus suraitė skundą ir pateikė Radviliškio rajono savivaldybės tarybos Etikos komisijai. Socialiniuose tinkluose galimai  socialdemokratai bei juos palaikantys asmenys paskleidė įvairias šmeižto bei pramanų žinutes, kad neva opozicijos patvirtinti komitetų bei komisijų pirmininkų postai yra neteisėti, o Tarybos valdantieji jau laukė „kraujo“, kad tuoj tuoj pavyks atsikratyti nepaperkamo opozicijos lyderio G. Lipnevičiaus ir kitų komitetų bei komisijų pirmininkų. O kai kurie mero koalicijos nariai jau ėmė iš džiaugsmo trinti rankomis. Mat pasitaikė nemenka proga politikams konkurentus „nuleisti žemyn“.

Etikos komisija socialdemokrato skundą atmetė vienbalsiai

2023 m. gruodžio 19 dieną vyko Radviliškio rajono savivaldybės tarybos Etikos komisijos posėdis, kuriame buvo svarstomi du klausimai: socialdemokrato S. Luščiko, kuris skundė opozicijos užimamas pareigas bei postus, bei radviliškiečio, kuris kreipėsi dėl Antikorupcijos komisijos veiklos. Skundus išnagrinėjusi komisija abu atmetė vienbalsiai.

Iškart po posėdžio Etikos komisijos pirmininkas Romas Kalvaitis trumpai pakomentavo posėdyje tirtus klausimus:

„Nagrinėjome du klausimus: vienas Sauliaus Luščiko skundas dėl opozicijos ir jos lyderio teisėtumo. Svarstyme komisija išsiaiškino, kad argumentai, kuriais vadovavosi S. Luščikas, yra Tarybos, o ne Etikos komisijos kompetencijos klausimas. Dėl to vienbalsiai buvo nutarta skundo netirti.
Antru klausimu buvo svarstytas iš radviliškiečio gautas skundas dėl Antikorupcijos komisijos veiklos. Komisija išsiaiškino, kad skundas labai abstraktus, nekonkretus, be konkrečių argumentų ir nutarė skundo nenagrinėti,“- sakė komisijos pirmininkas.

Opozicijos lyderis linkėjo kolegoms ramybės

Tarybos narys, opozicijos lyderis G. Lipnevičius, paklaustas, kaip vertina faktą, jog socialdemokratai bei jų kolegos manipuliatyviai šmeižė jį ir kitus opozicijos kolegas dėl neva neteisėtos opozicijos postų bei jos lyderio pareigų, atsakė trumpai:

„Tiesiog siūlau merui, jo pavaduotojui (pagal partiją) nusiraminti ir eiti dirbti darbų, o artėjant gražiausioms metų šventėms, palinkėsiu valdantiesiems sąžiningumo ir ramybės“.

Ar meras su savo komanda skųs opozicijos atstovus, paaiškės vėliau, o šiuo metu Skaidra Dišlė, užimanti Kontrolės komiteto pirmininkės pareigas, Darius Jurėnas, užimantis Antikorupcijos komisijos pirmininko pareigas, Romas Kalvaitis, užimantis Etikos komisijos pareigas bei Opozicijos lyderis Gediminas Lipnevičius toliau sėkmingai tęsia savo darbus.

Jonas Petrikas

Total
0
Dalinasi
Related Posts